Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 април 2023
Мислења
1.603
Поени од реакции
4.625
Прашање е кој од фармацевтите ќе земе титула.Ништо не правиме без бекови,едноставно има играчи што треба да си спакуваат куфери и да ги нема од Вардар.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Томи не беше лош воопшто, ама му требаше одмор и тоа порано. Он и даде битни голови кога нападот стагнираше, а и во одбрана беше сосема океј поготово во прво полувреме.

Ја изгуби утакмицава стручњакот покрај линија што мавта со раце и се дере ко нездрав,у клучен момент заради него добивме 2 минути,од таму се тргна надоле,тактичка поставеност мизерија.Томовски исто така оваа утакмица далеку испод просек,единствена светла точка Мечка и Николиќ,другово све катастрофа.
Буквално. На него оди натпреварот. Во прво полувреме океј што ги играше да чува тврд резултат, ама во второто требаше да менува уште од сам почеток. Меѓутоа и они немаат некој тренер во Бране, така да во Скопје со комплетна екипа може да ги победиме.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
374
Поени од реакции
1.196
Ќе пишував бидете здрави и живи, ама.. Ни вие сте здрави, ни клубот е жив. :P
Ќе те најдам ќе те ебам и тебе и тие дома што не сакаат храна да ти дадат да јадеш.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Ја изгуби утакмицава стручњакот покрај линија што мавта со раце и се дере ко нездрав,у клучен момент заради него добивме 2 минути,од таму се тргна надоле,тактичка поставеност мизерија.Томовски исто така оваа утакмица далеку испод просек,единствена светла точка Мечка и Николиќ,другово све катастрофа.
Пред тие две минути кои одат на душа на Недановски ги повредија од Еурофарм и Лазаревски и Карапалевски. Тогаш и направија пресврт шурите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
За жал нашите стручни или лаички анализи се покажаа точни, за да победиш со една постава треба се живо да функционира 60 минути. Во моментов неможеме тоа да го издржиме со противник со приближен квалитет во егал натпревар. Во прво додека имаше свежина кај Томи и фокус кај Томовски држевме егал игра и резултат. Дури и со Карапале на терен и тотално индиспониран Петрич во тој дел од натпреварот. Во второ најпрво Бутин падна ментално па после и пола постава физички. Што да се очекува од Томи после 40 минути константно на терен? Петрич во прво изгубен, ама мора како тренер да влијаеш да го вратиш ментално во натпреварот за да ротираш на среден пошто таму чекаш на Карапале да игра на некакво ниво 60 минути??!! Томовски како временска прогноза, променливо облачно. И по мене нај јакиот бисер од клупа денес, кога почнува да се крши резултатот Бутин добива две минути за приговор, па што мисли бе, дека има авторитет на Јакобсен или Душебаев па ќе се расправа со Начевци? А тие изгледа уште се под влијание на киксот на ЕП, денес многу грешки и компензации на двете страни што не им се случувало порано.
За да не зависиме од други има(в)ме право на еден кикс до крај. Џокерот го изигравме уште на прва рака. Тоа е што е, одиме понатаму, се враќа наскоро Јасихура, колку и да е паднат во форма од повредата сепак со него на терен секако сме појаки. Ќе има колку толку време и за воигрување на новите, па ваљда ќе му текне на Бутин да ротира со нив барем по 10-15 минути.
И да не заборавиме, за Вардар зборуваме!! Затоа да почекаме до мај ;)
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
81
Borko go napadnale na tribina vo Bitola posle utakmicata. Trgnal da si odi od obicen izlaz, se rabotelo za nekolku samari i boksovi.
Nieden "medium" nema muda da objavi. Za razlika od toa, da mu se sluci na bilo koj od Bitola vakvo nesto vo SKopje, pa i na nekoj ekonom, za toa ke se trubi 3 meseca po mediumi. Vardar deka e los, vakov takov onakov, ne cinel, pa divi bile navivacite Komiti ne znam sto.
Ke ima li RFM jajca da go suspendira terenceto vo Bitola do kraj na sezonava ili da go suspendira za publika?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Borko go napadnale na tribina vo Bitola posle utakmicata. Trgnal da si odi od obicen izlaz, se rabotelo za nekolku samari i boksovi.
Nieden "medium" nema muda da objavi. Za razlika od toa, da mu se sluci na bilo koj od Bitola vakvo nesto vo SKopje, pa i na nekoj ekonom, za toa ke se trubi 3 meseca po mediumi. Vardar deka e los, vakov takov onakov, ne cinel, pa divi bile navivacite Komiti ne znam sto.
Ke ima li RFM jajca da go suspendira terenceto vo Bitola do kraj na sezonava ili da go suspendira za publika?
da ti ja suspendira zena ti dundata tebe

sho ocekuvashe ta svinjata skapana drugo sho kur bara da idi megju lugjeto da se mesha

i najnovo picheto goce se ohrabri kur da vadi na sred bitola da ti ebi facata grda cel grad lajnar eden gjubre provokatorsko
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
543
Поени од реакции
1.859
da ti ja suspendira zena ti dundata tebe

sho ocekuvashe ta svinjata skapana drugo sho kur bara da idi megju lugjeto da se mesha

i najnovo picheto goce se ohrabri kur da vadi na sred bitola da ti ebi facata grda cel grad lajnar eden gjubre provokatorsko
Еби се бе па ти сељандуро една, како може вакви случувања да оправдуваш.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Еби се бе па ти сељандуро една, како може вакви случувања да оправдуваш.
ma neka se goni ta svinjata be namerno sho se mesha megju lugjeto se znaj tie se uslovite be iljada upravi na vardar se smenaja toj prv ke voveduva na tribina sa se pojavuva gnasa provokatorska
 

Kajgana Shop

На врв Bottom