Horror игри

Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
хорор од типот стегање во градите после jumpscare и аритмии на срцето cry of fear и outlast 1 2
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Soma има добра атмосфера. Сеа нема духови и некакви натприродни суштества, друга е тематиката, sci-fi, али ептен е добра. Ја имате бесплатно на псплус, кој нема а сака да си активира бесплатно на две недели нека ми пише пп.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Леле Сома е партали страв ми е да ја играм упм, коа ќе видиш дека истите од Амнезија ја праеле се ти е јасно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Јас правам 2 поделби кај хорор игрите:
1. Константна напнатос и интензивност од очекување на нешто.
- Amnesia, The Evil Whitin, Agony (и покрај тоа што не е некоја добра игра со себе носи ептен напната енергија).

2. Џампскерс.
- Outlast и Dead Space
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Partal prai zanrov, jas mislev mrtov e. Eve sea si go citam postot, toa mi e posledno nesto horor izigrano. Ja cepnav pred nekoj den RE2, lele jezivo me faka ona cuvstvo koga ne mozes da se soocis so odreden del od sto ti e jeziv. Ja imam i 7cata na hdd, a gleav i trailer denovive od novata sto treba da izleze za ps5, mnogu vetuva. Kako osvezi RE, neverojatno, uste istoto so Silent Hill da go videvme.
Автоматски споено мислење:

Јас правам 2 поделби кај хорор игрите:
1. Константна напнатос и интензивност од очекување на нешто.
- Amnesia, The Evil Whitin, Agony (и покрај тоа што не е некоја добра игра со себе носи ептен напната енергија).

2. Џампскерс.
- Outlast и Dead Space
Ja imase za skoro ic pari, nekoi 4 evra, ja gleav, i ne mozev da i najdam smisla na Agony. Mislam, wtf, samo poradi toa deka dejstvoto e vo Pekolot, i sto e teska za zeludnik, ja prai horor igra? Nesto poveke torture horor, sto mi e apsolutno odbivno.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
i ne mozev da i najdam smisla na Agony
Да, нема во себе некоја брилијантна приказна а не е нити кизне колку добра игра, но самиот гејмплеј и амбиентот се доста напнати. Уникатно парче софтвер е и тоа ми се допадна, што не можеш да најдеш ништо слично со било која друга хорор игра.
Исто така добар пазл систем, што ја правеше не така линеарна како што ја ругаа на интернет...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.586
Која хорор игра најмногу ве трауматизирала :P
Дека ова беше првото прашање на темава, да се исповедам... Nightmare Creatures 2 , Alone in the Dark: The new nightmare и C-12

Сите на ПС1
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Bukvalno koza mi se ezi, jeza me preplavuva, dodeka begam od nego imam cuvstvo kako da me brka irl, ednostavno ne mozea pojeziva pojava da napravat i psihicki da te razmontiraat so negovite konduri koi silno cukaat po podot, znaes deka doaga nevolja.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom