Исчезнати лица

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
49

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.257
Ок и? Сакам кажам незнам речам. Има доказ овој? Која грешка? Грешка на природата е овој заедно со колегата негов. Па уште услов дава 5 дена. За ова треба да му згазат на тоа фацата одвратна.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
171
Поени од реакции
177
Uste ovoj Taksistov faleshe vo temava
Чоеков во која група што влезе само глупости да се тропало, предходно беше Владе супер глупав чоек, сега мени ник стана таксист и пак си е глупав. Досаѓа по темине за Израел , Русија фан на Палчо негов вокабулар користи….
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
49
Ок и? Сакам кажам незнам речам. Има доказ овој? Која грешка? Грешка на природата е овој заедно со колегата негов. Па уште услов дава 5 дена. За ова треба да му згазат на тоа фацата одвратна.
И шо дека реплицираше сега? Бог да чува...

Нит знам кој е Момироски, нит ме интересира. Само споделив нешто што и тука на форум се дискутира, а тоа е дека можеби ќе се спречеше убиството на Вања доколку МВР посериозно се ангажираше за пронаоѓање на возилото на убиениот пензионер од Велес. Можеби овој Момироски имплицира токму на овој детаљ. Жежовски и неговото возило ги нема од 22. ноември, убиството на Вања е се случува на 27. ноември. Имале период од неколку дена да го пронајдат возилото. Како што и некој член погоре спомна, дури и во изјавите на самиот Спасовски на прес меѓузборови си призна дека не пристапиле доволно сериозно во првиов случај од 22. ноември. Тука со право треба да замериме на работата на МВР. Се се плашам дека на крајот работава ќе испадне, операцијата успешна - пациентот мртов.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.676
Поени од реакции
8.533

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
171
Поени од реакции
49
Те цитирав затоа што споделуваш идиоти од типот на палчо v2.
Добро фирерУ. Еве одма ќе го избришам постот, зашто не смееме да споделуваме ништо што не му се допаѓа на Диктаторот ... NOT
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.484
Поени од реакции
2.545
Добро е што дојдоја бачињата на темава, до пред некое време се тврдеше од некои членови тука дека форумов бликал од интелигенција и ликови од архетипот на Палчовци и неговата секта биле нон егзистентни на форумов ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.567
Поени од реакции
17.248
Па и овај Ленин го читав сега, не бе све такво треба да се сроза в корен, племе нивно болноумно. Како од иста мајка да се родени, Вања знаела нешто и затоа ја отепале, кур да ве отепа да ви се плукнам во тој мозокот закоравен.
Простете на речникот ама не можам да се воздржам на вакви дегени.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
243
Поени од реакции
737
И шо дека реплицираше сега? Бог да чува...

Нит знам кој е Момироски, нит ме интересира. Само споделив нешто што и тука на форум се дискутира, а тоа е дека можеби ќе се спречеше убиството на Вања доколку МВР посериозно се ангажираше за пронаоѓање на возилото на убиениот пензионер од Велес. Можеби овој Момироски имплицира токму на овој детаљ. Жежовски и неговото возило ги нема од 22. ноември, убиството на Вања е се случува на 27. ноември. Имале период од неколку дена да го пронајдат возилото. Како што и некој член погоре спомна, дури и во изјавите на самиот Спасовски на прес меѓузборови си призна дека не пристапиле доволно сериозно во првиов случај од 22. ноември. Тука со право треба да замериме на работата на МВР. Се се плашам дека на крајот работава ќе испадне, операцијата успешна - пациентот мртов.
Имаш случај со исчезнат 74 годишен кој би помислил дека се работи за убиство? Како прво неговото семејство го има пријавено за оддалечен/исчезнат а не за убиен, како очекуваш МВР магично да знае дека е убиен?

Тоа видеото од Момироски кај што кажува дека Вања можела да биде спасена се тешки обвинувања и ми се згади кога го слушав. Уште бара докази да не се скриваат а истрагата е сеуште во тек кој е тој нему да му се прикажат доказите?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.466
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.788
Поени од реакции
18.416
Да си човек со сериозен бизнис и да ти се јави некој Палчо, да ти рече ајде тргни од Струмица до Белград, да ме земеш за да ме возиш до Турција, и ти да го направиш тоа, треба скроз да си испран во мозокот. Па татко ми лично да е, ќе му речам, дај да ти пратам пари и фати си авион, не ме замарај со глупости.
За убава сума доста луѓе би го направиле, не верувам дека услуга му правел.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Па и овај Ленин го читав сега, не бе све такво треба да се сроза в корен, племе нивно болноумно. Како од иста мајка да се родени, Вања знаела нешто и затоа ја отепале, кур да ве отепа да ви се плукнам во тој мозокот закоравен.
Простете на речникот ама не можам да се воздржам на вакви дегени.
Пола постови ни се глупости, теории и претпоставки како и твојот глуп пост и очигледно имаш некоја дислексија. Сепак мора северофиромецот да испцуе и да истури гнев поштоа тоа е сега трендот. Тој како и 95% од овде што ние лупетаме си напиша што мисли од негово гледиште и си се пофали дека бил магистер по криминологија и ти од цело четиво негово извади едно зборче и одма ќе сотруваш во корен. Овој "м-р" објасни зашто мисли дека не е користољубие туку чиста егзекуција и плус одредени работи за планерот и нарачателот за кој најверојатно мисли на Палчо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom