Исчезнати лица

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Член од
14 септември 2010
Мислења
221
Поени од реакции
251
Овие што ти ја водат државата не се забегани Палчо бил забеган што ги објавува по име и презиме лоповите и банкстерите... Ај најди логика на муабетов.
Мали намали со инфомакс те молам...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.068
Кога ќе размисли човек со ладна глава целиот случај е чуден.
Кој убива бе дете од 14 години заради долг ?
Освен ако тргнало нешто наопаку па смртта била непланирана.
Па и уште 5 души вмешани ...
Шо корист има киднаперот ако го убие заложникот по само три часа, ако веќе му била целта пари да изнуди, нема логика ова.
Овде нешто смрди, поготово шо се замешани лица како овој Палчо.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Истрагата за убиството е во тек... Имаш разни информации ама и дезинформации. А зошто никој не коментира дека за убиството се знаело пред неколку дена а се молчело? Какви монструми ни ја водат оваа виртуелна држава?
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
На лицето на типов на десна страна видливи беа повреди од удари !!! Има јадено ќутек дефинитивно !!!

Ова е велибор од Велес....
Пред една година ми дојде на работа , го пратил палчо, за да ме врбува во нивниот секташки круг поради тоа дека ме следеле на социјални мрежи ... му предложив да си замине мирно и да заборави.... луѓе со шизофрени карактеристики.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
Овие што ти ја водат државата не се забегани Палчо бил забеган што ги објавува по име и презиме лоповите и банкстерите... Ај најди логика на муабетов.
Да де тој е тој тип на шизофренија, има исти во Америка и секогаш исто завршуваат. Овој Палчо ми личи на водач на култ чии забегани теории резонираат со општествено маргинализирани лузери како соучесниците кои не би ме зачудило дека ги врбувал да му помогнат во грозоморниот чин што се обвинети дека го извршиле.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Да де тој е тој тип на шизофренија, има исти во Америка и секогаш исто завршуваат. Овој Палчо ми личи на водач на култ чии забегани теории резонираат со општествено маргинализирани лузери како соучесниците кои не би ме зачудило дека ги врбувал да му помогнат во грозоморниот чин што се обвинети дека го извршиле.
Погледај ги и послушај ги неговите подкасти и ќе видиш зошто и тој бил на мета.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
396
Поени од реакции
738
Погледај ги и послушај ги неговите подкасти и ќе видиш зошто и тој бил на мета.
После сето ова некој ке се фати во 2 сабајле да му ги слуша подкастите? Следен од службите на Мијалков па ајде, но ај ти што ди го глеал кажи зошто бил и ден денес мета?
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
1.028
Поени од реакции
1.538
Angelce 14 godishno ni krivo ni dolzno R.I.P.

Smrtna kazna za site ucesnici, no pred toa ma4enje, eden mesec zatvoreni vo kamen ladna kelija na - 10, bez voda,leb I svetlina cel mesec. Znaci eden mesec taka dushata ke im izlezi skroz, i posle toa koga ke bidat odvaj zivi metak vo glava.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Жално за девојчето ама случајот и сите информации за сторителите и целата приказна нема некоја логична поврзаност. Овие ликови кои се уапсени мене не ми делуваат дека ќе убијат девојче за ваква работа, макс може да им биде да тераат некоја луда фикс идеја од некоја идеологија на тие години, потегната со приказни од теории на заговор ама не можам да верувам дека се убијци на девојчето. Ликови као Палчо, Малчо не можам да ги коментирам, сепак политиката е курвинска работа каде што нема граници за лична цел а овој учествува во неа 30 години, луѓево се само обични луѓе по мене кои пак ќе кажам, што од годините, што од недостатокот на некои современи сфаќања на работите и нивни гледишта си тераат некои свои фикс идеи најчесто со поткрепени со теории на заговори. Бог нека ја прости Вања, се надевам дека ќе се открие навистина цела работа околу случајот, моето лично мислење е дела работата е малку поголема од ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom