Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сотон не попушти за Ван Дијк до крај. Баш да видиме он што ќе прави сега, доста јавно збореше за тоа дека не е задоволен што не го пуштаат и сака да си оди. Не знам колку може да си дозволи цела сезона да не игра, би требало да се врати.
Наводно Хенри се слушнал со газдата на Сотон и му се извинил за нелегаалниот пристап кон Ван Дајк, кој истиот и го признал. Рекол дека до крај на лето ќе наддаваат за ВВД само и само доколку Сотон решат да продаваат и дека не сакаат да ги расипат односите помеѓу клубовите. Доколку не сакаат да го продадат лето, ќе се вратат на зима и/или следно лето со официјална понуда.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Wayne Rooney has been arrested on suspicion of drink driving, according to Sky sources.

Си ужива во пензијата. :D
Заради вакви работи се упропасти самиот а можеше да направи многу повеќе во фудбалот иако и оваа кариера што ја имаше не е за жалење. Додека не му ја отворив книгата, немав чуено за човек на светов што може да се здебели 11 кила за месец дена. Имаше среќа што му падна во раце на Фергусон.

Инаку проговори екс претседателот на МЈ за моментите кога Фергусон прв пат размислувал за пензија во 2002 и кога скоро се било договорено со Свен Горан Ериксон. Интересното е што не бил Ериксон прв избор на управата, за точниот одговор кликнете на спојлерот :icon_lol:
Arsene Wenger showed “a little bit of interest” in replacing Sir Alex Ferguson as Manchester United manager in 2002, but eventually chose to stay at Arsenal.

Wenger was one of a number of candidates on a shortlist to replace Ferguson when the Scot announced his decision to step down as manager at the end of the 2001/02 Premier League season.

Ferguson eventually changed his mind and stayed at Old Trafford for a further decade, but Wenger was approached about replacing his former nemesis.

According to former United chairman Martin Edwards, the Frenchman rejected the chance only out of loyalty to ex-Arsenal vice-chairman David Dein.

“Our first choice was Arsene,” Edwards revealed in his new autobiography, Red Glory.

“Since joining Arsenal in 1996 Wenger had been greatly successful, especially in his first full season in charge when he won the Double.

“And while it’s true to say he suffered hard times since, at the time we thought he was the best candidate to replace Alex. Certainly he was my number one choice.

“So we made our approach and Wenger did show a little bit of interest, enough to want to meet Peter Kenyon and me at his house in London to listen to what we had to say.

“In fact, we had a couple of meetings with him and for a while we thought there was a possibility of him joining us.

“But I think Wenger felt loyalty to David Dein. He was very close to David and that was the reason he gave us in the end for turning down United.

“He felt he had started something with Arsenal and that his attachment to the club was too great, he didn’t want to break the bond.”
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Може и уште ќе беше добар менаџер доколку се остварело тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може и уште ќе беше добар менаџер доколку се остварело тоа.
Баш размислував, многу ме интересира каков тек би имала ПЛ од 2002 навака ова да се остварело. Буквално се ќе беше поразлично :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Баш размислував, многу ме интересира каков тек би имала ПЛ од 2002 навака ова да се остварело. Буквално се ќе беше поразлично :D
Ја знам каков тек би имал Јунајтед доколку се остварело ова :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Баш размислував, многу ме интересира каков тек би имала ПЛ од 2002 навака ова да се остварело. Буквално се ќе беше поразлично :D
9+ премиерлигашки титули за Јунајтед, 1- лига на шампиони. :D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не ни беше потребен,но доколку дојдеше 1 плус играч за ротација,како и да е тоа не го менува фактот дека Челзи ке заврши пред Мурџо :kafence:
Може може , у случај Мурџо да добие отказ и отиде да ги води Вест Хем ;)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Може може , у случај Мурџо да добие отказ и отиде да ги води Вест Хем ;)
Многу е јако што и лани на први септември беше исто општото мислење на фановите на Јунајтед :D
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Многу е јако што и лани на први септември беше исто општото мислење на фановите на Јунајтед :D
Имаме основа за високо мислење за себе , ви смета ?
Инаку јас немам против Челзи да заврши пред Мурџо а Јунајтед да биде шампион ;) .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Имаме основа за високо мислење за себе , ви смета ?
Инаку јас немам против Челзи да заврши пред Мурџо а Јунајтед да биде шампион ;) .
Челзи ќе заврши пред вас, а можда и сити и Ливерпул, така да вие 4ти ќе бидете.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom