Фан Клуб: Вардар

Член од
11 април 2023
Мислења
1.634
Поени од реакции
4.739
Никој не ги искоментира натпреварите од денес сите во наша полза.
Брера ги доби воска 1-0
слога МакЃП 3-1
Утре не се чудите ако е нерешена со работнички тој резултат највеќе одговара на двете екипи.
Подоле табела со одиграните мечеви од денес.
20240413_184619.jpg
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.060
Поени од реакции
3.844
Никој не ги искоментира натпреварите од денес сите во наша полза.
Брера ги доби воска 1-0
слога МакЃП 3-1
Утре не се чудите ако е нерешена со работнички тој резултат највеќе одговара на двете екипи.
Подоле табела со одиграните мечеви од денес.
Прегледај го приврзокот 412876
А бе како може највеќе да ни одговара нерешено?
Мора да се оди на победа утре, мора!
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.634
Поени од реакции
4.739
А бе како може највеќе да ни одговара нерешено?
Мора да се оди на победа утре, мора!
Секако победа највеќе ни одговара,ама да не прават математика двата скопски тима.

@Saber Rider брат сега ми текна да ти уплатам еднодневна ескурзија за утре да ја рипнеш и оваа утакмица :P ,ем прошетан,најаден и три бода за Вардар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
@Saber Rider брат сега ми текна да ти уплатам еднодневна ескурзија за утре да ја рипнеш и оваа утакмица :P ,ем прошетан,најаден и три бода за Вардар.
Тешко да пропуштам нешто до крај на сезона :D
Одиме на победа и утре. Наредниве две кола се најважни. Се надевам дека на крај ќе ја пратиме Воска во втора лига.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
880
Поени од реакции
2.706
Долго време сум тука на форум, ептен долго време, и скоро никого не знам од членовите тука, а сепак како да ве знам скоро сите.:D
Ако е некој утре за пиво, пред натпревар, ја ќе сум со друштво по градски парк, нека пише порака.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
627
Поени од реакции
1.213
Абе на ни една телевизија не го дават Вардар? Ги извртив сите Спорт клуб канали, не можам да најдам
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
127
Поени од реакции
300
Цел тим колективно импресионирани денес од амбиентот на Градски, иако несфатливо за мене затоа што повеќето имаат веќе играно на овој стадион како играчи на Вардар или Работнички во минатото.
Не ми беше јасна одлуката Пато баш денес да биде седнат на клупа (теренот на Градски измислен за некого што има убедливо најмногу претрчани км во Вардар) и неговото место да му го отстапи на полжавот Шушњара. Мајсторот не поттрчна тие саат време додека беше во игра.
Дошев очај тежок. Секоја потез му беше погрешен на дечкото ми се чини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom