Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    226

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.639
Брат Барса е уште у натпреварувањето не сакаш Барса да освои? :pos:
Толку сме небитни сезонава шо заборавив.:pos:

Ако стигнеме до финале наша е, ќе пушти Пеп по каталонска линија.:cool:
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
702
Поени од реакции
1.776
Нема гаранција секако, само надеж.
Арсенал да им понудеа 4 бода на почеток на сезона против Сити ќе прифатеа со две руки. Тоа што нема да освојат ПЛ ќе ги коштаат утакмиците со Вест Хем и Фулам.

Многу тесна и неизвесна трка е ова, ама ко што кажав Ливрерпул несмее да се лизне, нареден викенд може да оверат титула против Гејчестер.
Ovie tepat i e##t zeni levo i desno , nesrekniov vika geychester :sramezliv:.
A koga covek ke gi pogledne onie negovite site se Alpha do Alpha do Alpha , sibaj majstore omrazata te drzi u zivot :pijanco:
Автоматски споено мислење:

Како бе најлош е од топ 6, има менаџери на екипи од топ 6 што не се ни во топ 7 :D

Вака така, се вади он на куповите, се уште е најдобар статистички менаџер на Јунајтед во пост-САФ ерата
Мојс и Ван Гал се најлошите, статистички барем
Ovae dobro drygar so treneri od top 6 so ne se vo top 7 :) , treba malku logika za da se sfati inaky i oni navivacite na ovie plavite bi ti stavile like :).

Inace jas mislam deka mojso vleze so mid table mindset koga go stavija trener , i sam se pregore, Van Gal ke bide zapameten samo po toa so go promovirashe manekenov Rushford i po toa paganjeto pokraj aut linijata.
Murgo si e murgo walking talking tolsikologija ali imavme uefa so nego, a Ole bash e baby face nemase jajca da krene glas protiv legendite i go kostase toa nw deka bese nwkoj potencijal.
Ovoj ETH ili TEH ili THC gi zacuka Casemiro, Anthony, nw go prodade Mcgajverot toj fini lepo finansiki go zasuka klubov za dobri 400m£ , toa ne sum sigoren nikoj od onie pogore da go napravi do sega .....
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2022
Мислења
707
Поени од реакции
729
Лисандро пак се повредил а???
Реков ја дека е за у канта.:LOL:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.670
Go obvinile Kalager od Celzi za rasizam, zasto pred pocetok na natprevarot ne se pozdravil so crno detence koe valjda ne go ni primeti deka ima krenato raka otkako prethodno go pozdravi po ramo.




Celzi moraa da vadat oficijalno soopstenie deka pogresen kontekst dava videovo, nadrealen svet vo koj ziveeme, i se prasuvam sto li ne ceka vo godinite sto sledat.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.734
Поени од реакции
7.329
Јавно камшикување на Галагер и доживотен бан. :D
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
324
Поени од реакции
998
Добро бе стварно се инцести ама зар до толку?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.154
Поени од реакции
16.695
Леле господи :ROFLMAO:
Заради овие работи станав црномрзец
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.343
Paul Merson on Man Utd v Chelsea:
“It's not even a big game, is it? This used to be a mouthwatering fixture. Now, one of these teams got ripped to shreds by Brentford, and the other wasn't able to dominate a ten-man Burnley side.

:(

Едно врме кога играа шестиот и дванаесетиот тоа значеше дуел на Чарлтон со Портсмут, а сега... :(
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
324
Поени од реакции
998
Лиглево Заниоло бегаше од топка во жив ѕид. Треба едно тепање сега у соблекувална од цел тим да му се приреди, да му ја ебам мајка милферска.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
707
Поени од реакции
729
Лиглево Заниоло бегаше од топка во жив ѕид. Треба едно тепање сега у соблекувална од цел тим да му се приреди, да му ја ебам мајка милферска.
Фоден му намигна, Заниоло се тргна. Апла местење ко МоцартБет Црногорска Лига.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
139
Поени од реакции
135
Фоден му намигна, Заниоло се тргна. Апла местење ко МоцартБет Црногорска Лига.
Остај то, имам другар кој е убеден дека цело време се местат утакмици (пошо нели, кладилници им се спонзор) и пред Арсенал Лутон ми рече дека е местена 2:0 пошо коеф за 1-3+ и 1-4+ биле драстично паднати последниве дена. Оди сега после вакво второ полувреме каде што во 45 минути имаше само 1 шут на гол објаснисе дека не е во право и дека барем во големиве лиги, особено кај конкуренти за титула нема местење утакмици.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.651
Не дека Арсенал не мораше да ротира играчи, и дека ке си ги чуваат нозете за викендов, затоа што потоа играат и ЛШ. Мислам, малку логика не е на одмет.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
324
Поени од реакции
998
Утре ќе биде дерби на соништата, двете екипи chuckle brothers.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom