Фото натпревар #110 - Хотел (Бренд име) Пријавување!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
И јас се сложувам Саладин да е модератор. Треба некој што ќе воведе малку ред тука. Негде низ темиве ставив 3-4 сакта со идеи зс теми, има мал милион, со примери со се. Можеме и ид таму да се инспирираме
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
еве ти една тема од еден друг форум која има компетитивен карактер а не навредува ничија интелигенција :
мобилен - https://forum.it.mk/threads/fotografii-slikani-so-mobilen-chitaj-prv-post.33785/page-62#post-1076176
дрон - https://forum.it.mk/threads/drone-vlog-series.64606/page-6#post-1016036
ноќна - https://forum.it.mk/threads/nokjna-fotografija-long-exposure-light-trails.68272/page-3#post-1074790
астро - https://forum.it.mk/threads/astrofotografija-soveti-i-iskustva.58578/
дслр - https://forum.it.mk/threads/vashi-fotografii-chitaj-prv-post.63764/
кога имаш компетитивност нивото и квалитетот се подобрува, и со секоја нова тема станува подобро и подобро :)
И тука ќе има санкции, значи санкциите ако некој забегува се најмал проблем. Проблемот е што ете модераторите се повлекле и ова останало забаталено, само наместо да се навредува и да се префрла вината, ова можело да се реши човечки :))))))

@Saladin очекувај повратни информации во најбрз можен рок
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
..со секоја почит кон админот Илу, јас морам да реплицирам на членот(што до вчера му се воодушевував во неговите коментари во Случување во МКД... за да крајно сега се разочарам.... не дека ќе сменам нешто со коментаров, но дозволите да се доискажам за некои работи кои се поставуваат онака од памет соживувајќи се со „сопствената лага“ од членов да моите две поставени ФОТО ТЕМИ „ ВЕНЧАВКА“ и „ ХОТЕЛИ“ што за него преставува „концерт на аца лукас“ и „моја последна менструација“?
...Теми од типот фотки од концерт на аца лукас или мојата последна менструација на тема за фотографија не треба да постојат..,,
колку што гледам во ова подтема членот уште во првото напреварување учествува со фотографија која рака на срце е „колоритно презаситна“, и контрасно преосветлена, но ОК тоа е негов стил, негово фото ОКО и тука нема што да се коментира, секој си има свој стил на овековечување на моментот преку фотографија, ма била најлоша сепак ТАА ќе биде најубава затоа што е сопствено дело... и би рекла доколку неговите зборови
не треба да постојат како и членовите кои се регистрираат на форумов и отвараат вакви катастрофално метнално ограничени теми.
еве пример на две теми од администратор и модератор „ ПИВО“ или „ТУЃОСЕЛФИЕ“ одговори ми какви според тебе какви се овие ФОТО ТЕМИ? за мене се баш „КУЛ“ и штета што не бев тука имам баш интересни фотки... ај да речеме не смееш „да писнеш“ оти се администратори на форумов, ај друг пример од обични членови „НАЈПАЗАРЏИСКА ФОТКА“ или „ ПИЈАЛОЦИ“ ајде кажи ја твојата ментална креативност како што ја кажа само неколку теми после нив за моите две ТЕМИ „ Венчавање’ и “ Хотели’ ? нели?
...Ја мислам дека не е проблемот во мене, туку во ТЕБЕ душо!
Дадов предлог и тоа најдобронамерен и објаснување, не се прифати ... тоа е тоа !!!! !!!
не е точно ТИ ДАДЕ ПРЕДЛОГ ОД НЕТ со туѓи фотки, јас ти предложив да дадеш ТВОЈА ФОТКА која би ја поставила како тема! во интерес на вистината морам да ти го повторам ....
п.с. ќе се префрлиме на последно отворената тема на типкава, мачорчиња на светско... пошто со тој капацитет толку !!!
за да на крај го правиш тоа што не сакаш да ти го прават нели? е па ако малку разгледаш ТАА ТЕМА на „ТИПКАВА“ но со повисок капацитет што можеш да сфатиш, оти тоа е само рекација на ДРУГА ТЕМА отворена од модераторот клипче, што нему не му реагираш дека на темата „убавите мачиња , девојки или жени не е важно“ присутни во Русија на СП се наречени во еден коментар„Ороспии“? значи женска убавината е асоцијација на ороспија? зошто нему не му пиша, зашто на убави фотографи од убави девојки, жени кои се потрудиле да изгледаат топ, што не само вие мажите туку и ние жените се восхитуваме, нели и се трудиме да бидеме или сме такви? да некој каже „ороспии“ има ако сакаш во два три коментари и опис дека два пати го „дрваат к Урот„таму некои членови? ..ОК е тоа, нека го дрваат поарно, отколку да „удри дрвото во глава“ ама НИЕ ЖЕНИТЕ? зашто ние да не се зезаме малку на таков начин со мачорите како вашите мачки?? а?? ете затоа отворив слична ТЕМА за НИЕ ЖЕНИТЕ во форумов „вратиме на сличен начин“:цицки:

да направат ревизија на модерирањето ... ако е потребна помош и докази ќе постирам во слики и цитати... Член сум се гледа од кога, сум учестувал во скоро сите дискусии на форумов, и секогаш сум бил конструктивен, сум помагал и никогаш не сум навредувал...Тоа е она омаложување кон мене и кон други членови... Во една реченица се гледа целиот цинизам, и недолично однесување на човек кој тука треба да биде пример за коректно однесување кон Кајгана заедницата, а не лицемер кој прави што сака, криеејќи се позади кајгана форум правилата.Со почит до Кајгана форум администрација.
и уште еден мој совет секој дава докази, еве како јас овде, но јас никогаш не те повредив и извреѓав како што го стори ТИ неколку пати, а читај што пишуваш во твоите жалби до админите ? никого не си повредил на форумов? бреееее еве јас сум доказ дека лажеш ! затоа не го прави тоа што не сакаш да ти го прават не е убавооооо :smirce:
И јас се сложувам Саладин да е модератор. Треба некој што ќе воведе малку ред тука. Негде низ темиве ставив 3-4 сакта со идеи зс теми, има мал милион, со примери со се. Можеме и ид таму да се инспирираме
јас НЕ СЕ СЛОЖУВАМ Саладин да е модератор, заборави ма кога ние трите овде „се натегнувавме“ и таму некој напишал „женска тепачка“ и дојде саладин со негов коментар состоен само со цинично смеење „:icon_lol: “ а? ние после се доразбравме нели? што по ЛП што тука, ама неговиот цинизам остана, наместо да каже „ај женски смирите ситуација“ или едноставно ДА ПОСТАВИ САМИОТ ФОТОГРАФИЈА на тема,нели како иден модератор на ваква Тема за што се нуди... ама саладин заборави дека за модератор треба да знае и како да се однесува со членовите посебно со понежниот пол, а не дали имал фото изложби жими таквоото и јас имам, па и добиени награди, па не се фалам, а одозгора сака на нашето „натегање“ да дојде до позиција овде на модерирање ...



( и јас прашав каде треба да се праша за модерирање, па ме одбија, ОК тоа е тоа, ама да искористи гужва некој на нас трите што се натегнувавме да модерира овде е нон сенс) па ако уште спомнам дека истиот тој саладин си е администратор на друг форум ( ми вика една дојди ма на Ц...... Форум, ај отиднав да погледам што да видам и тие три члена кои останаа да коментираат истиов понудувач за модератор овде ги испокара изгледа таму, а може и ги банира кој му знае,...и велам, бегај ма каков форум е овој , а овој саладин е истиот од Кајга? да тој е... и тој го испорасипа форумов ми вели, е па нека ви седи...и си заминав)
ете јас ја предлагам коцка за модератор, или петра или било кој член- АМА ЖЕНСКО, :aplauz:
како сакате, јас си го кажав своето @Acid @Ilumious @Peja989 ...итн ... вие сте администрација и ќе направите тоа што е најдобро се надевам!
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
..со секоја почит кон админот Илу, јас морам да реплицирам на членот(што до вчера му се воодушевував во неговите коментари во Случување во МКД... за да крајно сега се разочарам.... не дека ќе сменам нешто со коментаров, но дозволите да се доискажам за некои работи кои се поставуваат онака од памет соживувајќи се со „сопствената лага“ од членов да моите две поставени ФОТО ТЕМИ „ ВЕНЧАВКА“ и „ ХОТЕЛИ“ што за него преставува „концерт на аца лукас“ и „моја последна менструација“?

колку што гледам во ова подтема членот уште во првото напреварување учествува со фотографија која рака на срце е „колоритно презаситна“, и контрасно преосветлена, но ОК тоа е негов стил, негово фото ОКО и тука нема што да се коментира, секој си има свој стил на овековечување на моментот преку фотографија, ма била најлоша сепак ТАА ќе биде најубава затоа што е сопствено дело... и би рекла доколку неговите зборови

еве пример на две теми од администратор и модератор „ ПИВО“ или „ТУЃОСЕЛФИЕ“ одговори ми какви според тебе какви се овие ФОТО ТЕМИ? за мене се баш „КУЛ“ и штета што не бев тука имам баш интересни фотки... ај да речеме не смееш „да писнеш“ оти се администратори на форумов, ај друг пример од обични членови „НАЈПАЗАРЏИСКА ФОТКА“ или „ ПИЈАЛОЦИ“ ајде кажи ја твојата ментална креативност како што ја кажа само неколку теми после нив за моите две ТЕМИ „ Венчавање’ и “ Хотели’ ? нели?
...Ја мислам дека не е проблемот во мене, туку во ТЕБЕ душо!

не е точно ТИ ДАДЕ ПРЕДЛОГ ОД НЕТ со туѓи фотки, јас ти предложив да дадеш ТВОЈА ФОТКА која би ја поставила како тема! во интерес на вистината морам да ти го повторам ....

за да на крај го правиш тоа што не сакаш да ти го прават нели? е па ако малку разгледаш ТАА ТЕМА на „ТИПКАВА“ но со повисок капацитет што можеш да сфатиш, оти тоа е само рекација на ДРУГА ТЕМА отворена од модераторот клипче, што нему не му реагираш дека на темата „убавите мачиња , девојки или жени не е важно“ присутни во Русија на СП се наречени во еден коментар„Ороспии“? значи женска убавината е асоцијација на ороспија? зошто нему не му пиша, зашто на убави фотографи од убави девојки, жени кои се потрудиле да изгледаат топ, што не само вие мажите туку и ние жените се восхитуваме, нели и се трудиме да бидеме или сме такви? да некој каже „ороспии“ има ако сакаш во два три коментари и опис дека два пати го „дрваат к Урот„таму некои членови? ..ОК е тоа, нека го дрваат поарно, отколку да „удри дрвото во глава“ ама НИЕ ЖЕНИТЕ? зашто ние да не се зезаме малку на таков начин со мачорите како вашите мачки?? а?? ете затоа отворив слична ТЕМА за НИЕ ЖЕНИТЕ во форумов „вратиме на сличен начин“:цицки:


и уште еден мој совет секој дава докази, еве како јас овде, но јас никогаш не те повредив и извреѓав како што го стори ТИ неколку пати, а читај што пишуваш во твоите жалби до админите ? никого не си повредил на форумов? бреееее еве јас сум доказ дека лажеш ! затоа не го прави тоа што не сакаш да ти го прават не е убавооооо :smirce:
јас НЕ СЕ СЛОЖУВАМ Саладин да е модератор, заборави ма кога ние трите овде „се натегнувавме“ и таму некој напишал „женска тепачка“ и дојде саладин со негов коментар состоен само со цинично смеење „:icon_lol: “ а? ние после се доразбравме нели? што по ЛП што тука, ама неговиот цинизам остана, наместо да каже „ај женски смирите ситуација“ или едноставно ДА ПОСТАВИ САМИОТ ФОТОГРАФИЈА на тема,нели како иден модератор на ваква Тема за што се нуди... ама саладин заборави дека за модератор треба да знае и како да се однесува со членовите посебно со понежниот пол, а не дали имал фото изложби жими таквоото и јас имам, па и добиени награди, па не се фалам, а одозгора сака на нашето „натегање“ да дојде до позиција овде на модерирање ...



( и јас прашав каде треба да се праша за модерирање, па ме одбија, ОК тоа е тоа, ама да искористи гужва некој на нас трите што се натегнувавме да модерира овде е нон сенс) па ако уште спомнам дека истиот тој саладин си е администратор на друг форум ( ми вика една дојди ма на Ц...... Форум, ај отиднав да погледам што да видам и тие три члена кои останаа да коментираат истиов понудувач за модератор овде ги испокара изгледа таму, а може и ги банира кој му знае,...и велам, бегај ма каков форум е овој , а овој саладин е истиот од Кајга? да тој е... и тој го испорасипа форумов ми вели, е па нека ви седи...и си заминав)
ете јас ја предлагам коцка за модератор, или петра или било кој член- АМА ЖЕНСКО, :aplauz:
како сакате, јас си го кажав своето @Acid @Ilumious @Peja989 ...итн ... вие сте администрација и ќе направите тоа што е најдобро се надевам!
Не се замарам со др фируми, така да не знам кој каде што први. Тоа женска теоачка мене ме изнасмеа не ме навреди, стварно кога ќе видиш за што се лутиш бијонс...за ова ли толку многу??? Преку лп не дека се разбеавме, разговорот не водеше негде па прекинав. И повторувам, немам ништо против тебе ама како што ти пишав еднаш, ни јас не би те гласала за модератор :) сори, поише сум за саладин

Ај сеа очуштено и коа ќе има нов модератор нека дае тема па ќе продолжиме со фоткање. Единсвено нешто што ми фали се критики, ама издржани: зошто ти се свиѓа или не одредена фотка. Ама не од типот зашто најубаво ја отсликува темата, не само тиа, туку композиција бои приказна...како ќе научиме акп не си коментираме? Само брз да се лутиме после жити се
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
auto-correction at it's finest :D
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
...Ја мислам дека не е проблемот во мене, туку во ТЕБЕ душо!

за да на крај го правиш тоа што не сакаш да ти го прават нели? е па ако малку разгледаш ТАА ТЕМА на „ТИПКАВА“ но со повисок капацитет што можеш да сфатиш, оти тоа е само рекација на ДРУГА ТЕМА отворена од модераторот клипче, што нему не му реагираш дека на темата „убавите мачиња , девојки или жени не е важно“ присутни во Русија на СП се наречени во еден коментар„Ороспии“? значи женска убавината е асоцијација на ороспија? зошто нему не му пиша, зашто на убави фотографи од убави девојки, жени кои се потрудиле да изгледаат топ, што не само вие мажите туку и ние жените се восхитуваме, нели и се трудиме да бидеме или сме такви? да некој каже „ороспии“ има ако сакаш во два три коментари и опис дека два пати го „дрваат к Урот„таму некои членови? ..ОК е тоа, нека го дрваат поарно, отколку да „удри дрвото во глава“ ама НИЕ ЖЕНИТЕ? зашто ние да не се зезаме малку на таков начин со мачорите како вашите мачки?? а?? ете затоа отворив слична ТЕМА за НИЕ ЖЕНИТЕ во

и уште еден мој совет секој дава докази, еве како јас овде, но јас никогаш не те повредив и извреѓав како што го стори ТИ неколку пати, а читај што пишуваш во твоите жалби до админите ? никого не си повредил на форумов? бреееее еве јас сум доказ дека лажеш ! затоа не го прави тоа што не сакаш да ти го прават не е убавооооо :smirce:
јас НЕ СЕ СЛОЖУВАМ Саладин да е модератор, заборави ма кога ние трите овде „се натегнувавме“ и таму некој напишал „женска тепачка“ и дојде саладин со негов коментар состоен само со цинично смеење „:icon_lol: “ а? ние после се доразбравме нели? што по ЛП што тука, ама неговиот цинизам остана, наместо да каже „ај женски смирите ситуација“ или едноставно ДА ПОСТАВИ САМИОТ ФОТОГРАФИЈА на тема,нели како иден модератор на ваква Тема за што се нуди... ама саладин заборави дека за модератор треба да знае и како да се однесува со членовите посебно со понежниот пол, а не дали имал фото изложби жими таквоото и јас имам, па и добиени награди, па не се фалам, а одозгора сака на нашето „натегање“ да дојде до позиција овде на модерирање ...


( и јас прашав каде треба да се праша за модерирање, па ме одбија, ОК тоа е тоа, ама да искористи гужва некој на нас трите што се натегнувавме да модерира овде е нон сенс) па ако уште спомнам дека истиот тој саладин си е администратор на друг форум ( ми вика една дојди ма на Ц...... Форум, ај отиднав да погледам што да видам и тие три члена кои останаа да коментираат истиов понудувач за модератор овде ги испокара изгледа таму, а може и ги банира кој му знае,...и велам, бегај ма каков форум е овој , а овој саладин е истиот од Кајга? да тој е... и тој го испорасипа форумов ми вели, е па нека ви седи...и си заминав)
giphy.gif
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Saladin точно ли е дека си модератор на друг форум?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со мало пребарување изгледа е на Црнобело, такви резултати ми дава.





Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
А смета ако е на два форуми? :toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
@Saladin точно ли е дека си модератор на друг форум?
Да. Не ги знам точните правила за постанување модератор тука, дали е проблем ако сум на друго место модератор. Само сметав дека на овој подфорум му е потребно одвреме навреме да му се фрли око, да се подзачисти од оф-топик, да се освежат одредени теми.
 
S

staycalm

Гостин
Ја би препорачал модератор да е некој што има колку толку познавање од фотографија и што често е присутен на подфорумов. Би се пријавил јас, ама аматер сум и не сум често тука. (Не сум против да е Саладин, често го гледам на темиве, исто така Петра, Коцка и уште некои)

А инаку избирањето на тема од победникот не треба да се смени според мене, и се согласувам со предлогот горе за поголема мотивација за активност да се понуди некаква „промоција“ на победнички фотографии (или општо добри фотографии) на сајтот Кајгана во посебна секција или нешто слично.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Abe ajdeeeeeeeee nekoj neka stavi tema pa ponatamu moze da se reshava koj, kako i zosto ke bide moderator.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Abe ajdeeeeeeeee nekoj neka stavi tema pa ponatamu moze da se reshava koj, kako i zosto ke bide moderator.
е ајде де, де ... стави ТИ...јас ставив две теми до сега нема одговор од никого со фотка, стави ТИ тема ете јас веднаш ќе те подржам :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За жал ако веќе е модератор на друг форум, не може да биде и на Кајгана. Жалам @Saladin тоа се правилата. Предлог некој од вас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom