Conti Movie Platform

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.275
Поени од реакции
21.270
Your deposit.... Нема ли Конти дооел Скопје уплати 1000 $... Ова е скриншот што ти си уплатил на Бинанце..
Океј е скриншотот, веројатно не си користел Binance, затоа ти е чудно.

Не е проблем исплатата од Конти, тоа е и поентата на секоја пирамидална шема, мора да исплаќаат на почеток за да стекнат доверба и придобијат нови жртви понатака. Брзи и лесни пари се најјака дрога, особено во сиромашни и отепани држави.

Откако ќе стекнат доверба и ќе навлечат доволно луѓе, голем дел од тие луѓе се спремни дотогаш заработеното да го вложат во поскапи пакати, бидејќи, нели, легитимна е компанијата, проверена, се вадат пари, време е да се направат десетици илјади евра. На крајот добри 70% од вложувачите ќе останат со курот во рака, а креаторот на пирамидалната шема со милиони на сметка.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
295
Поени од реакции
134
Se e propadnato, ne stavajte ne se lazete, nikoj ne moze da povlece ni dolar. Site platformi se od isti luge.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.582
Толку е отиде возот :)
 
Член од
25 август 2019
Мислења
265
Поени од реакции
499
"Целиот проблем го во системот на оваа држава кој е нефункционален ...бла бла... не за друго ами за егзистенција"
ХАХААХХА кое перење мозок свака част. Државата е крива што `гзариве се раширија и мислат дека со спиење ќе направат пута 3. Браво за креаторот, браво за градскиот агент и админите што собраа парите, а браво и за овие што уложуваат пошо да живееш со толку малку IQ стварно е вештина.
 
Член од
4 октомври 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Jas sum vlozil vo site 3.
Conti ti e pri kraj spored mene.Imam zarabotka ama ne kolku nekoi sto pocnaa na pocetok, tie so so mnoogu zarabotka.
DGPT ima mala zarabotka neznam ama ne mi e omilena nekako.
Sega se prefrliv na eternal i mislam deka taa ke e zamena na conti.Eve ti link, imas 3 dena po 3$ ti davaat free da vidis da probas, pa nemora da vlozis ako ne te bendisuva. https://eternaliot.com/user/reg/?inviteCode=BD52NQ
Ne tvrdam nisto ako propadnat moite pari ke propadnat i drugi.
A piramidalna sema e i toa 100%, samo sto nekoj ke zeme a nekoj se izgubi.
Aj pisi mi poraka
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
867
Оваа глупоќа работи скоро 6 месеца кај нас и исплаќа без проблем
Ништо не се исплаќа, зошто лажеш?
Автоматски споено мислење:

Jas sum vlozil vo site 3.
Conti ti e pri kraj spored mene.Imam zarabotka ama ne kolku nekoi sto pocnaa na pocetok, tie so so mnoogu zarabotka.
DGPT ima mala zarabotka neznam ama ne mi e omilena nekako.
Sega se prefrliv na eternal i mislam deka taa ke e zamena na conti.Eve ti link, imas 3 dena po 3$ ti davaat free da vidis da probas, pa nemora da vlozis ako ne te bendisuva. https://eternaliot.com/user/reg/?inviteCode=BD52NQ
Ne tvrdam nisto ako propadnat moite pari ke propadnat i drugi.
A piramidalna sema e i toa 100%, samo sto nekoj ke zeme a nekoj se izgubi.
Никој ништо не зема, фиктивна ти е заработката (ти ја покажува само на апликацијата) нема начин/опција како да земеш пари.
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.582
Ништо не се исплаќа, зошто лажеш?
Автоматски споено мислење:


Никој ништо не зема, фиктивна ти е заработката (ти ја покажува само на апликацијата) нема начин/опција како да земеш пари.
Сега не исплаќа пред тоа исплаќаше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom