Депилација

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Dodeka igrav fudbal se depilirav celosno, sea nekoj toa im e glupo jas ke recam higiena ;) inaku sega koga ja skrsiv nogata nozete poretko gi depiliram samo za vreme na leto ednas ili dva pati, inaku se depiliram vo salon za vreme na letoto, a onaka doma so krema mislam deka kremata e najdobar izbor za intimnite delovi
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Dodeka igrav fudbal se depilirav celosno, sea nekoj toa im e glupo jas ke recam higiena ;) inaku sega koga ja skrsiv nogata nozete poretko gi depiliram samo za vreme na leto ednas ili dva pati, inaku se depiliram vo salon za vreme na letoto, a onaka doma so krema mislam deka kremata e najdobar izbor za intimnite delovi
Да кремата е добра и муж ми со крема се депилира на интимините делови/гениталии и најнеболно е, вие мажите сте помалку отпорни на болка, и притоа мора да пазиме да не ве боли многу или ви повредиме тестис па недај боже пенис, што би било поизразено со лента на пример кога би требало да се одлепува, лудница.:love:
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Да кремата е добра и муж ми со крема се депилира на интимините делови/гениталии и најнеболно е, вие мажите сте помалку отпорни на болка, и притоа мора да пазиме да не ве боли многу или ви повредиме тестис па недај боже пенис, што би било поизразено со лента на пример кога би требало да се одлепува, лудница.:love:
Nemam probano so lenta, a mene na nozi me boli so lenta a ne daj boze na intimnite delovi, nema sansi da probam krema si e krema mene mi vrsi rabota ;)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Nemam probano so lenta, a mene na nozi me boli so lenta a ne daj boze na intimnite delovi, nema sansi da probam krema si e krema mene mi vrsi rabota ;)
Таму доле немој ни да пробуеш има господ да го видиш терај си со крема, најбрзо и најбезболно ти е, абе муда не се тегнат толку јако нели, се тоа мора нежно да се сработи :pos:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Јас и депилирање,веќе АМИН.Се депилирав прв и последен пат,нозете кога морав да одам на операција.
Е нормално,сеа таму ,,доле`` да ама вака раце,нозе,такви ствари НИКАД
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Зар има девојка што сака да плука влакна ?
Јас лично не сакам машки скроз издепилирани, џоа бебешко газе.
Не би и шума наравно, али сакам нормално машко со влакна. Маж, а не дете пред пубертет.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас лично не сакам машки скроз издепилирани, џоа бебешко газе.
Не би и шума наравно, али сакам нормално машко со влакна. Маж, а не дете пред пубертет.
Не ме свати па морам да ти образлозам .
Никој не спомнал депилација на раце ,на нозе само во случаи кога мора иако не преферирам .
Што се однесува до под пазуви знам дека нема пиче што не сака таму да е машкото средено а и заради хигиена .
На препони мислев кога пишував која зена сака да плука влакна ,сигурно не му ги лизиш нозете,туку к... па за тоа реков дека нема некоја што сака да плука влакна .
Не личе дечко плочкар да има влакна на градите и стомакот .
Во кој дел не се согласуваш со мене да видам колку си чудна ?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Таму доле немој ни да пробуеш има господ да го видиш терај си со крема, најбрзо и најбезболно ти е, абе муда не се тегнат толку јако нели, се тоа мора нежно да се сработи :pos:
А каква е таа крема?
 
П

Пепси_

Гостин
На едни теми дудлате дека хигиената мора да биде на ниво иначе е одвратно не би му дале оралка и шо ти ја знам какви се не работи,а тука мрчите како тоа е педерски и глупо.

Пред се мене ми е грдо ако не се средам доле а патлакот ме заболе за вас дали ви е глупо кога сме депелирани или не.
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Депилирано машко на нозе, е тоа е педерски. За другото ми е сеедно дали е или не е депилиран. Ама на нозе(n)
Јас одам на депилација со восок, ја пробував шеќерната паста, ама нема теоретски шанси да ми успее, имав неколку инциденти:oops:Затоа вака пола саат мака, ама после сум раат.
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Депилирано машко на нозе, е тоа е педерски. За другото ми е сеедно дали е или не е депилиран. Ама на нозе(n)
Јас одам на депилација со восок, ја пробував шеќерната паста, ама нема теоретски шанси да ми успее, имав неколку инциденти:oops:Затоа вака пола саат мака, ама после сум раат.
Izvini moze ti e glupo masko depilirano na noze, a sto ako toj igra fudbal? znaci da ne ispadne glup,mora kako i site fudbaleri da gi depilira nozete? da ti dojde Ronaldo ili nekoj drug fudbaler da ne recam maneken ke mu udaris korpa zatoa sto ima depilirano noze?
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Не зборев за такви случаи, само за не-спортисти и оние кои немаат потреба од такво нешто , а сепак го прават. И знам такви. И така им било поубаво, ама е сеедно бидејќи е педерски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom