Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ептен ми е мило што Кими се врати со пол позиција во Монако. Последна пол позиција му е 2008! Ботас многу брз и блиску до пол позиција но не влезе во пит да стави нови гуми. Ги загреваше овие до последниот летачки круг па поради тоа мислам дека беше толку блиску. Утре треба да се пазат Ферари од Ботас, знае да направи проблеми на старт.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Ептен ми е мило што Кими се врати со пол позиција во Монако. Последна пол позиција му е 2008! Ботас многу брз и блиску до пол позиција но не влезе во пит да стави нови гуми. Ги загреваше овие до последниот летачки круг па поради тоа мислам дека беше толку блиску. Утре треба да се пазат Ферари од Ботас, знае да направи проблеми на старт.
Ако Ветел отиде на тоа да го затвори Ботас а не да го нападне Кими имаме шанса, последен пат кога се избламира да го затвори Кими на старт ја изгубивме трката, него пазете и на Верстапен ма да мислам дека он ке има занимација со Хамилтон позади кжкога ке го стигне овој, жилав е Холанѓанецот посебно на оваква трка ух ух, хајп хајп хајп. Добра трка ке бидне утре САМО ДА НЕ ЈА ЗАЕБАТ СТРАТЕГИЈАТА ОД ФЕРАРИ. - докторат може да браниме на оваа тема, како да си ги заебеш возачите со пит стоп.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ако Ветел отиде на тоа да го затвори Ботас а не да го нападне Кими имаме шанса, последен пат кога се избламира да го затвори Кими на старт ја изгубивме трката, него пазете и на Верстапен ма да мислам дека он ке има занимација со Хамилтон позади кжкога ке го стигне овој, жилав е Холанѓанецот посебно на оваква трка ух ух, хајп хајп хајп. Добра трка ке бидне утре САМО ДА НЕ ЈА ЗАЕБАТ СТРАТЕГИЈАТА ОД ФЕРАРИ. - докторат може да браниме на оваа тема, како да си ги заебеш возачите со пит стоп.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Не верувам Хамилтон да заврши пред РБ. Не се толку спори, ќе се одлепат на стартот и они. Максимум шесто место може да освои Хамилтон ако не им се случи нeшто на Ред Булите.
Се плашам само да не го заебат Кими намерно со стратегија за Фетел да победи. Тоа ќе биде малце педерски сега кога Хамилтон е толку позади.
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Не верувам Хамилтон да заврши пред РБ. Не се толку спори, ќе се одлепат на стартот и они. Максимум шесто место може да освои Хамилтон ако не им се случи ништо на Ред Булите.
Се плашам само да не го заебат Кими намерно со стратегија за Фетел да победи. Тоа ќе биде малце педерски сега кога Хамилтон е толку позади.
Јас мислам дека нема затоа што Кими не е лик што ке трпи такви срања и ке изгубат добар возач Ферари, нема да прават такви ствари мислам дека ке идат ферски спрњма Кими и со почит сепак нема освоено одамна човекот нека го остават сеа после сам ке помага ако зашкрипи натаму а ако направат така мислам дека нема да има помош веќе никад Ветел во било кое ГП.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Време е за 1-2 победа. :vozbud:
Мечката што мисли ама мечкарот што мисли ? :D Шега на страна лименките може имаа заостанок ама на трка мислам дека ке се елиминира истиот посебно на Монако, едвај ја чекам трката бе хахахах до сеа у последни години бев мех.. Монако сеа сум фак јеа Монако зашто Луис ке се гужва од позади и ке има борба со Верстапен/Рикиардо, Ботас со Ветел за втора позиција И МОЛАМ БОГА ДА НЕ ЗАСПИЕ КИМИ НА СТАРТ ... :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Абе дај не заебавајте за кој заостанок зборувате да се неутрализира на Монте карло.
Оваа е трка каде ти можеш да го имаш најбрзиот болид и да се најдеш во ситуација да си позади побавен болид и така да останеш 2/3 од трката да не можеш да престигнеш. Имало случаеви такви во минатото. Овде единствено само на стратегија преку боксови или да се расипи болид може да се профитира, друго на сама трка тешко изводливо.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Абе дај не заебавајте за кој заостанок зборувате да се неутрализира на Монте карло.
Оваа е трка каде ти можеш да го имаш најбрзиот болид и да се најдеш во ситуација да си позади побавен болид и така да останеш 2/3 од трката да не можеш да престигнеш. Имало случаеви такви во минатото. Овде единствено само на стратегија преку боксови или да се расипи болид може да се профитира, друго на сама трка тешко изводливо.
На тоа и мислев неутрализирање ако направат undercut а Кими и Ветел не избегаат доволно тешко 1-2 :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Honda reveals MGU-H can only last two races
Не знам што да кажам, ако ја завршат сезоната добро ќе биде :(
OMG хахахахахахааха, дај им Civic нека си возат ке издржи повише.
Жално е ова на ништо не личи киј им к.р што прават вака. Рњално може и МекЛарен ги избрза со одлуката да влезат у Ф1 и неспремни влетаа затоа што неќеа господата од Бротанија да зимаат второстепени мотори од Мерцедес, а можеа да го направат тоа како Ред Бул што направи со ТАГ да соберат знаење што како функционира и после да го споделат со Хонда за да им направат мотори што барем ке се борат за топ5 пласман у возачи не мора да се борат за титула :|

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Сејфти кар после 1рв свиок? :D Btw, само во Ферари нека не се глупираат со стратегиите и таман ќе биде :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Добро е досега, нека не попушта Квајт, и од Ферари нека не експериментираат, 1-2 победа не им бега.[DOUBLEPOST=1495976148][/DOUBLEPOST]:cool::vozbud:
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.552
zborete mi za timski naredbi :kafence:
steta za kimi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom