Recent Content by *ivana

 1. I

  Мрестење на аквариумски риби

  Фала ти многу.
 2. I

  Мрестење на аквариумски риби

  Здраво, вака имам мали рипки Betta стари се само 2 дена, па ќе може ли некој да ми каже дали може со истата храна што ги хранам големите риби Betta и нив со истата храна само да ја ситнам? Еве со оваа лисната храна
 3. I

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ме интересира уште ова, дали може да се изрезба железцето на новиот клуч или може да се ставе од стариот клуч? оти не знам дали ќе функционира.
 4. I

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам имам нов клуч за Форд Фокус 2002 год. оргиналот е кодиран е сега прашањето мие дали може новиот клуч све си има внатре во кукиштето батерија, чип..како може да се кодира? или може да се ставе од оргинал клучот само чипот во новиот клуч и без да се кодира.
 5. I

  Windows 10

  Фала многу на помошта, го проверив денеска преку ова на error scan немаше ништо со црвено, значи нее до хард дискот ке испадне нешто друго ке се снајдам. Фала уште еднаш.
 6. I

  Windows 10

  Хард Диск е, баш ке го однесам да го проверат, а ако покаже дека има нешто расипано имали некакво чаре?
 7. I

  Windows 10

  Здраво, да прашам имам еден проблем веќе 2 дена, вака при кликнување на некој прозорец не се отвара одма дури после некоја минута ке се отворе, покрај ова одвреме на време све блокира и после некоја минута се одблокира па до што може да е? Инаку е добра и јака конфугурација и е на Windows 10.
 8. I

  Windows 10

  од каде да го симнам и после што треба да направам?
 9. I

  Windows 10

  Здраво, вака да прашам на Windows 10 од пред некој ден ми пишува Activate Windows, па како можам сама да си го активирам или треба на сервис?
 10. I

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Средив едвај, фала на помошта.
 11. I

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  ако мислеш на горната стрелка од лева страна над цтрл и од десна страна,пробав не бива
 12. I

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Здраво, вака купив Лаптоп Lenovo али на тастатурата го нема Shift и неможам да ги внесам горните знаци особено ми треба знакот @, оти нели знаците се внесуват со притискање на Shift и @ истовремено, сигурно Shift е заменето со друго копче. Па ако може помош? пробав со горната стрелка не бива...
 13. I

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  да кога ќе се подигне а истото се случува и при гасење добие светло и го снема, а пробано е и тоа осветленоста нее намалена не се фанати тие копчиња.
 14. I

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  заборавив да пишам од брзање вака на секое вклучување добие осветлување околу 10-тина секунди и снема, оти мислам ако се лентите со лед нема да има воопште осветлување.
На врв Bottom