Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Еве читам по фб почнале да плачат овие моралниве што си дале сами отказ.

Јавноста можела да здивне и да почувствува мало задоволсто затоа што под притисок и хистерија успеала да натера некој човек во државава да повлече потег штетен за него покажувајќи интегритет и дигнитет.



Аууу аууу не знам како ќе спијам вечер. Син на функционер од партија која со години и генерации уништува еден народ и држава си дал отказ од државна работа. Аууу гинис, Ал Џазира да дојде да снима емисија за овие напатени души кои мораат да продолжат да живеат од парите на нивните родители кои патем цицаат енормна сума државни пари.
Ама само он ги исполнувал условите, бил единствен кој ги исполнува условите....
Овие користат грујови финти со правење на тендери и огласи за вработување подесени со барања и услови, кои буквално го опишуваат местениот кандидат/фирма. За да биде после дека ете само он ги исполнува условите. Видете ги другите, ние баравме канидат со 176 cm, црномањаст со шишки, што носи 43 број и името му почнува на буквата Кристиј.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Демек Трајко е уапсен прееска, гледам на ТВ ударна вест...:LOL:
Какви филмови прават пред избори, не знам зошто не се номинирани за Оскар. Повлекување на роднини од работните места, апсења, слаткоречивост...Убаво богами се извежбаа цела деценија претходно да лажат...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ликов вака на фаца ми делува дека има капацитет само за канали копање. Реченици не се почнуваат со сврзници и се пишува на кирилица ама важно интегритетот му го чепкале. Земеш го намаваш уште еднаш да не му текне да пише нешто.
Mnogu dobro go znam dechkovo, generacija bevme vo Josip Broz. Klasichna baraba, prosek sekoja godina na polugodie mu beshe 7 keca od 12 predmeti. Maksimalno razgalen, tate mu kupi kola pri kraj na 4ta godina, za vreme na chasovi menjashe eden pa drug kafich. Se zapisha na Ekonomski, ama koga se potroshija vrskite i nemozheshe da se sredi edna 6ka, pochna da zaglavuva. Reshenie- ideme na privaten fax, shto go zavrshi za godina i pol. So celo drushtvo se zaebavavme, "vidi go ti i Miso stana akademski gragjanin"..
Klasichno glumenje zhrtva, zemal i komentari na statusot na facebook brishel.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Mnogu dobro go znam dechkovo, generacija bevme vo Josip Broz. Klasichna baraba, prosek sekoja godina na polugodie mu beshe 7 keca od 12 predmeti. Maksimalno razgalen, tate mu kupi kola pri kraj na 4ta godina, za vreme na chasovi menjashe eden pa drug kafich. Se zapisha na Ekonomski, ama koga se potroshija vrskite i nemozheshe da se sredi edna 6ka, pochna da zaglavuva. Reshenie- ideme na privaten fax, shto go zavrshi za godina i pol. So celo drushtvo se zaebavavme, "vidi go ti i Miso stana akademski gragjanin"..
Klasichno glumenje zhrtva, zemal i komentari na statusot na facebook brishel.
Истото е и со другиот ЈБТовец од спротивен табор, директорчето на службен весник што ја вртеше шемата со Диме Спасов
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
Да погодам, на 1ТВ ова е ударна вест... Нејсе, колку е коефициентот дека ќе го ослободат Велјановски?

:kafence:
Веќе видена театарска престава која не поминува кај народот
 
Ф

Флеш

Гостин
Која бламажа уште една на комуњариве .... Вељановски да го апсат :pos::pos::pos: Ќе цркнам готово од смеење:lolzz: Жити се,он учество за Собрание:vozbud: Кои дегени се СДС.... Сдс е официјално управа и нивни членови,здружение на ретардирани морони .... Кои торлаци чоече ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
:LOL:
Која бламажа уште една на комуњариве .... Вељановски да го апсат :pos::pos::pos: Ќе цркнам готово од смеење:lolzz: Жити се,он учество за Собрание:vozbud: Кои дегени се СДС.... Сдс е официјално управа и нивни членови,здружение на ретардирани морони .... Кои торлаци чоече ...
Да се надополнам и себе ама и тебе- и Спиро и Миле се уапсени заедно со Трајко....:LOL:
 
Ф

Флеш

Гостин
Сеа добив инфо,Сдс од Ѓорче свикале голем итен состанок на сите членови,веројатно и на други места исто .... Обично у Ѓорче вака они праат состанок за големи случувања,а пошо Вељаноски и Мисајлоски се у Ѓорче,луѓе гори нешто големо,се се случува ....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сеа добив инфо,Сдс од Ѓорче свикале голем итен состанок на сите членови,веројатно и на други места исто .... Обично у Ѓорче вака они праат состанок за големи случувања,а пошо Вељаноски и Мисајлоски се у Ѓорче,луѓе гори нешто големо,се се случува ....

Да не си договараат нови работни места членовите на Сдсм од Ѓорче :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Да не си договараат нови работни места членовите на Сдсм од Ѓорче :D
Од другари инфото,ќе признаам и прв братучед:DТројца души,им јави ја,одма нешо да идат на состанок итен одма,преку телефон ,бев со нив.....Ме остави ја дома со кола и отидоа ....Мое мислење е дека има настан,братучед ми влезе веќе ,да не кажуем каде не е битно,се јадеме зошто е Сдс
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Еве читам по фб почнале да плачат овие моралниве што си дале сами отказ.

Јавноста можела да здивне и да почувствува мало задоволсто затоа што под притисок и хистерија успеала да натера некој човек во државава да повлече потег штетен за него покажувајќи интегритет и дигнитет.



Аууу аууу не знам како ќе спијам вечер. Син на функционер од партија која со години и генерации уништува еден народ и држава си дал отказ од државна работа. Аууу гинис, Ал Џазира да дојде да снима емисија за овие напатени души кои мораат да продолжат да живеат од парите на нивните родители кои патем цицаат енормна сума државни пари.
Ваквите дегенерици и неписмени идиоти у нормална земја, со извинение, за муда ги бесат, па нека и син на председател на државата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom