ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Бранел некој магистерска кај Гелев? И дали знае некој колкава е казната ако немаш пријавено магистерска (8 семестар) повеќе од 1 година после положување на испитите од 7 семестар?
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бранел некој магистерска кај Гелев? И дали знае некој колкава е казната ако немаш пријавено магистерска (8 семестар) повеќе од 1 година после положување на испитите од 7 семестар?
rokot e 4 godini od zapisuvanje na master studiite inaku kaznata e 500 evra!

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Сашо е ѕвер, стварно човекот знае да објасни и да ти пренесе знаење. Испитот кај него е писмен, памтам само дека на неговиот испит имаше едно прашање од втората книга (околу критериумите за членство, тие у фуснота што се) и на крајот имаше случај за кој нема точно решение туку гледаат на кој начин размислуваш.
Петрушевска нема да ја глеате нешто многу на предавања. Од тоа шо сум слушал, кај нејзе испитот е усен и ја прашува генерално нејзината книга.
Ценевска појма неам која е.
За Климовски исто не знам шо да ти кажам, ама знам дека Право на друштва е боза и кај едниот и кај другиот.
Ова значи дека испитот Вовед во право на ЕУ има два дела - еден кај Сашо, еден кај Тања? Или еден испит, а ние бираме дали сакаме писмено или усно?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ова значи дека испитот Вовед во право на ЕУ има два дела - еден кај Сашо, еден кај Тања? Или еден испит, а ние бираме дали сакаме писмено или усно?
Пa јa кoa пoлaгaв се бирaше кaј кoгo сaкaш дa пoлaгaш,сеa не знaм кaкo е.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
5
Kolegi da mi kaze nekoj nesto poveke za Filozofija na pravo (Asterud) finansovo pravo obligaciono i primeneta kako e?
Princip na ispiti , prasanja i slicno?
Fala odnapred
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Јас го положив тој испит, бев кај Ванчо предходно на консултации (многу убаво ме прими) и сметам дека професорот е одличен. Ми кажа дека треба буквално цела книга и да се раководам од силабусот за побитно). На испит влечеш ливче со три прашања кои се од различни теми од книгата и професорот бара логички (не во детаљи) Книгата му е супер, интересна е и ти посакувам успех. Кога мене некој вака би ми објаснил за Трговско (слушнав имало делови кои не требаат но не знам кои се тие).. Поззз

Не знам како се полага трговско сега, јас ко полагав (пред 2 год) можеше да се бира усно или писмено писмено ако полагаш да знаеш има 30 прашања шо се вртат на сите тестови сите сесии мислам дека и ги има по Зоки, Либро и слично. Усно колегите шо полагаа имаа 100% успех на испитот шо значи од сите шо полагаа дента околу 100 луѓе сите положиле, трговско е најлесено за полагање у 3та.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Не знaм oд кaј ти е инфoвo aмa немa врскa,си пoлaгaш 3 редoвни сесии oд мoментoт нa презaпишувaње.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Дечки вака да не се зафркне уште некој како мене да ви соопштам ... Сакав сега да го презапишам МПП за да го полагам во наредниве казнени сесии и да си терам понатаму и редовните ЈАНУАРИ итн, ама Донка од студентски ми рече немозе така зашто кога сме заверувале семестар, кога ќе ја пишела наредната година нема да мозам да полагам Јануари т.е ќе треба пак да го платам .Што значи годината игра улога и поглупа работа не мозеа да измислат . Ем парите си ги земаат ем те блокираат уште толку !
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Дечки вака да не се зафркне уште некој како мене да ви соопштам ... Сакав сега да го презапишам МПП за да го полагам во наредниве казнени сесии и да си терам понатаму и редовните ЈАНУАРИ итн, ама Донка од студентски ми рече немозе така зашто кога сме заверувале семестар, кога ќе ја пишела наредната година нема да мозам да полагам Јануари т.е ќе треба пак да го платам .Што значи годината игра улога и поглупа работа не мозеа да измислат . Ем парите си ги земаат ем те блокираат уште толку !
Препрашај кај Зоки или кај некој проф или Александар во ЕКТС канцеларијата за ова. Донка не ти е поуздан извор на информации, мене ми рече дека за да преполагам испит, мора да го презапишам и да им пуштам евра фино лепо. А после кога препрашав, излезе дека се уште сум била во дозволена временска рамка за да преполагам без презапишување.

Некои луѓе се за пензија.....
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
5
Decki dali nekoj ima info za dali ke ima apsolventska kaznena sesija bidejki se vrtat muabeti deka ova ke e edinstvena kaznena do januari...
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Поздрав

Колеги, помина голем период од кога не сум бил на факс. Случајно ја видод групата, па и се зачленив. Би ве замолил некој да сподели некаква информаци, како полесно да се полагат ( прашања, скрипти и тн):

- Административно Право
- Применета Економика и
- МПП.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom