ErT
Поени од реакции
265

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Што знам, за така скапа ствар, може не треба да жалиш 50 евра, со Федекс ќе ти стаса за 2-3 дена, и 100% ќе ти стаса здрав и жив, а преку пошта е многу побавно и има ризик. Можеш да го замолиш продавачот да испечати фактура со помала цена, за да имаш помал данок, може ќе се согласи.
  Ако е со Федекс (исто и ДХЛ и УПС), обавезно додај на данокот уште 3 илјади и нешто за шпедиција и лежарина, а ако е преку УСПС, тогаш ќе ти стаса преку нашава пошта и мислам дека ќе пројдеш само со 200 денари поштарина. Телефони се ослободени од царина, па поради тоа може ниту ддв да не ти побараат, ама ако наплатат, тогаш на целата сума се рачуна, со се поштарина.
  Супер е се. Имало демо и после full game unlock да се симнат. Ги ставил и двете да се симињаат и сега за сега се е добро :)
  Oк напиши на пп на што да ти дадам пари. Во петок веројатно ќе ти дадам кога ќе бидам со татко ми.
  Аммм чекај да размислам ..... ДАА !! :) Kaжи им таму ако сакаат плус некој денар да дадеме за ДЛЦ. Јас ќе си земев од кај мене ама нема да работат на регион-1 игра ...
  По колку пари ќе треба да собираме за МАГ ? Дај ако нема никој ќе дадеме сите по малку повеќе :)
  Појма неам да ти кажам, не го знам дотолку, DotA играме заедно ама не ми изгледа како таков тип едноставно...

  неам број, ќе побарам од другари и ќе ти пратам. Се нема логирано зашто му беше колоквиумска сега :)
  Земај ја. Али кажи ми трансакциска сметка за да ти дадам пари дека не сум чул ни збор од Мики.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom