Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
17 декември 2019
Мислења
2.164
Поени од реакции
3.729
Прегледај го приврзокот 400209


Хахахах дегените не сакаат ни да го оценат филмот, во такви тешки гомна се што било каков потег да направат ќе им се одрази негативно.

Ако го оценат со добра оценка, ќе испаднат дека се против трансформерите.
Ако го оценат со лоша оценка, ќе им се врати дупло знаејќи каква фама ќе им се врати со тоа, како што направија со Sound of Freedom.
Ако не го оценат воопшто како во случајов, само признаваат дека целото постоење на трасформерите е една обична пародија како што е и филмов.

Немаат никаков простор за маневрирање. :D
Sabajle go gledav.. Gi istrolaa Wokerive do maksimum !!! Matt Walsh ima sporedna uloga .. Ali šegive u filmot sigurno se negovo maslo :D
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.417
Поени од реакции
2.043


Еве го мнозинството на Шеки за кое што цело време зборува.
Јас зборам за вистинското мнозинство во нивното население, не за мнозинството followers на расистички Шитер профил.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.459
Поени од реакции
4.289
Јас зборам за вистинското мнозинство во нивното население, не за мнозинството followers на расистички Шитер профил.
Очигледно не ти текнува или одбиваш да согледуваш дека скапоцениот твој маченик бил наркоман што вршел вооружени грабежи, фклучително и бремена жена.
На исто ниво како кретените кои ја убија Вања.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Ако бараме најсвеж пример за гласање на мнозинството... Што треба повеќе отколку гледаноста и заработката на „разбудените“ студија како Дизни?


Инаку да се обидувате да му објаснувате работи на таквите како Шеки, е исто како да се обидувате да ја спасите овцата од видеово... :unsure:

Автоматски споено мислење:

1701988643418.png
 
Член од
22 август 2022
Мислења
508
Поени од реакции
1.700
Parents should ask their baby's permission before changing dirty nappy, sexuality expert says

Јадни деца, толку работи им поттуривме без прмишн, сеа за ова ќе ги држиме одговорни.
„Ајде злато да смениме памперс, може?“
„Њиааа“
„Добро сонце, нека помириса уште малку, јас да поскролам на ТикТок, пак ќе те прашам.“
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
12.051
Eве што ви е „модерна“ војска... :unsure:
(само не чекајте од нив да водат војна, инаку многу добри биле)

Во случај на војна ваквите идиотизми би биле привремено суспендирани, за веднаш после војната експресно да бидат вратени на сила.

Освен ако ваквите херои ја изгубат војната, во таков случај други ќе им ги диктираат правилата. Ќе видиме како ќе испадне Украина после руската воена интервенција, па колку ќе важат ваквите правила кај Украинците.

Но истовремено мора да се земе во предвид фактот дека и војната против семејството, против белиот човек, против човечкиот пол, и општо против човековите слободи и права, е од поодамна започната, и е` тековна војна.

Тоа што не се води со топови, бомби и куршуми не значи дека не е војна.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.026
Мене ме мачи што прават со тампоните... :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom