Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
17 септември 2019
Мислења
40
Поени од реакции
45
Mozam da pomognam na lugje shto znaat deka dedo/pradedo im sluzel vo bg armija ili e roden 1919,1920,1921,1922,1923godina za poteklo. Pisete mi vo poraka zainteresirani.
Автоматски споено мислење:

Приета молба с входјашт od samiot pocetok e ovaj status bev na intervju 02-2022 dali ima nekoj slicen slucaj?
so kakvi dokumenti si?
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2022
Мислења
15
Поени од реакции
20
Кога беше последен пат указ? Застој некој има, или така ми се чини. Одамна нема пишано некој, да се пофали!!!
Некој инфо да не има.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
462
Поени од реакции
100
Здраво, после интервју во Битола, за колку време стигат документите во Софија и дават бројче за проверка на процесот
 
Член од
30 октомври 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Zdravo na site,

Znam deka imase tuka info za medicinskite pregledi, no za belja ne mozam da gi najdam.
Ako nekoj znae poveke info moze da spodeli za baranite medicinski pregledi (bg drzavjanstvno) vo mkd?

Znam deka treba so apostil da se isto.

Fala mnogu,
Pozdrav
 
Член од
24 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
7
Zdravo na site,

Znam deka imase tuka info za medicinskite pregledi, no za belja ne mozam da gi najdam.
Ako nekoj znae poveke info moze da spodeli za baranite medicinski pregledi (bg drzavjanstvno) vo mkd?

Znam deka treba so apostil da se isto.

Fala mnogu,
Pozdrav
Ova imam u telefon zacuvano, mozebi ke ti pomogne





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
27
Здраво, треба да одам на 11 Март за Ирска со бугарски пасош, но немам од новите со северна.
Да ли ќе ми треба од новите македонски пасоши или ќе можам само со бугарскиот?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Здраво, треба да одам на 11 Март за Ирска со бугарски пасош, но немам од новите со северна.
Да ли ќе ми треба од новите македонски пасоши или ќе можам само со бугарскиот?
MK vukojebina se napusta so proklet severen pasos.A natamu so bugarskiot cel svet pomini go.Ili ako si vlegol so bugarskiot pred ne povece od 6 meseci togas mozes i so bugarskiot.
 
Член од
20 март 2023
Мислења
7
Поени од реакции
17
Може ли некој да ми ја објасни подетално постапката за промена на возачка. Поздрав
 
Член од
10 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво друштво. Може ли информација како да почнам постапка за државјанство на малолетни деца, јас имам бугарски пасош и лична карта, а сега сакам и за моите деца да почнам процедура. Имам извадено и удостоверение за роднински врски. Ви благодарам многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom