Kire Ultras
Поени од реакции
1.242

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • M
  Не,ти не ме сваќаш мене,јас те сваќам.
  Да ти објаснам сликовито XD
  За да ти ја дава во целосна големина,треба да ја ставиш преку ДА на сликава.
  А за да ја ставиш преку тоа,треба да идеш copy link location на сликата,неможе директно од PC.А за да идеш c.p.l. треба да ја најдеш сликата на интернет и да ја копираш или од PC да ја uploadираш преку imageshack.us и да ја копираш.
  (тоа ДА е линк,не се гледа убаво)
  M
  Не свати ли нешто?За да ја ставиш преку "Внеси слика" треба да идеш copy image location.Ако ти е на PC,треба да ја uploadуваш како што ти кажав за да ја копираш,а ако можеш да ја најдеш сликата на интернет,уште подобро,без да ја uploadуваш,идеш само 2 клик,copy image location и paste во "Внеси слика".
  M
  Ако сликата ти е во PC,иди на imageshack.us,направи upload па внеси ја во потпис преку "Внеси слика" - зеленото квадратче со дрвото ;)
  U
  Кире злато.
  Кој ми ти дава црвемки. :(
  Па Диаби игра во Арсенал, не е тешко да кажеш дека е добар играч :)
  у 3 ипол БЕЗ КАСНЕЊЕ на Славија, кај амбулантата кај мене и идеме натака... одговара?
  Кај си бе Кире? што се губиш бе? пиши да му се сневиди...:) или немаш време од Интер и титулите хихихи
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom