Miss Right
Поени од реакции
142

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Па така, од време на време ги разгледувам профилите на пријателите, да видам што има ново...и може да им пратам
  по некоја песничка да се расположат :)
  Оф, неможе ни отприлика да знам, секоја година варира. Некад било по 1000 ден, а некад (лани) 300. Така да... ќе почекаме уште некој месец да видиме за тоа :mist:
  "А ако те мрзи да шеташ и да запознаваш нови луѓе, онда најлесно ти е да седиш дома пред ТВ :tv: , у парк или на компјутер закачен по цел ден на некој форум :coffee:" - ова го кажувам за мене
  Види, у Скопје има што да се види... ако имаш активен социјален живот. А ако те мрзи да шеташ и да запознаваш нови луѓе, онда најлесно ти е да седиш дома пред ТВ :tv: , у парк или на компјутер закачен по цел ден на некој форум :coffee:

  Ама ајде да не биде дека цело време се жалам. Еве од утре почнува Пиволенд :party1: Доаѓаш или си остануваш во Охрид???
  А види, малце локал патриотизам и не е на одмет. Дури некад е и симпатично - скопски педери, охриѓани негостопримливи :) Али све да е во границите на нормалното. Да не прерасне во насилство и срања. :nenene:

  Иначе, Dubioza Kolektiv и не ги слушам којзнае колку. Ги видов на Таксират пред неколку години и лани на Пиволенд. Они беа првите што најавија дека ќе свират и оваа година на Таксират, уште у мај мислам, хах. А Суперхикс сум ги гледал одамна, али исто не ми прават многу мерак. Не го сакам баш Пеце, ама пссст... Еве ќе ти свират сега на Пиволенд кај нас :wink:
  Хах, па зашто така за Охриѓани?! :icon_lol: Има и добри луѓе таму, барем јас тие неколку што ги знам. Мада не сум бил веќе 2 години таму, а требаше барем на викенд годинава, али ајде...другпат :)

  Да, тој концерт ми е еден од омилените. Веројатно се осеќав подобро само на Hladno Pivo на Таксират. Носев македонско знаме и бевме ние македонците скоро во првите редови. Знаеш, македонска работа - се избутавме со тие од Ten Club-от, хах.

  Како и да е, не би ги пропуштил кога ќе дојдат нареден пат на Балканов. Имаа енергија како во 90тите...Еди се пентареше нагоре по сцената. Ма одлични се :cuc:
  Од Скопје. Ти???

  Иначе PJ ги имам гледано и во живо - 26.9.2006 во Загреб :je: Го имам на mp3 концертот со одлична снимка и некои слики од таму, али тоа на myspace профилот, а не го користам веќе многу. Може понатаму ќе upload-ирам и на форумов, али ќе видам...

  А добра ти е и сликава од Dazed and Confused :wink:
  веројатно "common friends" ...хах, facebook talk. Те најдов како пријателка на некои членови што очигледно се нивни фанови. Па... погодив или не??? :)
  Ммммм...ми личеше на Pearl Jam фан зашто те најдов меѓу такви пријатели. Нов сум на форумов, па уште слабо се снаоѓам и барав луѓе со сличен вкус за музика како мене. Погодив нешто или...??? :raz:

  Како и да е, фала за пријателството :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom