Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Сите поквалитетни иптв плеери имаат опција auto boot и auto play channel, така да тоа не е проблем да се намести. Проблем е ако на телевизорот има повеке hdmi влезови и тоа треба да се испита на твојот телевизор дали има опција од кој hdmi го бутира телевизорот при вклучување, затоа што секој телевизор си има default вклучување на изворот. Телевизори кај кои има DVB сигнал, сигурно при вклучување го показуваат тој сигнал како прв.
Инсталирав Live channels од Google и таа апликаци дава опција во влезовите да се намести што да ти отвара дава TV и дава Live Channels. E сега немаше никаде опција во таа апликација додавање m3u или било каква листа со тв канали oд интернет.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
60
Поени од реакции
60
Инсталирав Live channels од Google и таа апликаци дава опција во влезовите да се намести што да ти отвара дава TV и дава Live Channels. E сега немаше никаде опција во таа апликација додавање m3u или било каква листа со тв канали oд интернет.
Live channels е само една апликација и ништо друго, но таа во себе има таква опција. Јас зборувам за бутирање на телевизорот од hdmi порт кој си го одредуваш ти. Тоа ти треба тебе.На пример на hdmi 2 имаш бокс андроид и да ти бутира од hdmi 2. А ако немаш бокс на телевизорот закачено, тогаш апликацијата која ја имас на телевизорот во неговиот андроид систем и преку која гледаш иптв, треба да има можност за бутирање. (tivimate.ott navigator, ultimate ultimate iptv play list loader).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Live channels е само една апликација и ништо друго, но таа во себе има таква опција. Јас зборувам за бутирање на телевизорот од hdmi порт кој си го одредуваш ти. Тоа ти треба тебе.На пример на hdmi 2 имаш бокс андроид и да ти бутира од hdmi 2. А ако немаш бокс на телевизорот закачено, тогаш апликацијата која ја имас на телевизорот во неговиот андроид систем и преку која гледаш иптв, треба да има можност за бутирање. (tivimate.ott navigator, ultimate ultimate iptv play list loader).
Барав ама таква опција нема. Сега инсталирав tivimate и тој ми се виде најубав на изглед ама ќе треба да пробам да најдам целосна верзија аpk, не ми се плаќа апликација.
Другиве апликации премногу шарени, со куп глупости а мене не ми треба мени за филмови и серии.

Дали знаеш линк со EPG да додадам на tivimate?
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2017
Мислења
132
Поени од реакции
218
Барав ама таква опција нема. Сега инсталирав tivimate и тој ми се виде најубав на изглед ама ќе треба да пробам да најдам целосна верзија аpk, не ми се плаќа апликација.
Другиве апликации премногу шарени, со куп глупости а мене не ми треба мени за филмови и серии.

Дали знаеш линк со EPG да додадам на tivimate?

radi dobro u tivimate
mozes da probas i ove
LP
 
Член од
12 август 2020
Мислења
60
Поени од реакции
60
Барав ама таква опција нема. Сега инсталирав tivimate и тој ми се виде најубав на изглед ама ќе треба да пробам да најдам целосна верзија аpk, не ми се плаќа апликација.
Другиве апликации премногу шарени, со куп глупости а мене не ми треба мени за филмови и серии.

Дали знаеш линк со EPG да додадам на tivimate?
Нема врска мени со филмови и серии. Тоа на тивимате и на било која друга апликација која е во ред, може да тргне од почетното мени и да не го гледаш повеќе.
Што се однесува до епг на апликацијата, ова од blabetalo е во ред предлог. Но имај во предвид дека секогаш треба порталот да подржува epg информации инаку тешко можеш да ги додаваш а да бидат во ред и коректни, некои канали ке се погодат некои не. Најдобро според мене е епг од порталот што гто гледаш, така е тој прилагоден за тој портал и работи супер.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.462
Барав ама таква опција нема. Сега инсталирав tivimate и тој ми се виде најубав на изглед ама ќе треба да пробам да најдам целосна верзија аpk, не ми се плаќа апликација.
Другиве апликации премногу шарени, со куп глупости а мене не ми треба мени за филмови и серии.

Дали знаеш линк со EPG да додадам на tivimate?
Tivimate што си ја инсталирал е free верзија. Нема да ти чита филмови, серии, епг и можеш да внесеш сдамо една листа. Во платената верзија ги имаш сите овие додатоци како и внесување на неограничен број на листи. Грешиш што мислиш дека не ти требаат филмови и серии, stremio е гола вода во однос на она што моќеш да го најдеш во секциите филмови и серии во листите.

Ти кажав погоре инсталирај Vu Iptv Player, free верзија чита филмови серии и епг.

Епг-то од serbianforum ќе ти работи ако таговите од имињата на каналите се напишани онака како во хтмл фајлот од SF.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.932
Поени од реакции
7.588
Tivimate што си ја инсталирал е free верзија. Нема да ти чита филмови, серии, епг и можеш да внесеш сдамо една листа. Во платената верзија ги имаш сите овие додатоци како и внесување на неограничен број на листи. Грешиш што мислиш дека не ти требаат филмови и серии, stremio е гола вода во однос на она што моќеш да го најдеш во секциите филмови и серии во листите.

Ти кажав погоре инсталирај Vu Iptv Player, free верзија чита филмови серии и епг.

Епг-то од serbianforum ќе ти работи ако таговите од имињата на каналите се напишани онака како во хтмл фајлот од SF.
Дали ќе треба рачно да ја уредувам цела листа? Листата моментално која ја има е можно да трае кратко.
 
Член од
5 мај 2017
Мислења
65
Поени од реакции
82
Pozdrav svima na forumu..
Nije me bilo malo duze vremena..
Jel ima tko kakvu listu viska sa domacim filmskim kanalima??Bio bi jako zahvalan..Lp
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
22
Поени од реакции
7
Здраво.
Барам сметка за mts.rs (Iris TV Go)
Може ли некој да помогне?
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
Pozdrav svima na forumu..
Nije me bilo malo duze vremena..
Jel ima tko kakvu listu viska sa domacim filmskim kanalima??Bio bi jako zahvalan..Lp
Poslano samo zato jer si iz VŽ
Piva ti ne gine u grofici.
Автоматски споено мислење:

Neznam koliko ste upuceni u cardsaring al bukvalno sve opet radi da ne nabrajam sad pakete,milina.Izgleda se neda iptv-u.
Iako i sve zivo ide na iptv tako da nema brige.Ovi sta prodaju izgleda ostali bez ideja kako se zastitit,sad im puse sve skroz da poludis.:angel:.Listi za 1000 zivota.
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2017
Мислења
65
Поени од реакции
82
Poslano samo zato jer si iz VŽ
Piva ti ne gine u grofici.
Автоматски споено мислење:

Neznam koliko ste upuceni u cardsaring al bukvalno sve opet radi da ne nabrajam sad pakete,milina.Izgleda se neda iptv-u.
Iako i sve zivo ide na iptv tako da nema brige.Ovi sta prodaju izgleda ostali bez ideja kako se zastitit,sad im puse sve skroz da poludis.:angel:.Listi za 1000 zivota.
Nema problema za pivuZivio mi 100 godina..Hvala.Pozdrav
 
Член од
5 декември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Pozdrav, novi sam član i ne znam da li treba negdje prvo da pozdravim ili mogu odmah ovako da pitam. Nekad sam koristio listu izipizi (mislim da se tako zove). Prestala mi je da radi odavno i pitam se da li neko može pomoći da ova lista proradi. Hvala
 
Член од
5 април 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Pozdrav svima, ima li neko listu sa domacim kanalima da mi posalje, koliko toliko da je stabilna. Hvala puno unapred <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom