Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Луѓе, ја одамна веќе не ни гледам холивудски срања! Ај настрана што се екстремно забегани со воук и “политичка коректност”, туку и буквално ретардирани филмови снимаат!
До некаде се наоѓаа(т) добри сериички, што ете ќе се протнат некако по Нетфликс, ХБО, и сл. Ама и таму режимот е на најјако пуштен.

Ама како ја уништија Halo серијата… нек си е*ат матер!
Од перфектна игра и приказна, направија IQ82 воук срање!
После педерските(да буквално) моменти во 3та епизода, више не планирам ни да ја догледувам…
Рак да фатат, све им е*ам!
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Луѓе, ја одамна веќе не ни гледам холивудски срања! Ај настрана што се екстремно забегани со воук и “политичка коректност”, туку и буквално ретардирани филмови снимаат!
До некаде се наоѓаа(т) добри сериички, што ете ќе се протнат некако по Нетфликс, ХБО, и сл. Ама и таму режимот е на најјако пуштен.

Ама како ја уништија Halo серијата… нек си е*ат матер!
Од перфектна игра и приказна, направија IQ82 воук срање!
После педерските(да буквално) моменти во 3та епизода, више не планирам ни да ја догледувам…
Рак да фатат, све им е*ам!
Гледај турски серии.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.640
Гледај турски серии.
korejski, kineski, ruski, evropski, juzno amerikanski filmovi i red drugi ima sto mozes da gi gledas denes... bojkot e edini nacin da sfatat deka treba da se koncentriraat na kvalitet a ne propaganda
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.253
Поени од реакции
7.949
Луѓе, ја одамна веќе не ни гледам холивудски срања! Ај настрана што се екстремно забегани со воук и “политичка коректност”, туку и буквално ретардирани филмови снимаат!
До некаде се наоѓаа(т) добри сериички, што ете ќе се протнат некако по Нетфликс, ХБО, и сл. Ама и таму режимот е на најјако пуштен.

Ама како ја уништија Halo серијата… нек си е*ат матер!
Од перфектна игра и приказна, направија IQ82 воук срање!
После педерските(да буквално) моменти во 3та епизода, више не планирам ни да ја догледувам…
Рак да фатат, све им е*ам!
Исто е и со америчките стрипови, поготово во издание на Марвел и Диси, едно големо срање.



Ама не е само така со америчките туку и со европските, пример за тоа е Дилан Дог, кој го направија воук, со отстранување на еден од главните ликови од самиот почеток Инспектор Блок, со внесување на двајца инспектори, од кои едниот е маж црнец, а другиот жена муслиман со шамија.

Затоа само бојкот!
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Гледај турски серии.
Глеј си ги ти!
Јас ќе си пукам корејски, јапански, шпански и што ти душа сака серии…

Да, Светот се врти и без американците ;)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Отидоа работите докy*ца ама одамна се такви. Уште пред години и години кога на гугл ќе се пребараше со „white couple" или „white family“, гугл редовно и без исклучок даваше слики од црнци и мешани парови... Не знам и најтупите, и најголемите ноеви меѓу нас, како е можно да не се свесни дека се води систематска, континуирана и методична војна за менување на нашата колективна перцепција за моралните вредности, за сопствената локална култура, за погледот кон семејството и блиските. Таа војна посебно кај помладите - ја губиме.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
127
Поени од реакции
130
Кој гледа денес американски филмови? Секој филм им е фул со woke ретардации, педерана, трансформери, social justice warriors. Секој филм им е флоп, секој филм ти смена на историја(Клеопатра на Нетфликс), исто така имаше документарец од шведска како демек првите швеѓани биле црнци.

Мене последен филм ми беше Avengers Endgame, после не ме ни занима ниту еден филм, ама баш никој.
Јас си гледам стари филмови и серии од 80/90/2000s исто така почнав и Anime да гледам.
 
Член од
28 јануари 2024
Мислења
28
Поени од реакции
20
Глеј си ги ти!
Јас ќе си пукам корејски, јапански, шпански и што ти душа сака серии…

Да, Светот се врти и без американците ;)
Ок се американски серии. Мене воукот ми е добар. Не ми смета и во главно се слагам со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom