Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Aj be Vlade i ti ne zaebavaj vo stilot i shto sega, demek golema rabota, nema nishto od toa, teatar i.t.n Abe rabotata e deka it feels gooood, koga ke ja vidish sega Katica, na koja nikoj nishto ne i mozheshe ooop sega nekoj neshto i mozhe. Stana zaraza od koja site begaat kako da ima lepra. Toa e toa tipichna malogragjanska psihologija. Daj i malku veter i misli deka ke poleta. Koga manipulirash so snimki od tugji razgovori znaj deka i tebe te snimaat. Toa siroto zhenche na mozheshe toa da go svati, za moment pomisli deka gospod za muda go fati.
I shto sega...Ima razuznavachki sluzhbi i levo i desno. koj kako raboti samo gospod znae, ama Katica, Boki sega za sega i drugi shto ke sledat ohh yea feels goooood.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
Така функционира империјалистичкиот западен капитализам холивуд ,музичката индустрија ,видовме преку евровизија ,педерско лоби ,лажен гламур и лажни вредности ,модна индустрија,еден ружен свет кој се промовира ,еден лажен сјај на капиталстичкиот систем.
Blisku si, ama ne bas.
Site tie se vodeni od edna mala grupa na luge.
Hint: Evrovizija2019.[DOUBLEPOST=1563339784][/DOUBLEPOST]Abe, se sekavate deka Krsto Mukov i Beti trebase da bidat sudeni, pa posle glasanje za promena na ime magicno padnaa delata protiv niv.
Hmmm...
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
не знам како да ти нацртам а да ме разбереш.
Ти одговорив на сите поставени прашања сега гледам не ти се допаѓа одговорот, добро речи каков одговор сакаш таков ќе напишам.
За да нема недоразбирање ете уште еднаш: ОТАН го “напика“ Северџистан во своето јато затоа што се слободарска организација и сојуз кој оди по светот ги ослободува државите и народите, нас не ослободи од името кое ни правеше многу проблеми за да живееме подобро, како што тргнало ќе ја ослободи и територијата од Македонци за да нема несакани појави како оние терористите од 27 април 2017г.

Проблемот кој ти не сакаш и не можеш да го видиш е што тие не ја примат Македонија туку Северџистан, затоа немој мене да ме обвинуваш, не сум јас виновен затоа што ти не можеш да видиш очевидни работи. За твоите мисли дека сето тоа е заради затварње на јужното крило на НАТО пишував пред ти да почнеш да ... ама таа е е комплексна и многу тешка тема не е за секој и мора да се гледа големата слика а не само еден сегмент па врз основа на него да се носат заклучоци.
Како прво таква држава со името кое ја именуваш не постои.

Кон болдираното - абе тоа е, на НАТО им сметаат Македонците, знам. Ние сме моќен и агресивен народ, мора да не исчистат за да има мир на балканот. Ние сме единствената пречка за помирување на западот и истокот, откако ќе не уништат западот и Русија ќе се спријателат, заедно со Кина и останатиот свет, и нема да има веќе нато мато, туку цел свет ќе биде една целина и ќе живее во мир, спокој и благосостојба. Само да ги снема Македонците и готово е.

Ти си сигурно и од оние кои веруваат дека не постои словенско населување, дека ние сме директни потомци на античките Македонци, и дека словенскиот јазик е всушност античко македонски и дека ние сме најјаката нација на светот, ама ете зли светски сили се организирале да не покорат.[DOUBLEPOST=1563344292][/DOUBLEPOST]
10 кампови за мигранти се изградени во Македонија од кои 6 во близината на Скопје. Заев излезе пред некој ден со став дека на мигранти ќе им дава документи за да имаат еднакви права со нас....

За какви теории станува збор ?
Вакви кампови има насекаде низ Европа. Колку мигранти ти мислиш дека ќе се населат во Македонија - милион? Што ќе прават овде мигранти, кога ситуацијата не е нешто подобра овде отколку во Сирија? Нивна цел е населување во Германија и слично - што мајка ќе бараат во Македонија, каков просперитет ќе имаат овде?

Еве каква е ситуацијата со мигрантите https://en.wikipedia.org/wiki/Refugees_of_the_Syrian_Civil_War
 
Последно уредено:
Член од
31 мај 2019
Мислења
217
Поени од реакции
654
Меракот ми е оваа да ја видам свиткана ко кифла у марица...

По бундата од 830 евра, Фатиме Фетаи со чанта 2.550 евра: Ако и се погоди фетишот, не жали да го истури „ситнишот“!



 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.556
Makedonija i makedonizmot se izmisleni od strana na SSSR i Jugoslavija, so cel da se bajpasira dogovorot za razmena na naselenie megu Bugarija i Grcija, se so cel vo idnina da se ovozmozat teritorijalni pretenzii na jugoslavija prema solunskoto pristaniste i izlez na egejskoto more na Jugoslavija/SSSR.

Tokmu zatoa na USA(a ne samo Grcija koja sto e nebiten faktor) mu smeta postoenjeto na makedonizmot.
Така е, пред ФНРЈ не постоеа македонци, ги нарекуваа вонземјани
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Makedonija i makedonizmot se izmisleni od strana na SSSR i Jugoslavija, so cel da se bajpasira dogovorot za razmena na naselenie megu Bugarija i Grcija, se so cel vo idnina da se ovozmozat teritorijalni pretenzii na jugoslavija prema solunskoto pristaniste i izlez na egejskoto more na Jugoslavija/SSSR.

Tokmu zatoa na USA(a ne samo Grcija koja sto e nebiten faktor) mu smeta postoenjeto na makedonizmot.
Затоа што во нормална држава за вакви шизофрени постови може да лежиш затвор како мерка превоспитување а МКД е ненормална држава, најмногу што можам да ти помогнам е еден летен аранжман надвор од форумов. Поздрав натака.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Овие наши мафијаши се толку глупави, па удрија по бугарската мафија. И заглавија...
Борисов го вклучил алармот за итна истрага за рекетот врз Камчев?
Ако ова е вистина, поарно да се самоуништиме тотално како, нација. Сами, нуклеарка да си фрлиме. Очај жив. Трета држава да ти наредува истраги, како и кој чекори да пред земаш...Туѓа држава го штити нивниот рекетар и криминалец... Од еден премиер тежок криминалец до друг, од една партија до друга...

Туку не знам зошто ми е чудно. Од осамостојувањето досега се е кај нас од друго изидиригирано и наредено, не сме способни и немаме ни мадиња а ни сила за нешто сами да напрајме нешто или да кажиме доста... Додуша нас стално друг ни е крив и така ни одговара оти тогаш сме - 'чисти' и не треба за ништо да се помачиме....
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
217
Поени од реакции
654
https://plusinfo.mk/без-копрцање-препорачувам-истрагата/

Со последниов текст на дождовњаков Геро се гледа дека одработува за Камчев...
Интрото на целава ситуација му било дадено за да се започне со презентирање на ситуацијата на јавноста...Сигурно сега ќе биде богато награден од господарот.
Али овој ипак е попаметен,не ко овие гревовиве што на Инстаграм се курчеа со патувања,гардероби,елитни ресторанти...Геро као што викаше Латас се нафатирал а нит се облекува,нит иде негде,нит жени брка,кај ги троши парите незнам...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Дечки ок сфаќам смешно тоа со реденките ама мора да сфатите дека Бокица се што праеше од облакање женски алишта до препич му беше за атеншн сикинг. И сами го гледате дека е два метра висок и има 100 кила како ништо, баталете тоа рачето што го мавташе, ликот е страшен глумец кој знае(ше) како да се продаде на гној естрадава.
Да се разбереме една работа, него го катапултираше и го направи поим зајко.....тоа имаше одредена цел, нели промовирање на граџанските вредности.....ама тоа е теорија на заговор нели. :)
За него имам слушано како нудел петстотки(ако добро се сеќавам) да го работат уште пред повеќе од десет год. од луѓе што биле многу присутни во ноќниот живот тоа време, од менаџери до вратари.
Јас едно време кога се појави мислев дека глуми, али сега не би се кладел на таа опција, така да за него затворот ќе биде рај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да се разбереме една работа, него го катапултираше и го направи поим зајко.....тоа имаше одредена цел, нели промовирање на граџанските вредности.....ама тоа е теорија на заговор нели. :)
За него имам слушано како нудел петстотки(ако добро се сеќавам) да го работат уште пред повеќе од десет год. од луѓе што биле многу присутни во ноќниот живот тоа време, од менаџери до вратари.
Јас едно време кога се појави мислев дека глуми, али сега не би се кладел на таа опција, така да за него затворот ќе биде рај.
Ликов учеше кај мене средно и знам од сигурни извори дека има девојка долго време така да не паѓајте на рекла казала. Од старт знаеш дека приказнава е фејк зш никогаш пари не му фалеле, затоа и се дисаа со Елена Ристеска уште во средно. Исто ко муабетот со краставицата и ургентно во 300 верзии што е пуштена :) За филмови правење знам дека му нема рамен само што за ваков вид на криминал е зелка.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ликов учеше кај мене средно и знам од сигурни извори дека има девојка долго време така да не паѓајте на рекла казала. Исто ко муабетот со краставицата и ургентно во 300 верзии што е пуштена :) За филмови правење знам дека му нема рамен само што за ваков вид на криминал е зелка.
Абе се е рекла казала, човек сигурен никогаш не може да биде освен ако сам не видиш. Али ако треба да нагаѓам му го имаат искинато газето до сега многу пати :)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848



@курајбер ^^^

:icon_lol:

Многу чуден тајминг имаше викендот на Шеќеријадис-Захарова алијас Лејди Зло во Битола, Кики бара пропусница како нејзин измеќар да не испливаат ептен многу гомненици на површина. По се изглеа ја доби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom