Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.434
Поени од реакции
9.159
Добро утро на сите, вчера попладне сменат статус од Финална во Положително.
Интервју мај 2017, дополнителна точно една година, финална 5 недели и сега положително.
Со среќа на сите што се во процедура!
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Ja sum profesor po istorija ako sakate za bugarceta ke vi zboram cel den :P,a da debatirame na forumov ne bez konkretkti informacii od kaj mu se dobieni taka funkcionira istorijata so fakti i fosili :) E sea nevikam ne sve sto kaza za ukazite pogodi alal mu vera ama 40 Ukazi da kazes ke ima nee lesno info :)
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Pozdrav ekipa, danas mi je status promenjen na 4/polozitveno. Intervju sam imao 11/2018 Nis ali su mi papiri u Sofiju stigli 1/2019. Koliko se otprilike ceka na sledeci korak. I koji su sledeci statusi? Hvala unapred i izvinjavam se sto pisem na srpskom. Pozdrav!
Чекајте нели е дојдено до Февруари положително или јануари 2019?
Исто и јас почеток 11.2018 интервју амбасада таму бр преписка Март 2019.
 
Член од
4 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
20
Здраво случајно го видов форумот и се регистрирав на него па би сакал една мала помош без навреда читав назад доста нешто ми е јасно нешто не па не срамота да се праша иначе како беше поговорката ,,ко пита не скита ,,мала шала .
сега прашањето интервју имав 4 декември 2018 не го следев реално статусите на промени но кога отворив пред 2 месеца стои дека сум да очекувам поптпишување на указ од вицепрезидент па би сакал а ми одговорите реално кога да очекувам указ и како да направам за да го земам побрзо државјанството да се оди во софиа или да се поднесе молба да биде испратено во скопје или битола извинете и благодарност на одговор до сите вас !
 
Член од
23 јуни 2020
Мислења
14
Поени од реакции
46
Здраво случајно го видов форумот и се регистрирав на него па би сакал една мала помош без навреда читав назад доста нешто ми е јасно нешто не па не срамота да се праша иначе како беше поговорката ,,ко пита не скита ,,мала шала .
сега прашањето интервју имав 4 декември 2018 не го следев реално статусите на промени но кога отворив пред 2 месеца стои дека сум да очекувам поптпишување на указ од вицепрезидент па би сакал а ми одговорите реално кога да очекувам указ и како да направам за да го земам побрзо државјанството да се оди во софиа или да се поднесе молба да биде испратено во скопје или битола извинете и благодарност на одговор до сите вас !
Otvori za edno godina dena ne si zainteresiran zatoa ne proveruvas ne ti go mi treba ne se zamaraj mnogu
 
Член од
4 април 2020
Мислења
21
Поени од реакции
20
Otvori za edno godina dena ne si zainteresiran zatoa ne proveruvas ne ti go mi treba ne se zamaraj mnogu
на сајтот отварав а тука не сум знаел дека има тема за ова и културно прашав и по што заклучи дека не мии треба ако не ми требаше немаше да почнам воопшто постапка !
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
на сајтот отварав а тука не сум знаел дека има тема за ова и културно прашав и по што заклучи дека не мии треба ако не ми требаше немаше да почнам воопшто постапка !
Treba da znaes odkoga si bil na polozitelno t.e. so ovoj tvoj sega status za da znaes tocno koga ke imas potpis. Jas bev so intervju avgust pa dobiv potpis minatiot mesec, znaci ti cekaj za edno dva trimeseci,osven ako nesibilnaintervju vo ambasada koga vremetose prodolzuva za uste dva-tri meseci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom