Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Ако мене ме прашаш....и тебе и станче и мијалков и градоначалникот на Вевчани и овцата што ја вработил - сите у сув Вардар би ве фрлил од повисоко, па еден ресет да напраиме на државава.
тролу, читаш ли ти, кое е оправдание криминалци да бидат ценети во партија?? Посериму се на таа партија и држава ако осудени криминалци се на позиции.
.А ти фрли се у полна серава
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
тролу, читаш ли ти, кое е оправдание криминалци да бидат ценети во партија?? Посериму се на таа партија и држава ако осудени криминалци се на позиции.
.А ти фрли се у полна серава
Која партија бе, шупак? дпне? Партија што пола треба да иде у затвор? За таа ли ми збориш?
Серава....у куп говна треба да ве удавиме...
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Која партија бе, шупак? дпне? Партија што пола треба да иде у затвор? За таа ли ми збориш?
Серава....у куп говна треба да ве удавиме...
A sds poarni li se? So montirani i lepeni snimki dojdoa na vlast za sega da go promenat ustavnoto ime.
Ve imaat isprano vo mozokot i vi se cini deka ste liberali spremni za vlez vo EU i nato po sekoja cena.

Bruka! ke go barate gospodinot Nikola Gruevski da se vrati, veruvaj
 

ЧичкоТетке

SEKOGAS MAKEDONIA
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Ja уше од сеа викам да има вонредни парламентарни, за да се врати.
Na parlametarni gospodinot Gruevski sigurno ke pobedi, samo da bide se kako dogovorot od Przino, neka dadat SDS ministerstvo za policija i togas VMRO DPMNE se vraka na vlast!
Toa go znaat site i zatoa ne davaat ama krug e se ke se vrati!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.295
Поени од реакции
78.952
Na parlametarni gospodinot Gruevski sigurno ke pobedi, samo da bide se kako dogovorot od Przino, neka dadat SDS ministerstvo za policija i togas VMRO DPMNE se vraka na vlast!
Toa go znaat site i zatoa ne davaat ama krug e se ke se vrati!
Така е. И јас истото го велам.
Затоа најдобро за Македонија што побргу да бидат парламентарните избори.[DOUBLEPOST=1510922689][/DOUBLEPOST]
тролу, читаш ли ти, кое е оправдание криминалци да бидат ценети во партија?? Посериму се на таа партија и држава ако осудени криминалци се на позиции.
.
Па затоа последните избори ги изгубија со 55 - 4
(или како и да беше)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Вчера Кежаровски ја издаде книгата Живот во кутија.
Препорака за сите да си ја прочитате да видите какви животињи, тешки бандити и говеда со какви методи владееја тука 10 години.
Абе да се распадне државава, никогаш повторно вакво нешто да ни се случи, никогаш повторно.

Сега да скапат и да остарат во затвор, децата да им ги заборават лицата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Вчера Кежаровски ја издаде книгата Живот во кутија.
Препорака за сите да си ја прочитате да видите какви животињи, тешки бандити и говеда со какви методи владееја тука 10 години.
Абе да се распадне државава, никогаш повторно вакво нешто да ни се случи, никогаш повторно.

Сега да скапат и да остарат во затвор, децата да им ги заборават лицата.
Шо разбираш ти, овие судски процеси што ги води СЈО, а сега и ОЈО, тоа се тортури кон невини души за да народот биде исплашен и Заев да ја продаде библиската земја наша. Светиот пастир никогаш такво нешто не би направил, затоа сега е во опозиција, како скиснат лимон чека покани за суд.

А и оној мајмунот Дамовски го гледав малце на Алфа вчера, квичи, се жали, плаче, знае добро дека новиот обвинител најави дека 27 април нема така да помине како обична тепачка како што некои си мислеа.
 
P

psychostasia

Гостин
А и оној мајмунот Дамовски го гледав малце на Алфа вчера, квичи, се жали, плаче, знае добро дека новиот обвинител најави дека 27 април нема така да помине како обична тепачка како што некои си мислеа.
Што ми требаше, го пуштив на алфа каналот сега. Аууу ментална институција малку е за овие ликовиве ко него. Експеримент, држава немаме, не пуштија низ вода, нема медиуми, мрак, државата, името, ние предупредивме, еве го сценариото и толку издржав :noze: Страшна параноја го фатила изгледа, додуша и како нема кога веќе им стана јасно што следи.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
Вчера Кежаровски ја издаде книгата Живот во кутија.
Препорака за сите да си ја прочитате да видите какви животињи, тешки бандити и говеда со какви методи владееја тука 10 години.
Абе да се распадне државава, никогаш повторно вакво нешто да ни се случи, никогаш повторно.

Сега да скапат и да остарат во затвор, децата да им ги заборават лицата.
Од постоењето на оваа држава најмногу загуби генерацијата на Кежаровски (родени меѓу 1955-1975). Во периодот кога се осамостои државава, кога на таа генерација требаше да ѝ се случат најубавите работи во животот, им се случи приватизација, масовни отпуштања и затворање фабрики, ембарго, создавање олигархија, настаните во Тетово и Гостивар, следствено на тоа и војната во 2001 год. и дотепување на економијата и на крајот паноптиконот на Грујо. 30 години стрес, сиромаштија и општа мизерија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom