Политиките на Бугарија кон Македонија

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Ова е идиом, јас сум јас, не сум ние.
Шо убаво си кажа, ние македонци вие бугари, наша историја не е ваша историја и не се ќитите со туѓи перја.
Конечно паметно да кажеш нешто.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Слободни асоциации, како што ги измислил Фројд. Дефинитивно клиничка психопатологија. Трауми од детство, мегаломанија, птиснати желби, опсесија со паралелно сеќавање, конфабулации, расцеп од реалноста, говорна мана, фрустрации...
Книигите на фројд беа меѓу првите запалени .хитлер сметаше дека евреите го деградират опшеството со забегана уметнос филмови слики .како што е тоа денес со холивуд музиката каиталистичка.сето ова евреите го измислиле за профит .и заради евреите се појавиле контра движења како фашизмот.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.973
Книигите на фројд беа меѓу првите запалени .хитлер сметаше дека евреите го деградират опшеството со забегана уметнос филмови слики .како што е тоа денес со холивуд музиката каиталистичка.сето ова евреите го измислиле за профит .и заради евреите се појавиле контра движења како фашизмот.
Цар Борис очигледно го читал Фројд.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Ајде ова стварно било бе, му сметало што ги викаме Бугари :pos:

 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.973
Ајде ова стварно било бе, му сметало што ги викаме Бугари :pos:

Следно е им сметало што дишеме.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
https://youtu.be/egPKUVJzvEU

Чеда сме на Аспаруха.. Коњски опашки сигурен сум дека ни во 1021 не сме носеле.. Заедничка историја бе со варвариве.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
84
Поени од реакции
23
Шо убаво си кажа, ние македонци вие бугари, наша историја не е ваша историја и не се ќитите со туѓи перја.
Конечно паметно да кажеш нешто.
Не сум кажал такво нешто, зошто лажеш? Jас му одговарам паметно на секој што прашува паметно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Ајде ова стварно било бе, му сметало што ги викаме Бугари :pos:

Па добро, на кого не би му сметало да го викаат бугар...еве пробувам да смислам некој друг погрден збор ама ретко кој има навредлива моќ како зборот бугар.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Па добро, на кого не би му сметало да го викаат бугар...еве пробувам да смислам некој друг погрден збор ама ретко кој има навредлива моќ како зборот бугар.
Види јас разбирам дека тоа му комплекс на Бугарите од владеењето на Тодор Живков и комунистичката власт и нивното чувство на пониска вредност. Мислам дека тука како капак се надоврзува нивниото фашистичко минато и губитнички менталитет во цел 20 век.

Ама реално ние можеме само дијагноза да му дадеме, ама не можеме да бидиме лекот за тоа.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Не сум кажал такво нешто, зошто лажеш? Jас му одговарам паметно на секој што прашува паметно.
Гледам дека си многу паметен...

Еве, ова беше твоjот коментар. "Ова е идиом, јас сум јас, не сум ние." на претходниот одговор: "Освен македонската историја без која сте само обични татари ама таа страна не ви се допаѓа некако."

Пробаj да анализираш што точно си одговорил и како сам се дупиш. :D

Не, ти не одговараш паметно, одговараш типично на татарско-нискоинтелигентен начин.
Аjде иди во вашите форуми, таму барем можеш да пишуваш "паметно" со твоите луѓe, тука си глуп ко опинок.

Тие се со меко л (љ), со него нема циркуси.
Автоматски споено мислење:
Кога ќе научиш македонски C2, тогаш ќе го разбереш целиот контекст.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Сакате Блгарштина, Македонштина,Титовизам или Илиризам
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
84
Поени од реакции
23
Еве, ова беше твоjот коментар. "Ова е идиом, јас сум јас, не сум ние." на претходниот одговор: "Освен македонската историја без која сте само обични татари ама таа страна не ви се допаѓа некако."
Секој може да види дека моjот коментар "Ова е идиом, јас сум јас, не сум ние." е одговор на претходното : "А уствари шо сакате вие?"
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.973
Секој може да види дека моjот коментар "Ова е идиом, јас сум јас, не сум ние." е одговор на претходното : "А уствари шо сакате вие?"
Ти зборува тебе некој кој си? Како зборуваш? Кој биле твоите претци?
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Ајде ова стварно било бе, му сметало што ги викаме Бугари :pos:

През кура ми како ке ни викате... Ние сега ке добиеме 15 милиарда евра помошт од ЕУ за Ковид,а вие с таа памет уште 15 г во дупката...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
През кура ми како ке ни викате... Ние сега ке добиеме 15 милиарда евра помошт од ЕУ за Ковид,а вие с таа памет уште 15 г во дупката...
За среќа, иста судбина ве снајде, кога ќе профункционира ЕУ без вето, ќе ги добиете парите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom