Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
30 декември 2021
Мислења
93
Поени од реакции
180
Уште со овој ако не биде ништо, нека бркаат пола тим, од младинци во прв тим нека се префрлат неколкумина, Рој Кин менаџер, посекако иста е играта со било кој и да е менаџер, ако ништо друго барем дисциплина ќе има.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Сум за Тен Хаг, ама под услов да се исчисти тимов од гомната, а ги има многу. Најдобро би било да почнат уште зимава и да продадат што се може, а на лето уште поголема чистка, на чело со Погба секако. Темелна реконструкција на тимов, па ако треба и 10 играчи нека купат. Од моменталниве, кој е спремен да игра и натаму, да пружа максимум а помалку да ломоти по соц. мрежи би го оставил. Де Геа да стане капитен трајно, додека е во Јунајтед.. А Мегваер ако тоа не му се допаѓа, нека оди во Интер Мајами ако сака. Би ги земал најдобрите 3-4 од младите и би им дал шанса сезоната 2022-2023. Премногу тренери се сменија, а резултати нема. Заклучок, има нешто и до играчкиот кадар се чини...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Една позитивна работа Ед го напушти клубот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Па Рајс треба да се купи не заради тоа што е англичанец, туку затоа што е квалитетен. Има многу висок work rate, знае со топка, ја знае лигата и игра на најдефицитарната позиција кај Јунајтед. Мислам, можат да земат и некој надвор од Англија, ете тоа црнчето од Марсеј мислам се спомнуваше, ама тоа е навистина мачка во вреќа. Може да испадне супер засилување, ама може да биде и Марсијал. Со Рајс точно знаат на што се.
Познати муабети ми се ова “ја знае лигата”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Убаво, баш ме радува.
Епа до сега ова требаше да биде јасно дека не можеш да гарантираш за никого како ке се вклопи
Санчо, Санчо, Санчооооооо или никој друг ете го прц џабе толку време го чекавме а имаше милион опции место него и тоа далеку поефтини за у средина иста ке биде изгледа работата


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Епа до сега ова требаше да биде јасно дека не можеш да гарантираш за никого како ке се вклопи
Санчо, Санчо, Санчооооооо или никој друг ете го прц џабе толку време го чекавме а имаше милион опции место него и тоа далеку поефтини за у средина иста ке биде изгледа работата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кој сум јас да гарантирам било што. Мислам дека Рајс е вистинска опција за Јунајтед, тоа е се. Санчо ќе биде топ играч, знае со топка, брз е, има осет за фудбал. Не можеш да му судиш на играч по два месеци во клуб во кој владее комплетен хаос.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Споредувате глупости еве го капетанот докажан у премиер лигата што прави кај нас се губи на терен Варан дојде од Шпанија и му го вади дупето кога овој ќе киксне, Шо беше најдобар лев бек во лигата и влезе во тимот на сезоната пред да дојде па ете го кога игра кога не.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Споредувате глупости еве го капетанот докажан у премиер лигата што прави кај нас се губи на терен Варан дојде од Шпанија и му го вади дупето кога овој ќе киксне, Шо беше најдобар лев бек во лигата и влезе во тимот на сезоната пред да дојде па ете го кога игра кога не.
за Мегваер се сложувам потполно со тебе, но за Шо и не баш, затоа што можеби поминаја години, но повеќето луѓе забораваат дека Шо имаше сериозна повреда, а после таква повреда ментално некои луѓе неможат да се опорават. Не велам дека Шо е истио од претходно, дефинитивно не е, но никој не би бил после таква повреда. Немој да ме сфатиш погрешно и да речиш дека барам да се игра Шо по секоја цена и да не се бара друг играч на таа позиција, само сакам да посочам дека барем за формата на Шо имало некој друг фактор кој влијаел на физичното и менталното здравје.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Кој сум јас да гарантирам било што. Мислам дека Рајс е вистинска опција за Јунајтед, тоа е се. Санчо ќе биде топ играч, знае со топка, брз е, има осет за фудбал. Не можеш да му судиш на играч по два месеци во клуб во кој владее комплетен хаос.
Преголем ризик е, немаме ние буџет да лупнеме 300м, играчи кои ке ти го лапнат 70-80% од буџетот се носат кога тимот ти е комплетиран а не со десет дупки у тим а ти само една затвараш и капак на се е ако биде флоп
Бруно дојде у тешко време и братот искина, Санчо е во своја земја што значи адаптацијата требаше да биде брза, до сега требаше многу повеќе да покаже. На Европско исто доби многу мала минутажа ама ваљда имало причина за тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Иначе има муабети дека дури 17 играчи биле у групата против Рагник, а исто и Роналдо им бил на тапет. Мегваер, Бисака, Шо, главни батки. Не знам колку е вистина али ништо не може да ме изненади.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
за Мегваер се сложувам потполно со тебе, но за Шо и не баш, затоа што можеби поминаја години, но повеќето луѓе забораваат дека Шо имаше сериозна повреда, а после таква повреда ментално некои луѓе неможат да се опорават. Не велам дека Шо е истио од претходно, дефинитивно не е, но никој не би бил после таква повреда. Немој да ме сфатиш погрешно и да речиш дека барам да се игра Шо по секоја цена и да не се бара друг играч на таа позиција, само сакам да посочам дека барем за формата на Шо имало некој друг фактор кој влијаел на физичното и менталното здравје.
Сезонава е очајно паднат една сезона изигра добро Шо другото е мачење, само потенцирам факти а мислам дека со прав менаџер ќе блесне човекот и ако има конкуренција ако нема некако не се труди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom