Recent Content by Чоста^

 1. Чоста^

  НБА сезона 2015-2016

  Ве читам цело време на форумов, и гледам дека имат доста луѓе шо ја разбирет кошаркава како спорт, и секој мој коментар ќе бидит лаички и на база на кладилница (се оправ играчи играње годинава, па морав да пратам) , ама мислам дека покрај Адамс и Кантер, како и младиот Робертсон кој шо беа key...
 2. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Од денес сума-сумарум неколку работи : 1. КРООООООООООООООС 2. Модрич е дијазепам, сеф, трезор, кафез, клешта ...секој збор на мирноќа и сигурност топка ко ќе имат во него. 3. Пепе и Рамос делуваа добро, за чудо некое, без грешка 4. Mораше и требаше Ковачич да влезит едно 10 мин порано, како...
 3. Чоста^

  UEFA Champions League 2015/2016

  Нит сум пијан, нит сум глуп, можда ми е неточна информацијата за финансиите (читнав на друг форум од чоек шо ги пратит тие работи, зато и ја спомнав, и не се изразив како шо требит, мај бед), али немат потреба од толкав степен на дрскост :) А да, и не се правдам...така беше :D
 4. Чоста^

  UEFA Champions League 2015/2016

  Прво и основно, Иниеста требаше да добиет црвен. Ако последниот играч во одбрана добиват црвен макар и за минимален фаул, и Иниеста по то правило требашше да добиет црвен, Небитно се лизнал или било намерно. Второ, чист пенал за Барселона. Без разлика шо Габи беше надвор, играта со рака беше...
 5. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Збор два за Карим, кој шо веќе на полусезона уште малку и ќе го достигне неговиот рекорд во Ла Лига (од шампионската сезона 2011/12, кога имаше 21 гол на крај, сега имат 18). Поентират на секој 69 минути во Лалига, созреа како стрелец ( а не како плејмејкер, фала курцу) , и мислам дека е редно...
 6. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  http://www.worldfootball.net/alltime_goalgetter/champions-league/tore/1/ Се качи на 8 место, со голема шанса уште сезонава да паднат имиња како Ди Стефано, Шева и Анри :)
 7. Чоста^

  НБА сезона 2015-2016

  Коби 9 поени за минута и пол хаха
 8. Чоста^

  НБА сезона 2015-2016

  Само ја можам да изиграм утакмица минус, а границата скоро со уште една цела четвртина за играње да бидит помината. Вашингтон - Индијана 93:81. Индијана шутират 80 % тројка ЦЕЛИ 3 четвртини. п.с. Незнам дали поради повредата на ногата имат појке работено на шутот, али Пол Џорџ шутират и гаѓат...
 9. Чоста^

  Фан Клуб: Вардар

  A koja e gospozhata, ako ne e tajna? :D
 10. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Само шо завршив со читање. Се наежив :)
 11. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Не сакам да бидам Вамос Реал, ама ова видео апла покажвит шо Бензема му носит на Реал, шо ниеден друг напаѓач моментално немојт да му донесит. Секој аспект од неговата игра ни носит предност офанзивно, али особено два дела : неговиот first touch (или маалски кажано играта "на прва") и особено...
 12. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  https://www.youtube.com/watch?v=3Q6QIpIY04I Ова :)
 13. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Дечки, пишам после доооооолго време на форумов, специјално само ради Матео. Ве следам цело време, цело лето, и не ми се вервит колку тивко и без еуфорија го примивте овој трансфер. Јас урлам од радост, значит урлам. Кај го гледав Интер само ради него лани, кај ја гледам Хрватска ради него и...
 14. Чоста^

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  https://www.youtube.com/watch?v=uTbhKGD1Xr4 Се враќа..навистина се враќа B|
 15. Чоста^

  НБА сезона 2014-2015

  Колкава е шансата Рендолф да стапне на терен вечерва, со оглед на тоа што е повреден? :)
На врв Bottom