Recent Content by alter-ego

 1. alter-ego

  Економски факултет

  mislev za vtor pat koga ke davaat ako znae nekoj :) --- надополнето --- kolegi osven angliski 1 nekoj drug lesen izboren?
 2. alter-ego

  Економски факултет

  vo libro,zoki .. :) --- надополнето --- davala zorica oceni?? aee
 3. alter-ego

  Економски факултет

  da ne znae nekoj koga zimame ocenki trgovsko?? :)
 4. alter-ego

  Економски факултет

  fala koleske :)
 5. alter-ego

  Економски факултет

  dragi kolegi aj ve molam neka kaze nekoj sto se paga na ispit kaj dragiot janev? blagodaram
 6. alter-ego

  Економски факултет

  Здраво колеги барам збирка од 2009 зачувана и непотпишана,ако има некој нека пише :) поздрав.
 7. alter-ego

  Економски факултет

  Здраво,некој ако сака да испадне фин и да каже одприлика што има на колоквиуми што како, прва година сум и каша попара се, економија,математика :smir::toe:
 8. alter-ego

  Економски факултет (стара тема)

  Predavanjata pocnuvaat na 15 Sepmtevri i se plajka vo 2 rati,bidejki si ti drzavna kvota,togas sega ke treba da platis pola,vo Januari pola i imas uste nekoi positni davacki na drugi uplatnici,toa e toa,a za EKTS mislam deka uste ti e rano da se zamaras so toa,prvo zosto ni nie ne znaeme...
 9. alter-ego

  Економски факултет (стара тема)

  Здраво јас сеа се запишав на економски/менаџмент општ и влегов државна квота ако може некој да ми каже коа почнуваат предавања,што како се плаќа и најбитно што е со ектс кредитите?? мн збунува тоа нешто. Благодарам :smir:
 10. alter-ego

  D-SLR опрема (купи/продај)

  Фала на совет Тончие,суштината е што се заитересирав во фотографија и ми треба некој апарат а не дека имам којзнае колку пари xD на пример дали вреди и панасоник дмц фз18 ? и за тој некако сум заинтересиран ... фала на помош :)
 11. alter-ego

  D-SLR опрема (купи/продај)

  Колку чини канон еос 1000 на старо зачуван или никон д3000 :) ?
 12. alter-ego

  Матура

  abe maturava e nz .......................... no comment uste pa ministeron zadovolen od rezultatite od koj rezultati 2ki i 3ki katastrofa ..
 13. alter-ego

  Книги кои би ги препорачале

  Некој да знае да ми препорача некоја книга во стилот на Алхемичарот или таква некоја поучна и со многу "quotes" во неа од било кој автор,благодарам.
 14. alter-ego

  Државна матура (Англиски јазик)

  Pa bogami i treba ..
 15. alter-ego

  Државна матура (Англиски јазик)

  По беден тест немам видено глупи бедни двосмислени прашања и фината на кој му се падне добар надгледувач ке препишува и ајдее лесно, кој не нека седи 3 саати сам да си решава бедно!
На врв Bottom