Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако имате промена на тренерска позиција тоа ќе биде догодина во сезона 22/23 или по завршувањето на истата. Тренер ќе ви биде сегашен играч. И сега има голем удел се гледа по прекините.
Друга е работата на терен и кој им се капацитетите. Не играат со полн капацитет играчите мн несериознот. Тоа дали се должи на неисплајќање на суми или нешто др.
Не ви е сумливо при резултат од 4 разлика во серија 3:0 чист зицер рускиот во стомак го мава Алиловиќ а од мртви агли ова год се изнадава голови, два напади подоцна пенал го мава над гол.
Има др математика само мал процент од вас знае оти останаа чупко, дибиров и уште некој друг. И зошто уште конци влече Самсоненко во клубот.
Талески? :pipi::vozbud:
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Има др математика само мал процент од вас знае оти останаа чупко, дибиров и уште некој друг
Незнам како 99% од навивачите незаприметија тешки уплати и местенки од страна на Калараш, Дибиров и Чупич. Сега не ми текнува тој рускиот тренер како беше што влечеше конци. Лани со Војводина на стрим имаше кај што се договараат како да го љуфнат последниот напад за да заврши 1 или 2 разлика. Си млатат тие пари на грбот на клубот.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Незнам како 99% од навивачите незаприметија тешки уплати и местенки од страна на Калараш, Дибиров и Чупич. Сега не ми текнува тој рускиот тренер како беше што влечеше конци. Лани со Војводина на стрим имаше кај што се договараат како да го љуфнат последниот напад за да заврши 1 или 2 разлика. Си млатат тие пари на грбот на клубот.
Не ти е лесно и на тебе
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.094
Јас мислам дека на крај на сезонава, Кудуз, Њокаси, Сафар, и Гаџа ќе си одат. Не би ме изненадило и Чувара и Џукиќ да си отидат, ама мислам дека они ќе останат. Истото важи и за Талески. За жал мислам дека Борко ќе остане. Валчак мене ми е океј ко некоја трета опција на пикер, ама нешто чудно и него да го шутнат. Така што, ја очекувам голем ремонт за следната сезона. Вујо мислам дека никаде не оди додека Михајло е тука, освен во некое црно сценарио кај што би ја изгубиле титулата во домашното првенство. Тогаш можно е некој од другите спонзори притисок да направи, како и јавноста, па да се смени он.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Многу му е лесно зш стварно е така прашајте кој е близок со некој ракометар за лани со Елверум и колку утакмици со Загреб имаат наместено за Сеха непрам муабет таму беше перална за сите екипи. Вујо ефект си го напрај своето ликот е ракометен Кристијан Голубовиќ кај појде магла продаде и остај хаос зад себе така да не сум изненаден како се одвиваат работите а и очекував оние први победи беа н амотив на некој дивјачки ракомет се гледаше дека ќе пукнит тиквата ама до негде и тоа е тоа не требит некој очекувања огромни силата е таа реална Загреб,Брест Елверум тука лежеше зајакот за бодови.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Не ти е лесно и на тебе
Screenshot_20211127-003755_Chrome.jpg

Ovaa e poslednata namestena na Pinnacle(najgolemi limiti) od -7.5 do -8.5 uplateno. Cupic se brukashe na krajot samo pushtete kje vidite. Nema snimka so Vojvodina koga igraa SEHA beshe uplateno +2.5 +1.5 i posledniot napad Vardar vodi 2 ili 3 razlika i na tajmautot im praj ovaj popoleka 3 razlika e, za da sledniot napad Cupic mu ja dade vo racete poklon za kontra na Vojvodina i da sviri kraj na utakmicata. Strashno kolku udirate so glavata vo dzid.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Не ви е сумливо при резултат од 4 разлика во серија 3:0 чист зицер рускиот во стомак го мава Алиловиќ а од мртви агли ова год се изнадава голови, два напади подоцна пенал го мава над гол.
Кај нас играчи како Дибиров, Стоилов, Чупиќ, Калараш и уште многу многу други играа и играат со срце и душа за Вардар и сигурно не би прифатиле неуспех за пари или било што, имаме сите пример дека направија најголеми историски успеси за без пари, за разлика од други клубови каде што играчите без разлика дали успехот бил некој обичен турнир или ЛШ добиваат многу повеќе и прифаќаат неуспех за пари!

Ии да, истите тие играчи направија многу за Вардар и Македонија бидејќи оставаа срце на терен и секогаш се бореа до крај, а парите им беа на последно место. Затоа тимови како Веспрем и многу други со години се борат да стигнат до Ф4 и да освојат титула, а ние 3 години по ред се пласиравме на Ф4 и освоивме 2 титули, имаме 5 Сеха титули и 14 титули од Купот и првенството Македонија.
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.183
Скопје-Вардар 15-14 ( полувреме). Ова веќе станува трагикомично. Со факинг Скопје треба да се тресеме дали ќе победиме. По којзнае кој пут Вујо вади калакурница состав, давајќи им шанса на антиталентине. Треба полека глави да паѓаат, ова е ужасно да се гледа.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Делува како да Вујо не си го знае квалитетот на сопствениот состав, што е апсолутно недопустливо! 7 на 6? Озбилно? Имаме маки да пробиеме одбрана како таа на Скопје со 6 играчи во напад? Преочигледно е дека му се комплетно избегани конците, enough is enough!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.094
Абе ќе победиме, ама недозволиво е Скопје да ни прават вакви акции и во 45 мин да не водат 2 разлика.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Требаше да ја изгубиме оваа. Стварно требаше. Да и се посерам на ваква победа. И да им се посерам на сите "таленти" во составот. Да ги споиш "квалитетите" на Гогов, Савревски, Атанасовски, Крстевски, Ќосевски и Мишевски у еден играч и тој ќе биде потпросечен. Децава од Скопје лекција по ракомет им одржаа.
Вујо, свесен ли си дека е најдобро да си одиш?? Дур не е предоцна.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom