Кајгана форум

MEDDLE
MEDDLE
Hurin
Hurin
уште knightend ми остана ама немав пари, ќе го зеам заедно со killing the joke и long haloween :D
мн евтино бе ова :)
MEDDLE
MEDDLE
да бе... 20 долари за целата триологија.. е сеа шипингот малце е заебан.. али еве нека е 30 долари се на се.. пак се исплати..
Hurin
Hurin
ај да не ти кажувам колку ќе платам јас за стриповите
:)
MEDDLE
MEDDLE
Само не знам.. можда тоа во догледно време би ги земал... сеа замрсени ми се очиве пред понудава на Близард.. до 27 месеов.. значи до вторник имаат даваат 20 евра попуст на СтарКрафт2 Вингс оф Либерти и на Диабло 3.. Диабло не би ја зел.. Старкрафтот некако поише ми фаќа око.. не за друго него тоа е 50% намалување на цената на Старкрафт 2.. шо значи би ме коштало 20 евра за оригинал верзија
MEDDLE
MEDDLE
ахахахахаххаха.. не ми кажувај.. нејќу ни да знам..

иначе сигурно е нешто бајачки скапо. .со оглед да електронската верзија е бајаги збиена.. мислам сите епизоди во едно.. така да сигурно го купуваш во форма на графичка новела или стрип новела.. тоа е малтене како книга... не би ме чудело да е скапо..
Hurin
Hurin
јас ја играв кецот пред многу години стварно вреди играта, и онлајн ја имам играно само што не бев многу добар, али во секој случај играта вреди особено сега со попустов :)
Hurin
Hurin
knightfall i knightquest беа вкупно 1300 страни мека корица, 2300 денари се двете со се испорачка
Hurin
Hurin
а иначе ги чекам и a song of ice and fire книгите, колекција од првите 4 книги, треба да ми стигнат пред нова година :)
MEDDLE
MEDDLE
знаев....
али 1300 страни.. брат.. па и не е толку скапо.. вака у електронска форма не ми изгледа дека е толку?!
брат ти ќе имаш рудно богатство дома.. не жали за парите..
MEDDLE
MEDDLE
Добро.. од тие Игра на Престолот само првата ја имам прочитано.. не сум нешо толку попален по таков серијал на книги.. шо знам.. дали дека последниве 3-4 години исклучиво стручна литература купувам и читам...
На врв Bottom