Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.454
Поени од реакции
22.407
Сега му се фатија за јајцата на Путин. Во иднина можам да замислам за што ќе му се фатат...
Nema vrska be, likot probva da izigrava objektiven, neutralen, najverojatno ni sam ne znae sto saka da izigrava, niti pak go biva da si ja prodade prikaznata.
Ili po nasi, neznaj kaj tera :toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.696
Поени од реакции
5.376
Море море море, све педерана бре бре...Само овие се рокале во топло, за разлика од руските војници кои се пердашат на отворено и во рушевини и воени шатори:



А замислете како ќе им биде сега на тие што ќе седат на столојте кај што се рокале во сенатот таму овие хахахах
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.017
Поени од реакции
32.048
^^ Пак со тие американските инструктори во украинската војска? Старо е тоа бе... :unsure:
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.167
Поени од реакции
3.730
Море море море, све педерана бре бре...Само овие се рокале во топло, за разлика од руските војници кои се пердашат на отворено и во рушевини и воени шатори:



А замислете како ќе им биде сега на тие што ќе седат на столојте кај што се рокале во сенатот таму овие хахахах
Neli gledas deka si ja cisti puskata... :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.017
Поени од реакции
32.048
Eве доказ дека во Украина владее меритократија... Добрите работници се добро наградени. :unsure:



Другата страна на паричката...

Автоматски споено мислење:

Eве зошто нема пари за Украина :
Наскоро џабе ќе ги даваат... Ама никој нема да ги зима.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.696
Поени од реакции
5.376
^^ Пак со тие американските инструктори во украинската војска? Старо е тоа бе... :unsure:
Чим се работи за твоите миленици, ти имам речено, и днк ќе побараш за доказ.. Си признал или не, и сам знаеш дали се руси или не се..Впрочем, и самите тие си го признаа тоа..Ама ете, ти повеќе знаеш од нив, така да треба тебе да те веруваме, а не на она што го гледаме со сопствени очи...

Навијач си, замаглен ти е видот, сфаќам да си пристрасен и се остало, ама треба барем малку допир со реалноста Ванлокче, барем малку.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.017
Поени од реакции
32.048
Автоматски споено мислење:

Си признал или не, и сам знаеш дали се руси или не се..Впрочем, и самите тие си го признаа тоа..
...треба барем малку допир со реалноста Ванлокче, барем малку.
А ти па сигурен дека не се Амери/Украинци/вујна ти?
Можеш нешто конкретно да покажеш/елаборираш за идентитетот, или само сереш пошто ги мајтапам Америте?


Одјеби со деминувите и селските провокации.
Или иди eби се... Едно од двете.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.696
Поени од реакции
5.376
А ти па сигурен дека не се Амери/Украинци/вујна ти?
Преку тасета што се. Ете ти си упатен во нивните дејанија, па препознај ги.

А ако вујнати се трти по тротоари, не значи дека сите го прават тоа, ти се молам, биди пристоен. Шта је ово од тебе?? Вујна ми е госпожа пар екселанс...

Можеш нешто конкретно да покажеш/елаборираш за идентитетот, или само сереш пошто ги мајтапам Америте?
Де бре, не се нервирај Кочо, ихааа, педер си е педер, дали Амер или Рус, педер си е педер...Ако ги штитиш рускиве педери, да ги избришам видеата кај што се рокаат твоите миленици по шатори и по контејнери?? Кажи бе бабуш, ќе ги избришам. Не сакам да те изгубиме и да станиш обратен... Ако бараш идентитет, пиши им, нека те викнат на следната сеанса што ќе ја имаат, па земи им днк од спермата и утврди дали се амери, руси, украинци итн....Мене не ме мешај во тоа...Некако гнасно,и неприродно ми е....
Одјеби со деминувите и селските провокации.
Или иди eби се... Едно од двете.
Без нервоза, Ване. Смири живци малку, изброј до десет..Во еден пост многу „ебења“ пишуваш, веројатно се напали на видеата во шаторите, и во сенатот..Барај си на друго место топли браќа веќе кога ти дојде, не ме ѓибај мене....
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.017
Поени од реакции
32.048
не ме ѓибај мене....
Не вреѓај тогаш. Во спротивно, со сељаците - селски.
И ако можеш ти без основа да кажеш кои се тие педерите, тогаш секој може без основа да каже кои се. Но тоа што се симнуваш на вреѓање затоа што сум рекол дека педерите се Амери, тоа многу кажува за тебе - и за приказните (за неутралност) кои ги продаваш овде.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom