demmian
Поени од реакции
53

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Каква дипломатија...читај дипломатија,тоа е државен бордел,а не е држава тоа вашето.
    Ako stava na vopros i nie moje da dadem opredelenie na vashata ,,diplomazia,, i ,,patriotizum,, no sum siguren deka nema da TI se aresa.
    Nie moje i da sme bordel ,ama vo edin bordel se pak ima pravila ,logika ,zakonomernost,dokato vie ste psihiatrichno otdelenie ,kade edin vika ,drugia povrushta ,a tretia sere
    A istoriata za dedo ti deto uj go bili pisali bulgarin ,pa ti so go otkril i si se bil ozlobil moje da razpravash ne nekoe dete ot Golo Brdo ili Kriva Palanka.
    Ako sakash moje da ti dam i dovodi.
    I az sum studiral vo Velikoturnovkia universitet ,,Sv.Sv Kiril i Metodii,, mi e interesno sto si studiral ti
    Благодарам! Срекни празници и на тебе,малце рано ти цеститам,ама от срце!
    Големата разлика между Jгославиja и ЕУ е това дека во ЕУ државите влизат когато сакат и са узрели во бараниjaта си.А во Jгославиja влизаха задолжени или како военни трофеи и хората немаха можност да избират.
    Това дека сме феномен е факт и во добрата и во лошата смисла.
    Човек се учи докато е жив. Ке поживееме,ке се научиме да живееме заедно-цела Европа и така ке се оствари фразата - Времето лечи.
    Нема панацеja за балканските проблеми,но мора да се бара решение на секо едно прашане и вервам дека рано или касно ке се наjде решение за се тук. А и времето лекува.
    Балканските ценности можат да бидат много повеке от европеjските,само треба да ги користиме правилно.
    Единни во многообразието!
    ште се радвам да се виждаме по-често и тук и там.
    Винаги добре дошли!
    Еми,горе-долу и аз правја с'штата работа.Малко се забавлјавам на кајгана.:)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom