ПСИХИЧКО НАСИЛСТВО НЕ ПОСТОИ !

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.798
Поени од реакции
9.568
А, Вие госпожа, се осетивте повикана на темава,
или само онака да се најдете во муабет?
Или сакате да кажете, прибидејќи насловот не бил точен,
дека и ТЕКСТОТ под него не е???
Не ти ја разбирам таа иронија Г-дине, но немам намера на глупава нереална тема да денгубам и да ти објаснувам.
Отвори статистички податоци за семејно насилство во Мк и прочитај убаво.
Автоматски споено мислење:

Не разбирам какви момчиња спомнуваш, жена сум и во јануари ја напуштам работата во центарот и ќе проговорам на ТВ за сите неправилности, поткупи и глупости што се случуваат во ЦСР. Јавно на телевизија со име и презиме.
лелееее...браво :bravobe:
 
Член од
11 декември 2023
Мислења
27
Поени од реакции
99
Јбг, секаде се против слобода на говор, денешните "феминистки" се однесуваат попараноично од многу диктатори, ако не се согласиш со нешто ќе те замолчат.


Инаку верувам дека има огромен процент коишто го искористуваат законот, како и во се друго, а се најде дупка нема ни етика, ни морал. Адвокатите бараат такви, тие ти се како хиени.
адвокатот си прави ваква математика. ако терам случај за развод, тука пари нема а и му кочи поголеми случаи и што прават - ги тераат жените да поднесуваат пријави за семејно ( психичко ) насилство, ни ја тупнуваат тужбата за развод нам во ЦСР и си земаа хонорар 400 евра. За еден лист А4 веќе спремен текст со госпоѓата само потпишана. Само јас сум добила од еден ист адвокат 11 пати истиот текст само сменето името на жената. И психијатарот ист. Бизнис.
Автоматски споено мислење:

Не ти ја разбирам таа иронија Г-дине, но немам намера на глупава нереална тема да денгубам и да ти објаснувам.
Отвори статистички податоци за семејно насилство во Мк и прочитај убаво.
Автоматски споено мислење:


лелееее...браво :bravobe:
бидејќи си упатена во семејно насилство, дај бројка кој процент е психичко.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.390
Поени од реакции
4.781
...
Отвори статистички податоци за семејно насилство во Мк и прочитај убаво.
...
Во предност сте само заради една причина,
дека мажите немаат мадиња да пријават
и јавно проговорат кога се психички малтретирани од вас.
...
П.С.: Во ТЕКСТОТ стои одвоено семејното од психичкото насилство.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.390
Поени од реакции
4.781
немаат мадиња ама имаат тупаници.
Ајде објасни какво е тоа психичко насилство што го прави една жена врз мажот.
де поразговарај малку со сопругот... ако има мадиња де.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
адвокатот си прави ваква математика. ако терам случај за развод, тука пари нема а и му кочи поголеми случаи и што прават - ги тераат жените да поднесуваат пријави за семејно ( психичко ) насилство, ни ја тупнуваат тужбата за развод нам во ЦСР и си земаа хонорар 400 евра. За еден лист А4 веќе спремен текст со госпоѓата само потпишана. Само јас сум добила од еден ист адвокат 11 пати истиот текст само сменето името на жената. И психијатарот ист. Бизнис.
Автоматски споено мислење:


бидејќи си упатена во семејно насилство, дај бројка кој процент е психичко.
А физичко? Нешто организирање на киднапирање на свое дете, убиство на дете? Или со такви работи не се занимавате?
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.390
Поени од реакции
4.781
Во „психијатријава“ разговараме за психичко насилство.
За физичко, една врата понатаму, на „костозглобно“.
Автоматски споено мислење:

се ебе со други
... по форуми, а дома сиромашкиот ручек не видел.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
А зошто би трпел жена ти да се ебе со друг? Или ако сте во отворена врска, еби се и ти со други.

Don't blame the player, blame the game.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.718
Поени од реакции
35.186
адвокатот си прави ваква математика. ако терам случај за развод, тука пари нема а и му кочи поголеми случаи и што прават - ги тераат жените да поднесуваат пријави за семејно ( психичко ) насилство, ни ја тупнуваат тужбата за развод нам во ЦСР и си земаа хонорар 400 евра. За еден лист А4 веќе спремен текст со госпоѓата само потпишана. Само јас сум добила од еден ист адвокат 11 пати истиот текст само сменето името на жената. И психијатарот ист. Бизнис.
Автоматски споено мислење:


бидејќи си упатена во семејно насилство, дај бројка кој процент е психичко.
Јас мислам дека има дури и повеќе мажи кои трпат психичко насилство, само им е срам да си кажат, и имаат подебела кожа. Инаку со свои очи имам гледано мажи да менуваат мислење за секунда после упатен поглед од жена, можам да замислам кое пеење им го прават дома.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
Не сум жена, ама знам на што мислиш. Муабетот е кукање, плачење и фрлање клетви по цел женски род нема да ти смени многу у живот. Коренот на проблемот и на твоите патења е или во тебе или во тоа што не си побараш друга. Обично луѓето што ти доаѓаат во живот не доаѓаат со гаранција за поштеност (без разлика мажи или жени)
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.390
Поени од реакции
4.781
Мажот не е мачка па да има 9 шанси...
Господ праќа само 3 чамци со среќа,
ако воопшто го дочекаш третиот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom