NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64
Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.626
Нигериецот роден во Атина зеде титула затоа што Џамал Мареј беше повреден и не играше воопшто тој плејоф.

Со Док Риверс ќе изгубат 4-1 од Њу Јорк или Индијана, зависи со кого ќе вкрстат во плејоф ;) Ни Свети Лилард не ги спасува
Кливленд има по мене поквалитетен тим и од ЊУ и од Инд.Бостон е убедливо најквалитетна екипа на исток.
Автоматски споено мислење:

Lani grkot se povredi vo serijata protiv Majami, zatoa ovie I stignaa tolku daleku inace nemase da pretnat.
Preklani grkot osvoi titula.
Автоматски споено мислење:

Ke vidime sto ke napravat ovaa sezona so Lillard. Go zanemaruvam toa sto imaat bot trener Dok Rivers.
Lillard ako igra jako, gi proagjaat na Seltiksi odat vo finale.
Со Док тешко финале да бидеме реални,апла лош потег што го донесоа.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.443
Поени од реакции
9.182
Кливленд има по мене поквалитетен тим и од ЊУ и од Инд.Бостон е убедливо најквалитетна екипа на исток.
Автоматски споено мислење:


Со Док тешко финале да бидеме реални,апла лош потег што го донесоа.
Со засилувањата и имањето практично 2 тима (долга клупа) не би се кладел дека така лесно Кливленд ќе биди поквалитетен во ПО од Њујорк.
Таму ќе ја решат нијанси работата, му се радвам на истокот годинава невероватно многу и мислам поинтересен ќе биди каде каде од западот.

Бостон некако мислам дека ќе се лизнат и годинава, незнам зошто.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
755
Поени од реакции
1.926
Само четворица играчи во НБА постигнале Quadruple Double: Nate Thurmond,Alvin Robertson,Hakeem Olajuwon и David Robinson со 34 points, 10 rebounds, 10 assists и 10 blocks на Feb. 17, 1994.
Постојат големи шанси Вемби да биде петтиот играч што ќе направи ваков подвиг.
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Нигериецот роден во Атина зеде титула затоа што Џамал Мареј беше повреден и не играше воопшто тој плејоф.

Со Док Риверс ќе изгубат 4-1 од Њу Јорк или Индијана, зависи со кого ќе вкрстат во плејоф ;) Ни Свети Лилард не ги спасува
Ne veruvam vo takvo cudo Baksi da ispadnat od Indiana ili Niksi.
No, cuda se deshavaat pa se e mozno. Eve vo regularna sezona Indiana 4 pati po red gi pobedi na Baksi, kako metla da im udri vo edna plejof serija.
Dobri se Indiana i Niksi ne se za potcenuvanje, no ako bidat grkot I liljakot na nivo... ;)
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.626
Со засилувањата и имањето практично 2 тима (долга клупа) не би се кладел дека така лесно Кливленд ќе биди поквалитетен во ПО од Њујорк.
Таму ќе ја решат нијанси работата, му се радвам на истокот годинава невероватно многу и мислам поинтересен ќе биди каде каде од западот.

Бостон некако мислам дека ќе се лизнат и годинава, незнам зошто.
Да се сложувам со тебе, истокот ќе биде посебно интересен.Сопка на Бостон во 4 добиени незнам од кој би можел да добие еве може да е Њујорк ,лани Мајами беше пријатно изненадување ќе видиме годинава.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Само четворица играчи во НБА постигнале Quadruple Double: Nate Thurmond,Alvin Robertson,Hakeem Olajuwon и David Robinson со 34 points, 10 rebounds, 10 assists и 10 blocks на Feb. 17, 1994.
Постојат големи шанси Вемби да биде петтиот играч што ќе направи ваков подвиг.
И Данкан...заеби што викаат тие официјални статистики :)
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
755
Поени од реакции
1.926

Овој Мамукелашвили минатата сезона во финишот играше одлично за Спурси не знам зошто Поп воопшто ме го користи оваа сезона интересен играч е.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508

Ова ти се вика центар, не овие модерните шо се плашат да улезат во контакти и дремат на 3ка.
Штета што Орландо пуштиле да си оди ваков играч... Сигурно ќе освоел титула и со Орландо.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
755
Поени од реакции
1.926
Штета што Орландо пуштиле да си оди ваков играч... Сигурно ќе освоел титула и со Орландо.
Орландо имаа многу млад ростер но и покрај тоа беа одлични,играа и финале против Хјустон.
Шек си отиде како слободен играч поради неговото его,се направи тензија помеѓу него и Хардавеј бидејќи Орландо му понудиле помалку отколку што го платија Хардавеј.
Сега после многу години читав дека се помириле.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Орландо имаа многу млад ростер но и покрај тоа беа одлични,играа и финале против Хјустон.
Шек си отиде како слободен играч поради неговото его,се направи тензија помеѓу него и Хардавеј бидејќи Орландо му понудиле помалку отколку што го платија Хардавеј.
Сега после многу години читав дека се помириле.
Па не е дека е само его во прашање, Шек бил ликот на франшизата + секако дека требало да зема повеќе од Хардавеј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom