Пеам на свадби
Поени од реакции
765

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ambicija?

  Intelektot ne e ambicija devojko...
  Blagoroden supstancijalen, nedeliv del od tvoeto i moeto bitie, koe se javuva vo edna minorna forma, i nogoviot razvitok se dolzi na makotrpnata rabota i esencijalen priod prema neshto povozvisheno...
  Jas veke sum vo elitizmot, ne se spravuvam, no zabranuvam sekoj da vleguva...
  Kako toa ljubish da bidesh del od elitizmot, od kremot na savrsheniot intelektualen fil, koj se naogja vo visocinite i nedoprenite vrvovi na neosvoenite planini na makrokosmosot...
  Ahhh, shopen shopen...
  хаха епа валето нас ни зема 11.000 за у маџарска со платени сите влезници, ама очигледно малце и се тие пари :)
  а бај д веј шо одбра да полагаш на матура :)
  хаха мене Валето нема да ме види у школо ако учиме за време на распуст, а за во сабота ќе размислам. можда ќе се појавам 2-3 саботи ама повеќе од тоа не :)
  Не сум прибирлива. Читам се што ми е интересно. А мн. работи ми се интересни, зашто сакам од секое поле да бидам по малку информирана. Не сакам единствено книги од типот на Балзак, описи по 200 страни, но сепак го почитувам тоа, зашто сепак е уметност и воопшто не е лесно да се напише тоа.
  Хехехехе абе тоа ти е талент за филозофија... Едно време сакав тоа да учам, ама си викам ај не нека ми биде само хоби..:pos2:
  Следен пат коа ќе се „тепаме“ на иста тема побрзај да постираш пошо ја едвај чекам да испостирам нешо...:pos2:
  имај убава вечер
  поздрав
  Ти пречи машка доминација??? искрено , сакаш доминантен дечко , или некое шмокле ???
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom