Бодибилдинг суплементи

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Секако дека не. Б6 и Б12 поќе ме загрижуват.
Од каде ова дека тролам, пропуштив нешто или ?
Дозите се смешни, ако сакаш цел живот пиј. Мада не се биоактивни, прашање е колку корист имаш од нив.
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
https://bodibildingmagacin.weebly.com/ Ме интересира дали некој има искуство со овој протеин , за прв пат сакам да пробам , па гледам за разлика од други тој е со пониска цена
Обична сурутка полна со лактоза и никаков вкус. Пишале текст по нивно и го споредуват со биотеч протеинот. Овај протеин не е комплетен поправо не ги содржи сите амино киселини.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Обична сурутка полна со лактоза и никаков вкус. Пишале текст по нивно и го споредуват со биотеч протеинот. Овај протеин не е комплетен поправо не ги содржи сите амино киселини.
Само погледни им ја страната на бесплатен домејн и се ќе ти биди јасно...
 
Член од
31 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
1
Здраво дечки јас сум нов тука и имам едно прашање за вас.Висок сум 175цм тежок 74 кг идам у теретана еве скоро 9 месеци многу сум добро дефиниран но имам една мака што сакам да изгледам малце поголемо т.е да ставам малце маса што би ми препорачале да земам од страна на суплименти,дали гејнер или протеин ,во моментов земам само креатин еднаш во денот фала однапред позз:)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Здраво дечки јас сум нов тука и имам едно прашање за вас.Висок сум 175цм тежок 74 кг идам у теретана еве скоро 9 месеци многу сум добро дефиниран но имам една мака што сакам да изгледам малце поголемо т.е да ставам малце маса што би ми препорачале да земам од страна на суплименти,дали гејнер или протеин ,во моментов земам само креатин еднаш во денот фала однапред позз:)

Провери го видеово, има супер совети
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Здраво дечки јас сум нов тука и имам едно прашање за вас.Висок сум 175цм тежок 74 кг идам у теретана еве скоро 9 месеци многу сум добро дефиниран но имам една мака што сакам да изгледам малце поголемо т.е да ставам малце маса што би ми препорачале да земам од страна на суплименти,дали гејнер или протеин ,во моментов земам само креатин еднаш во денот фала однапред позз:)
Протеини внесуваш од кога си роден:D
Треба да го зголемиш внесот на хидрати. Пратиш напредок и водиш евиденција. Ако месец дена гледаш дека немрдаш на вага ,зголемуваш хидрати постепено и пратиш напредок. Веј протеин се купува ако во текот на денот не внесуваш доволна количина на протеини па надохнадуваш со веј. Гејнерите се комбинација на малтодехтрин,дехтроза и мал процент на протеинин. Со тие пари ќе си земеш храна и ќе знаеш што точно внесуваш!
2-2.2гр. протеин на 1кг. телесна тежина ти е доволно. :)
 
Член од
31 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
1
Протеини внесуваш од кога си роден:D
Треба да го зголемиш внесот на хидрати. Пратиш напредок и водиш евиденција. Ако месец дена гледаш дека немрдаш на вага ,зголемуваш хидрати постепено и пратиш напредок. Веј протеин се купува ако во текот на денот не внесуваш доволна количина на протеини па надохнадуваш со веј. Гејнерите се комбинација на малтодехтрин,дехтроза и мал процент на протеинин. Со тие пари ќе си земеш храна и ќе знаеш што точно внесуваш!
2-2.2гр. протеин на 1кг. телесна тежина ти е доволно. :)
Сето тоа во ред но немам доволно време да јадам по 4-5 пати во денот што викаш да пробам да надокнадам до гејнерот?И кој гејнер поконкретно ?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Сето тоа во ред но немам доволно време да јадам по 4-5 пати во денот што викаш да пробам да надокнадам до гејнерот?И кој гејнер поконкретно ?
Serious mass(optium nutrition)
Super mass gainer(dymatize)
Beef mass gainer.
Hyper mass(biotech) Овие ти се тро поарни,останатите се ѓубре.
 
Член од
31 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
1
Serious mass(optium nutrition)
Super mass gainer(dymatize)
Beef mass gainer.
Hyper mass(biotech) Овие ти се тро поарни,останатите се ѓубре.
Прашав у теретана они ми викаат Кевин Левроне,Синтек и Bad Ass но не ми се допаѓа составот нивни многу шејќери имаат
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Сето тоа во ред но немам доволно време да јадам по 4-5 пати во денот што викаш да пробам да надокнадам до гејнерот?И кој гејнер поконкретно ?
Оди купи си декстроза + протеин + 3 оброци + за ужинка банана, суво овошје, семки, лешници, бадеми, кикиритки, нема шанса да не внесеш доволно калории.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Како се користи декстрозата во комбинација со протеин? Уште кога прв пат купив протеин ми текнува сакаше продавачката да ми ували и декстроза демек подобрувала абсорпција на протеинот бла бла..
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Како се користи декстрозата во комбинација со протеин? Уште кога прв пат купив протеин ми текнува сакаше продавачката да ми ували и декстроза демек подобрувала абсорпција на протеинот бла бла..
Дехтроза одма после тренинг а веј помеѓу оброци. Можеш и веј со декстроза одма после тренинг али ако јадеш после тренинг,веј нетие од полза.[DOUBLEPOST=1554147461][/DOUBLEPOST]
Прашав у теретана они ми викаат Кевин Левроне,Синтек и Bad Ass но не ми се допаѓа составот нивни многу шејќери имаат
Од кевин леврон нема погрди и пофушарски суплементи. Тој бад асс е ист како фа,се има само протеин нема вонего. Арно ти вели кеплер,си земеш декстроза,малтодехтрин и веј,измешај со млеко и етети гејнер.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Како се користи декстрозата во комбинација со протеин? Уште кога прв пат купив протеин ми текнува сакаше продавачката да ми ували и декстроза демек подобрувала абсорпција на протеинот бла бла..
Ти пиша и Мартин, во принцип најдобра ти е да ја користиш на средина од тренинг, а после тренинг да го испиеш протеинот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom