Исчезнати лица

Член од
23 август 2010
Мислења
38.458
Поени од реакции
109.415
Ја откри цела работа, пропаганда на ВМРО.
Излгедај го интервјуто на Латас мислам на Алфа беше и ќе сфатиш што ти зборам. Ме боли мене уво и за ВМРО и за СДСМ ама ова е апла, ликот 345 пати у видеото ги посочува Спасовски и оној јавниот обвинител како и да се викаше, т.е. не само што ги посочува него и ги обвинува и навредува, а зошто би го правел тоа Србин и зошто некој странец би го болело курот за политичари у Македонија? А да не те потсетувам дека во мај ни следат избори па ова им доаѓа како кец на десетка.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Не ми е јасно зошто си толериран на форумот а не баниран поради бранење на убиец и тоа со комични аргументи.

Тој што сеуште мисли дека Палевски е невин или дека не го извршил он убиството треба под итно да се запраша за сопственото ментално здравје и ментални капацитети.
Ti vo sto film vlezen si?
Kao obvinitel, sudija i izvrsitel ili ?
Koj kur faktor si ti da odlucis dali e nekoj ubiec ili ne, pa uste i za drugite ke kazuval koj za kae.
Bog da cuva, pacienti :facepalm:
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Ti vo sto film vlezen si?
Kao obvinitel, sudija i izvrsitel ili ?
Koj kur faktor si ti da odlucis dali e nekoj ubiec ili ne, pa uste i za drugite ke kazuval koj za kae.
Bog da cuva, pacienti :facepalm:
А кој е убиецот?

Ок не е Палчо, овие 3-цава уствари се договориле да го наместат Палчо.
Автоматски споено мислење:

Прашање до Savious и мкд владе:

Кој според вас е убиецот?

(не ми се верува дека го прашувам ова ама ај)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
А кој е убиецот бе теле едно?

Ок не е Палчо, овие 3-цава уствари се договориле да го наместат Палчо.

Теле.
Glup mozi e, mozi ne e.
Kolku sto znaes ti, tolku znam i jas i site tuka.
Ti niti znaes, uste pomalce si nekoj sto odlucuva, trkalo edno. Ti si nikoj i nisto, najobicen mocko koj e vlezen vo film oti ocigledno nemas popametna rabota.
Toj nemozi doma da odluci sto ke ima za rucek, zede tuka pravdini ke deli i ke osuduva, mrsul eden.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Панчо Ж и Палчо фатени се како копале злато заедно.
Друже, а зошто сервираш вакви фејсбук оговарања како факти тука?!
За другото не знам, ама ова како го презентираше “фатиле”, ко да на лице место биле уапсени!
Имаш доказ за ова, или негде си прочитал?! (Уствари знам дека од Лупевска ти е верзијава, кога ги правеше индијана џонс и двајцата)

А што ако никогаш не копале злато?! Еве за Панче никој не верува дека бил копач, а детектори и такви ствари па уште помалку имал!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Прашање до Savious и мкд владе:

Кој според вас е убиецот?

(не ми се верува дека го прашувам ова ама ај)
Uste pomalce pak ti znaes, koga sme kaj toa taka da olabaj malce.
Sto ako utre ili po nekoe vreme ispadni deka ne e toj ubiecot, i deka se tuka sto prezentiras kako fakti ispadnat samo deka se plod na tvojata bujna fantazija, naivnost, glupost itn itn itn :cautious:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.501
Поени од реакции
4.250
Какф рингишпил ти се дешава на тебе у мозак еј. Па кој кур мора Ио да ти одговори за Пино. Можда незнае.
И што има врска измеѓу двата случаја.
Много си конфузан. Бегаш од обични прашања и вртиш како усерен сс исти нелогичности.
Дај бе изјасни се убаво. ШТО КУР САКАШ ДА КАЕШ?
Ништо не те разбирамо, ај онј Змија пишуе без прсти, ама ти бе брат, имаш ли некакфо нзс у главу.

Ако не си ти члан на Десна, ја кур ке га сечу и ке га врту на оро.
Не му ласкај жити се. Мозок и рамноземјаш не иде заедно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Друже, а зошто сервираш вакви фејсбук оговарања како факти тука?!
За другото не знам, ама ова како го презентираше “фатиле”, ко да на лице место биле уапсени!
Имаш доказ за ова, или негде си прочитал?! (Уствари знам дека од Лупевска ти е верзијава, кога ги правеше индијана џонс и двајцата)

А што ако никогаш не копале злато?! Еве за Панче никој не верува дека бил копач, а детектори и такви ствари па уште помалку имал!
Oti e zaminat so umot, ete zatoa. Vlezen e vo film deka e Sherlok, resava tuka ubistva, misterii.
Daj da mu otvorime tema i za Kenedi koj go ubi, duri e zagrean ;)
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Друже, а зошто сервираш вакви фејсбук оговарања како факти тука?!
За другото не знам, ама ова како го презентираше “фатиле”, ко да на лице место биле уапсени!
Имаш доказ за ова, или негде си прочитал?! (Уствари знам дека од Лупевска ти е верзијава, кога ги правеше индијана џонс и двајцата)

А што ако никогаш не копале злато?! Еве за Панче никој не верува дека бил копач, а детектори и такви ствари па уште помалку имал!
Ayy не сум знаел дека мора детектори да имаш за барање злато. Хаха, абе злато барале, не барале експлозивни мини! Плус тоа е детектор за метал а не постои детектор за злато

***

"Палевски бил фатен заедно со уште три други лица како бараат злато, а се обидел да го фрли пиштолот за кој имал само дозвола за поседување, не и за носење.

Случајот е наведен и во билтенот на МВР.

На 05.05.2023 околу 00.30 часот на земјен пат во непосредна близина на тунели Демир Капија-Јаворица, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ од лицето Љ.П.(58) од Скопје одзеле пиштол „Валтер“ калибар 9 мм, кој го носел без дозвола, стои во билтенот на МВР."

Ете ти ја Лупевска, ДРУЖЕ!
***

Јас се откажувам од коментирање веќе бидејки се расправам со ниско-интелегентни, неинформирани идиоти и браначи на убијци на малолетно деца кои неможат да сврзат колку е 2 + 2.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Ayy не сум знаел дека имало детектори за барање злато. Хаха, абе злато барале, не барале експлозивни мини!

"Палевски бил фатен заедно со уште три други лица како бараат злато, а се обидел да го фрли пиштолот за кој имал само дозвола за поседување, не и за носење.

Случајот е наведен и во билтенот на МВР.

На 05.05.2023 околу 00.30 часот на земјен пат во непосредна близина на тунели Демир Капија-Јаворица, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово при Регионалниот центар за гранични работи Југ од лицето Љ.П.(58) од Скопје одзеле пиштол „Валтер“ калибар 9 мм, кој го носел без дозвола, стои во билтенот на МВР."

Ете ти ја Лупевска, лупнат еден.
...

Јас се откажувам од коментирање веќе бидејки се расправам со ниско-интелегентни, неинформирани идиоти и браначи на убијци на малолетно деца кои неможат да сврзат колку е 2 + 2.
Абре абдал еден! Никој не брани ни убијци, ни Палчо ни никој!

Се читаш ли што пишуваш?!
Кај пишува дека Жежето (иницијали П.Ж.) бил еден од тројцата?!

По на лупевска паметот се залетавте…:facepalm:
Или фантазијата ви е на макс пуштена!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Јас се откажувам од коментирање веќе бидејки се расправам со ниско-интелегентни, неинформирани идиоти и браначи на убијци на малолетно деца кои неможат да сврзат колку е 2 + 2.
Najpametno.
Ic da ne postiras povekje, ostaj ne nas neinformiranite da si pravime bajram so umot.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.732
Поени од реакции
9.299
Тоа не е јавно достапна информација.
Дали контактите од мобилниот на Александар се јавно достапна информација? Која информација во врска со Александар е јавно достапна? Срѓан Ного го брани дека е грижлив татко и си ги сака двете ќерки и дека не пиел,не се коцкал ниту се дрогирал и дека тој се разведува од жена му а таа не сакала. А од друга страна има муабети дека е тежок коцкар со големи долгови и наркоман. Која е вистинита приказна според тебе? Каков човек е Александар? Кога го апсат со лисици на снимката што значат два палци нагоре демек се е во ред? Тоа ли е нормална постапка на полицијата со лисици некого да го приведат за разговор во станица?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom