Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.982
И Карапале и Лазаревски се повредија.
Со Мишевски играме напад.
Овој Бутинот изгледа шмркал пред утакмицава. Стави го Петриќ бе вол и тие црнчугите стави ги, не ми играј со Јагуриновски и Мишка во напад.
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
180
Овој Мишевски е играч минус за нас,како некоја жена се движи у одбрана го разбија.Бутинот што кур глуми лудило покрај линија,единствен класичен бек шутер Петрич го држи на клупа а го пушта Мишевски у напад,тајм аут на 3 разлика…
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.584
Поени од реакции
8.244
Стварно што е со Недановски?? Петриќ заигра десетина минути, новите ги нема на терен. Мишевски и Карапале ли се подобри??
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Каша попара поставава.Се мачиме у напад, на мускули головиве.Тешко нешто да спасиме со ваква игра..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.982
Во суштина, се' за кое предупредував излезе вистина :)

И после ќе рече некој депресивен, едно друго, песимист. Не бе батица, тоа е чиста реалност, БЕЗ БЕКОВИ НЕМА ТИТУЛА.

Они беа очобол денес, ама ние во напад без Јасухира сме дно.
Прашања за кои нема одговор се:
1. За што го купивме тунижанецот? Томи со 60 минути и напред и назад. Тој Гојковиќ не го ни броиме, непостоечки.
2. Место слепецот да игра со Петриќ лево, Николиќ среден, ми земал кога се крши резултат игра со Мишевски и Карапале. Карапале е послаб од цела средна бековска тројка на Охрид.
3. ЗА ВАРДАР ДА ГИ ПОБЕДИ АЛКАЛОИД, ОХРИД И ТИКВЕШ НА ГОСТИ, МОРА ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА ИГРА СО ПРВА ПОСТАВА. Едноставно не постојат резервите. Реков ризик е да имаш само двајца пикери. Ете го Мечка се повреди уште во прв дуел. Ќе го реактивираме Столе сега?
Па практично ние се држњвме благодарение на пожртвуваноста на Мечка во одбрана, без него потоп. Аларов е просек играч.
4. Томовски топло ладно, а повторно ние немаме замена. Видовме на Гедбан не му оди, влезе Лесјак не реши. Да имаа подобар тренер, ќе го ставеа Лесјак уште по 15та минута, 20 разлика ќе не тепаа.
Среќа што Манасков не игра, за овие слепциве нивни на крило е Хампус Ване.
5. Бутинот 0 денес. Каша попара направи. Во клучен момент прави исклучување кога се гледаше дека нема фаул врз Мечка за што реагираше Бутинот.
Пак ќе кажам, пораз во Битола секако броев, мене ме плашат другиве гостувања...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
436
Поени од реакции
2.234
Од егал до -3 на судиски грешки и тргна возот надоле… Судија како што може да те е*е на ваква мртва и тесна утакмица никој не може… друг муабет е што 50 минути немаме среден бек… Карапале не е за ракомет…
 
Член од
23 март 2017
Мислења
314
Поени од реакции
521
Ах бе тренер, не знае да го искористи потенцијалот на играчите со кој што располага па не можеш да форсираше 60 минути една иста постава. Глуп тренер тоа е, сепак ништо не е изгубено секако.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.982
И тоа Борзаш 2 метра у скок…
Мене ми е најкриво што овие педерчиња од играчи како србинон на десно крило и Борзаш никогаш нема да искусат играње вп Кале. Сепак во Јане трибините се многу далеку од терен :D
Еднаш победија и одма со провокации, љангари.
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
37
Поени од реакции
180
Ја изгуби утакмицава стручњакот покрај линија што мавта со раце и се дере ко нездрав,у клучен момент заради него добивме 2 минути,од таму се тргна надоле,тактичка поставеност мизерија.Томовски исто така оваа утакмица далеку испод просек,единствена светла точка Мечка и Николиќ,другово све катастрофа.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.584
Поени од реакции
8.244
Мене ми е најкриво што овие педерчиња од играчи како србинон на десно крило и Борзаш никогаш нема да искусат играње вп Кале. Сепак во Јане трибините се многу далеку од терен :D
Еднаш победија и одма со провокации, љангари.
Па уште да не победеа денеска. Само отров тим нема да искористи кога противникот има офанзивна линија со Карапале и Мишевски. Си земаа тоа што им се понуди и крај на приказната. Нека им е честита победата, ништо посебно не значи сега за сега.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
436
Поени од реакции
2.234
Да ги гураме утакмициве една по една, полошо од ова не можеме да одиграме како во второ полувреме…
 

Kajgana Shop

На врв Bottom