Помош! Дали сум бремена?

Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Не купувај тест за џабе, истиот е валиден 14 дена после сексуалниот однос во кој мислиш дека си затруднела. И не си трудна не се плаши :)
на јајце клетката и требаат од 3 до 7 дена да се оплоди, а по правило да тест се прави кога веќе ти касни менстуралниот циклус... 14 дена после овулацијата. Затоа се бројат плодни денови и ако е во плодните бељата постои day after апче. и џабе секој тука едно исто што ќе и пише таа треба да си се јави на гинеколог а не ние да и кажуваме која е веројатноста тоа баш неа да и се случи дали да се плаши итн се е убаво ти што сакаш да ја смириш ама една од моите најблиски другарки пред неколку години собираше пари за абортус а и таа и дечко и беа сигурни дека тој никад не свршил во неа.. без да се сомнева дознава дека е бремена,мал ризик е сепак ризик така што девојко преброј си ги деновите http://tvoebebe.com/kalovul.php/ и ако се случило ова околу плодните ќе ти препишат day after апче... до душа во лептокарија во зегин мислам го даваат и без рецепт ништо страшно ако еднаш го испиеш
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Норлево и мирна глава. Во секоја аптека го даваат без рецепта. 500 денари кошта.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Секако ке одам, сепак сакав да слушнам ваши мислења и искуства. Имам долга врска и 23 год. нема да е проблем и во случај да излезе нешто, но сепак сакам да се случи кога планираме и двајцата,а не случајно.
Веројатно нема да биде, но ако биде овој пат, радувај се - децата кои настанале пред брак се обично попродуховени од оние кои настанале во брак , бидејќи се создадени во момент на инспирација. :smir:

Со среќа во секој случај :helou:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Паметам дека и претходно имаше вакво прашање на форумов и дојде до голема дискусија.
Сепак на крај испадна дека девојчето не била бремена.
Провери си за секој случај,нема да те кошта ништо.Ем ако не си бремена ке си имаш мирна душичка :pipi:
И нареден пат внимавајте.
Со срека,оди на преглед и кажи ни што си сторила.
Да ја ја отворив темата, за другар ми :) И каснеше на праската 20 и кусур дена и на крај и дојде, а ја и другар ми се начукавме ко бизони.. така да relax
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Вирго,

Нема потреба од паника - полека - не се останувало така лесно бремена ... или си ти исклучок - една од оние кои зачнуваат од пресемена течност или заостанат ејакулат

Оди на гинеколог - разговарај со него отворено - тој ќе ти одговори на сите дилеми
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Норлево и мирна глава. Во секоја аптека го даваат без рецепта. 500 денари кошта.
Со Норлево до 72часа беше или грешам?? И да дека не сум 100% сигурен дали сум свршил во неа али се мислам дека не,можно е хормонско пореметување или ??
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Со Норлево до 72часа беше или грешам?? И да дека не сум 100% сигурен дали сум свршил во неа али се мислам дека не,можно е хормонско пореметување или ??

Од сите такви пилули кои доведуваат да предвремено јајце клетката се распадне си има пореметување и затоа е пожелно да се внимава и да се читаат упаства пред да се испие било какво апче, а не како блесави ќе се напуните до врат па после трчате по аптеки, што не паничите така пред секс по кондоми па нема да ве боли глава, ем волкот сит ем офци на број.:pipi:
 
T

Tetro

Гостин
Од сите такви пилули кои доведуваат да предвремено јајце клетката се распадне си има пореметување и затоа е пожелно да се внимава и да се читаат упаства пред да се испие било какво апче, а не како блесави ќе се напуните до врат па после трчате по аптеки, што не паничите така пред секс по кондоми па нема да ве боли глава, ем волкот сит ем офци на број.:pipi:
Па и кондомите не се којзнае каква превентива. Пукаат како круто испечено црево под притисок. :pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Па и кондомите не се којзнае каква превентива. Пукаат како круто испечено црево под притисок. :pos2:
Зато си постои анално и орално свршуење. Ни да се секираш а лезето и поголемо е.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Па и кондомите не се којзнае каква превентива. Пукаат како круто испечено црево под притисок. :pos2:
никој не рече дека се сигурни али барем 50% си сигурен.. нели? боље нешто него ништо?

--- надополнето ---

Веројатно нема да биде, но ако биде овој пат, радувај се - децата кои настанале пред брак се обично попродуховени од оние кои настанале во брак , бидејќи се создадени во момент на инспирација. :smir:

Со среќа во секој случај :helou:
од каде ти е оваа информација жити се.. и колку е веродостојна??? интересна работа....
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
од каде ти е оваа информација жити се.. и колку е веродостојна??? интересна работа....
Го имам прочитано некаде... Ако ви се отвора тема за тоа, повелете :smir:

Во секој случај, барем во твојот случај, како и да биде работата, подмирен си - да се има долга и успешна врка е исклучително важно, а да се добие дете е само цементирање на таа врска; бракот е само институционализирање на истата, за помош на државата при растот и развојот на детето.

Во секој случај, со среќа. :helou:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Го имам прочитано некаде... Ако ви се отвора тема за тоа, повелете :smir:

Во секој случај, барем во твојот случај, како и да биде работата, подмирен си - да се има долга и успешна врка е исклучително важно, а да се добие дете е само цементирање на таа врска; бракот е само институционализирање на истата, за помош на државата при растот и развојот на детето.

Во секој случај, со среќа. :helou:
па не е лошо малку дискусија ина таа тема само за да ја отворам ја или било кој ми треба извор.. дај извор па ке видиме шо ке напраиме.. мислам дека би била интересна тема.. имаме на форумов и мажени и женети и со деца и без деца... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom