Recent Content by gerard

 1. gerard

  Фан Клуб: Ливерпул

  Робо. Инаку добар старт, очекувам добра сезона и борба за титула. Во таа борба Тиаго конечно треба да покаже нешто. Асистенции, посед, па и голови. До сега, од она што имаше можност да игра, мислам дека е малку. Фабињо, Хендо и Тиаго би требало да се прв избор, ќе видиме дали ќе има и каков...
 2. gerard

  Premier League - Season 2020/2021

  Го канселиравме поразот од Вила. Инаку реално подобриот изгуби Инаку судијава у 89та, и 58сек почна да свири крај?
 3. gerard

  Фан Клуб: Ливерпул

  Сеуште сум малку скептик околу Тиаго, но два момента се битни околу кои можеби ќе има пресврт во моето мислење за него 1. Доаѓа во неговите би рекол златни години, искусен, испечен.. Поткован технички и тактички колку што може да биде.. 2. Клоп сакаше и го зема Има голем потенцијал трансферот...
 4. gerard

  Фан клуб - РК Вардар

  Ок се на се вице првак и не е така лошо. Приоритет оваа сезона според мене е дупла круна дома. Број еден Број два фајнл фор во сеха и би рекол пристојна сезона у ЛШ. За понатака ќе видиме. Околу Аљушот, иако премалку време имаше, да, сум да се смени 100 посто. Не е тренер за Вардар. Тимот...
 5. gerard

  Фан Клуб: Барселона

  Време е за голем рез. И живот после Меси, макар и да остане проект околу него не е реално да се прави. Проект може да се прави околу Мбапе да речеме. Греота е лут и преку судови да си оди. Само тоа е проблемот за мене. Меси има и тоа како улога во сите случувања последниве 6-7 години. Од...
 6. gerard

  Фан Клуб: Ливерпул

  Ја ко фан и на Барса никад не сум бил фан на Тиаго чисто ради некои аспекти од неговата игра. Не би бил пресреќен ако дојде, а ако дојде на него е да ме демантира :) Преценет играч кој што никогаш не го достигнал нивото кое би "требалo" да го има. Кога за некој играч ќе кажат новиот чави или...
 7. gerard

  Фан Клуб: Ливерпул

  Искрено јас не чекав 30 години, но чекам барем 25. Ако не и 26. Околу светското во сад 94та, пред или после неколку месеци.. Тука почна приказната. Пресреќен. Само на овој форум чекав 15 години :) поздрав до сите скаузери! Титула ко титула..за многу други клубови, но ова е нешто посебно, затоа...
 8. gerard

  Фан клуб - РК Вардар

  И Алуш е вардарова легенда. Можеби не од најславните времиња но сепак дал многу и долго. Заслужува шанса, на страна тоа што и јас лично мислам дека не е право време за да биде прв тренер. И Кара во иднина да биде флоп тренер во Вардар нема да го направи помалку легенда. Алуш заслужува повеќе...
 9. gerard

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Брестовац не треба да доживее до утре ко селектор. Жива утка. Непостоечки. Шундо два Да не збирам за изјавите од типот - тврдам дека сме подобри од чешка - а само што изгубил од нив. Тоа е ем лузерска ем нереспектибилна изјава. Па потоа - да ги спиштиме австрија на 25, за да до 40та примиш...
 10. gerard

  Premier League - Season 2019/2020

  @fennel Добро каде да се постави границата колку малку офсајд не е офсајд? Тоа ќе праи поише проблеми. Или е, макар и во тој еден едиствен фрејм од кој вар судијата проценува, или не е. И скоро секогаш е 100 посто точно до сега. Никој нема замерка дали Е, туку колку е мал/голем. Деф има...
 11. gerard

  Premier League - Season 2019/2020

  Нема такво нешто ко поништен гол.. Поништени голови имаше пред ВАР. Голови чисти поништени и голови криминално нерегуларни признаени. Со ВАР голот е нерегуларен со тоа не постои. Не е поништен регуларен гол..без разлика дали е еден или пет по ред у пет минути. Сеедно. Зборам само околу офсајд...
 12. gerard

  Фан клуб - РК Вардар

  Треба да пораснеме како навивачи на клуб кој е актуелен европски шампиони и репутација на сала/публика која станува култна би рекол во светски рамки. Две важни пораки. 1. Актуелните играчи се сакаат и поддржуваат до крај без исклучок. Пример - да, Гедбан не е Штербик, меѓутоа брани за нас...
 13. gerard

  Premier League - Season 2019/2020

  Добро е. Манчестер за малку ќе ни се доближеше. Јунајтед. Ќе ни дојдеа на - 15, ух добро е
 14. gerard

  Фан клуб - РК Вардар

  Каква утакмица. Чупич легенда. Ракометен мозок. Игор топ 3 легенди во Вардар последни 20-30 години, заедно со Тимур и Столе. Едвај чекам да се врати, макар и како тренер. Скубе заслужува повеќе почит од тоа што го добива. Денес бодов е негов даде се од себе и плус Гедбане конечно би рекол...
 15. gerard

  Фан клуб - РК Вардар

  https://youtu.be/QwYg52u150Y Мислев дека сум премногу пијан па бев во некоја екстаза додека ја пеевме. Ама очигледно добар впечаток сум имал. Ова само на слушалки!! Химната на комити не можам да ја најдам на добра снимка и цела
На врв Bottom