Исчезнати лица

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.464
Да 14 годишна девојка имала докази за светското влашко банкстерско лоби, егејскиот глобален дипстејт, масоните и луѓето-гуштери, па затоа ја егзекутирале.
Зошто ги кријат наодите од обдукцијата. Кај Вања скршени двете раце и вилицата. Пак ќе повторам таа е киднапирана за да биде убиена, а вистинскиот мотив засега е непознат. Моја е само претпоставката за што би можело да се работи, имаме различни профили на инволвирани личности а сите имаат заеднички интерес. Тоа се парите и ништо друго.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
279
Поени од реакции
581
Зошто ги кријат наодите од обдукцијата. Кај Вања скршени двете раце и вилицата. Пак ќе повторам таа е киднапирана за да биде убиена, а вистинскиот мотив засега е непознат. Моја е само претпоставката за што би можело да се работи, имаме различни профили на инволвирани личности а сите имаат заеднички интерес. Тоа се парите и ништо друго.
Незнам од каде ти тоа дека обвинителството и полицијата треба да ја информираат јавноста за секој детал од случајот во реално време. Тоа не е во интерес на истрагата, и може да доведе до уништување докази, влијаење на сведоци и друго мешање што го става случајот во ризик.

Сега оди фаза на собирање на докази, потоа обвинителството ќе го спрема случајот врз база на откриените докази, после што ќе го достави случајот пред судот, и имено тогаш јавноста ќе биде информирана и презентирама со сите достапни докази.

Сега за сега само правиме заклучоци, и шпекулираме врз база на обвинувањата на полицијата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.097
Зошто ги кријат наодите од обдукцијата. Кај Вања скршени двете раце и вилицата. Пак ќе повторам таа е киднапирана за да биде убиена, а вистинскиот мотив засега е непознат. Моја е само претпоставката за што би можело да се работи, имаме различни профили на инволвирани личности а сите имаат заеднички интерес. Тоа се парите и ништо друго.
Кој ти кажа тебе дека Вања има фактури по телото ? Кај Миленко дебилот на статус прочита??
Уште не се добиени извештаите од судска медицина вие наоди барате од обдукцијата.
И не треба да ни ги кажат, така доволно се истрауматизиравме уште да ни објаснат до детал како ја мачеле.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.442
АЛО, Каква врска има дали има скршени раце или се прострелна рана? 10 страни муабети и прашања како била убиена. Девојчето го нема, незнам што толку на некого му е битно како била убиена кога веќе ЈА НЕМА! Ете и да е така, што ќе промени? Ништо .. Апсолутно ништо! Дај нека го закачат на web тоа наодот од обдукција нека ви ги реши сите дилеми, АМАН! Кое дно од народ ...
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
Трагичноста на случајов опфаќа и многу повеќе од двете убиства што се случија. Деновиве покрај тоа што сум запрепастена од самите убиства сум запрепастена и од се останато поврзано со истото. Во смисла претажно ми е како размислуваат и се однесуваат 80% од луѓето во врска со трагедијата.

Толку некултура, простотилук, повикување на насилство, користење на случајот за политички цели, click bait постови на квази новинарчиња од некои мизерни сајтови од типот: "ЕВЕ што рекол татко и на Вања", "ЕВЕ што рекла мајка и на Вања" зошо таман сеа ни се погоди шо убија невино дете за да добиеме на читаност..

И овде на форумов шо демек треба да има малце поинтелигентни луѓе од page 80 и некој на секоја трета страна прашувате "а како тоа наставничката пријавила толку брзо" Па дури стигнав и да прочитам пред некој пост дека Вања знаела нешто шо не требала да знае па ја ликвидирале. Wow, свака част на ниската интелигенција

И што е со тие теории на секој чекор "не, чекај јас имам теорија ваква". Што е ова CIA нешто гледаме епизода па си коментираме со пуканки кој каква теорија има па кој ќе погоди тој е најјак? Приберете се со вашите теории, никаква потреба нема од нив, имајте малце почит.

"Ама нешто е нејасно", "ама како сеа они вака викаат па така викаат". Да, нејасно е, нелогично е ама какво очекувате да биде? У кој случај ќе ви биде логично да се убие малолетно девојче? У кое сценарио? И не ви се должни ни мвр да ви дадат логично сценарио затоа што ко шо сто пати кажаа до сега не го знаат ни самите целосно. Тоа што успеале да откријат до сега тоа ви го кажуваат. Истрагата не заврши па да се жалите дека немало логика. Напротив, тек допрва почнува. Само што го фатија главниот осомничен, што очекувате толку рано да ви кажат?

И прекинете сами да си заклучувате ствари шо не се потврдени па триста тези да разглабате околу нив. Тој шо го возел не знаел па стигнале они да разглабаат колку пари коштала картичка со интернет у странство да се купи. Боже господе. Прво никој не потврди дека тој не знаел, второ тој шо го возел е и најмалку битен у целава приказна, ај доста си играте детективи и остајте ги да работат тие шо треба да работат.

А сите тие коментари по фејсбуци за колење, за палење за бесење и какви се не гадости од 90% од народов само покажуваат колку е се труло во државава и како сме дојдени до оваа ситуација и колку се треба да се смени од корен почнувајќи од образованието па економијата на државава затоа што од необразован и сиромашен народ еве што може да се очекува. Луѓево треба да се научат на емпатија, култура и да прочитаат некоја книга во животот па можеби тогаш нема да се огледуваат на луѓе како Палчо, Миленко, Латас и можеби нема да ни бидат премиери фаци како Заев и Груевски.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.108
Поени од реакции
3.866
Ич не сум некој што е по теории на заговор, окултизам, култови, жртвувања и такви глупости.... но дупките во официјалната верзија, кои дупки може би се и од причина што истрагата не е завршена па не се кажува се или сеуште не се знае се, даваат простор за различни хипотези на кои може би треба да се размисли. Го мислам следново:
Тимот на палчо, оние првите тројца кои се поапсени се очигледни дебили, тие се неупотребливи за некој промислен и интелигентен криминал, ниту пак некогаш биле криминалци. Да ги пратиш во кокошарник јајца да крадат, ке усерат работа. Тие се добри само за физичка работа а како такви сигурно му служеле како физикалци за копање длабоки дупки при барање злато. Во таква дупка беше пронајден и пензионерот. Значии се работи за група трагачи по скриени богатства. Делата кои ги сториле јасно покажуваат дека се забегани со умот, сите од групата. Се прашувам дали е можно да се толку отидени и помрачени во умот во потрагата за злато што почнале да жртвуваат и луѓе како курбани за пронаоѓање на злато? Ете пензионерот беше најден во таква дупка а објаснувањето од дебилите е дека им должел 500 евра па го убиле и му го зеле кршот! Реално, никој не убива за 500 евра а и кое фајде да го убиеш кога треба да ти врати пари а за тоа ти треба жив. Се прашувам дали и девојчето им требало за некој окултизам при барањето злато?
Знам дека хипотезава звучи забегано али ете ми падна на ум, па мислам дека не е во ред да ме ругате ако сметате дека хипотезата е надвор од секоја можна реалност...
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
1.520
Зошто ги кријат наодите од обдукцијата. Кај Вања скршени двете раце и вилицата. Пак ќе повторам таа е киднапирана за да биде убиена,]
Не. Ако е така, тогаш ќе ја убиеле и во самата зграда, без разлика дали со огнено или ладно оружје. За кој кур ке инволвираат толку души за да ја киднапираат, ке ја среди на лице место и никому ништо.

Излезена е работата од контрола кога се има дознаено дека случајот е пријавен во полиција. Дали самиот татко му кажал на палчо, дали можеби кога имаат пробано да ја контактираат мајката, дали поинаку тоа допрва ке се дознава, верувам деќа ќе се дознае.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
175
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Брат ти си на баба Ванѓа внукот изгледа па сега твоите од задница извадени шпекулации треба за закон да ги земиме и да го обесиме на плоштад, да му ја клецкаме женаму а децата со катран и пердуви да ги облиеме.

Со возачот за секој разумен човек, во недостаток на објавени докази, и тоа и тоа прави смисла до степен каде неможеш да направиш заклучок надвор од разумен сомнеж што е постулат на секој правен систем.
Prvo nitu me razbra shto pishuvam nitu znajsh shto mi pdgovarash.

Mozham da uaklucam deka si nezhenet ili nemazhena bez deca i zatoa ne me svajcash!!!!

Familijarwn covek ako ne povejce barem ednash vo denot ce se slushni so domashnite pogotovo koga e na Pat . Toa znaci deka imal prilika da doznae i vo slucaj da neznael.
I ako sakal da ne bidi racunat kako soucesnik trebalo odma da se kavi v policija ili licno ili preku zhena mu i sl.

A toa muda za bubrezi prodavanje deka po zakonot bez dokazi e nevin mi e mnogu mnogu odamna poznato.

Ama nego ne go spasuva od Problemi i trzavici vo narednive denovi.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
279
Поени од реакции
581
Prvo nitu me razbra shto pishuvam nitu znajsh shto mi pdgovarash.

Mozham da uaklucam deka si nezhenet ili nemazhena bez deca i zatoa ne me svajcash!!!!

Familijarwn covek ako ne povejce barem ednash vo denot ce se slushni so domashnite pogotovo koga e na Pat . Toa znaci deka imal prilika da doznae i vo slucaj da neznael.
I ako sakal da ne bidi racunat kako soucesnik trebalo odma da se kavi v policija ili licno ili preku zhena mu i sl.

A toa muda za bubrezi prodavanje deka po zakonot bez dokazi e nevin mi e mnogu mnogu odamna poznato.

Ama nego ne go spasuva od Problemi i trzavici vo narednive denovi.
Палчо: Ало Стефан имам специјална мисија за човек како тебе, одам во Турција за да извадам Отомански мапи од каде Влашките банкстери го кријат златото, не му кажувај на никој, и исклучиго телефонот оти масоните ќе не следат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Палчо: Ало Стефан имам специјална мисија за човек како тебе, одам во Турција за да извадам Отомански мапи од каде Влашките банкстери го кријат златото, не му кажувај на никој, и исклучиго телефонот оти масоните ќе не следат.
I ovaj kuburot i jataganot i mu cuva na palco strazha!

Deka tolku budala eden biznismen e ne mozhi nikoj da reci .
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Кога гледаш за кој профил на наивни ретарди станува збор незнам што те изненадува.
Tolku budali ne e mozhno da bidat. Ni pod razno osven ako nekoj saka da proba da si/mu go spasuva gazot.

Denojvw ce si dojdi Palco od Godishen , ce kazhi shto kako.
Samo da ne mu bidi kasno na shoferov !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom