Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
И јас имам инфо дека секој момент треба да излезат нови укази,и тоа секој ден ќе имало укази.Е сега колку е тоа веродостојно останува да видиме,но не е на одмет малку надеж нели;)
Конечно еден позитивен коментар
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
29
Поени од реакции
21
Avgust 2018 na intervju od Bitola
brojce dobiv 27 Noemvri 2018
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Ima nekoj vo blizina so mene so pravel intervju? i do kaj se dali ima novosti nesto...
procitav nekoj 2018 pocetok na intervju mu se smenal statusot.
nema uste nisto seuste se ceka
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Avgust 2018 na intervju od Bitola
brojce dobiv 27 Noemvri 2018
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Ima nekoj vo blizina so mene so pravel intervju? i do kaj se dali ima novosti nesto...
procitav nekoj 2018 pocetok na intervju mu se smenal statusot.
Jas bev vo Bitola na intervju na 25 juli 18 i isto kako i na tebe od 28 noemvri 18 sum na zadolzitelna..so kakvi dokumenti si ti ? Jas sum preku roditel no i brat mi go spomnav na intervjuto, koj istotaka ima bg pasosh[DOUBLEPOST=1560806048][/DOUBLEPOST]
Jas sum 07.08.2018 Sofia,nema nisto novo,zadolzitelno sum

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
A od koga si na zadolzitelno?(koj datum ti go pisuva do brojot na prepiskata) Me interesira za da sporedam kolku od prilika e razlikata pomegu tie so intervju od Sofija i Bitola ..da se pozanimavam so nesto duri cekam :)
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Jas bev vo Bitola na intervju na 25 juli 18 i isto kako i na tebe od 28 noemvri 18 sum na zadolzitelna..so kakvi dokumenti si ti ? Jas sum preku roditel no i brat mi go spomnav na intervjuto, koj istotaka ima bg pasosh[DOUBLEPOST=1560806048][/DOUBLEPOST]
A od koga si na zadolzitelno?(koj datum ti go pisuva do brojot na prepiskata) Me interesira za da sporedam kolku od prilika e razlikata pomegu tie so intervju od Sofija i Bitola ..da se pozanimavam so nesto duri cekam :)
130xx/2018-prepiska 07.08.2018 bev na intervju ti velam, a mi se smeni vo zadolzitelno soglasuvanje na 06.09.2018.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
130xx/2018-prepiska 07.08.2018 bev na intervju ti velam, a mi se smeni vo zadolzitelno soglasuvanje na 06.09.2018.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ne te prasav za intervjuto jas, pa povtorno da mi velish ,tuku za koga ti se smenilo vo zadolzitelna,a toa bilo na 6ti septemvri,znaci mesec dena posle intervjuto, a dodeka na mene i na Odemwingie posle 3 i pol meseci . Toa e izgleda razlikata megu tie preku konzulski pat i tie direktno vo Sofija. Ete spored mene interesen mal podatok :) za razlika od glupostite sto gi citav na prethodnite strani ..so sreka na site :)
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2011
Мислења
97
Поени од реакции
140
Zdravo na site
Sakam da ve prasam kolku zemmat posrednicite pri podigajne na udostovenie i za slikajne za pasos i licna karta i kolku se realnite trosoci bidejki mene posrednikot mi pobara 350 evra samo za ovaa procedura procedurataza podigajne e za 3 dena.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Здраво. Сакам да поднесам барање за бугарски пасош но немам никаков документ за потекло.( дедо ми служел во бугарска војска но џабе кога немам никаков документ ).Дали има некакви шанси да се добија пасош преку овие посреднициве кој средуваат и за документ за потекло и за колку години од прилика се чека додека го добиеш? поздрав
Барај статистика од к`нчов, село по потекло на предок пред 1918/1920, провери вертикална линија на презимиња дали ти е се во ред... после тоа фаќај бг друштво за уверение, па происход... ако си ок имаш простор да добиеш
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo na site
Sakam da ve prasam kolku zemmat posrednicite pri podigajne na udostovenie i za slikajne za pasos i licna karta i kolku se realnite trosoci bidejki mene posrednikot mi pobara 350 evra samo za ovaa procedura procedurataza podigajne e za 3 dena.
Здраво,
Ова се трошоците -
-50 лева -За подигнување на указ
-30 лева-За адреса и ЕГН во општина
-30 лева -За превод и заверка на извод кој што ќе ти треба за во МВР за сликање
-36 лева -Лична карта за 3 дена(за 30 дена е 18 лева а за 8 часа 90лева)
-80 лева -Пасош за 3 дена(за 30дена е 40 лева,а за 8 часа е 200лева)
Значи вкупно ако сакаш за 3 дена да ги земеш ќе платиш 226 лева -односно 113 евра.
Е сега тука треба плус да си го пресметаш патот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom