ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.024
Toa Novak, samiot, na pres go kaza, ne e moj licen stav, sega toa sto ti mislis deka on laze vo situacija koga stranski novinari mu vadea medicisnki beleski od Srbija e tvoj problem, ne moj.

Ali ona od pogore glupostine se licno tvoj stav koj dovolno govori kakvo ostetuvanje na mozokot ti predizvikala teniskata 2023.

Bogznae kolku ubeden bese koga spamase so 22>20 i Novak prakticno bese psihicki racherechen deka apsolitno nikad nema da go dozivees ona koe e sega e slucaj, da bide bolkata uste pogolema za tebe, go pomina za eden slem .... na RG. Nema bolje od ova, apsolutno nema, filmsko scenario, retko koj uspeal da dostavi vakva satisfakcija za svoi fanovi a istovremeno da napati milionska fan baza.
Уствари овој пост најубаво ја опишува Новак фан базата, ти не глеаш дали тенисерот за кој навиваш е најдобар, најуспешен и слично, него гледаш да ги понижуваш другите и да демонстрираш као демек сила. Ако добро ме пратиш ја пишав дека и со 1 ГС предност за Рафа Новак ќе си е гоат зашо го скина на РГ 2021, у неговиот двор. Па дури и со 2 предност можеше да се прави муабет за тоа, ама нормално дека ко фан мозокот ќе ти оди накај тоа дека твојот играч е гоат со 2 слема предност. И што еве кога сум спамал 22>20?? Знаев јас дека ќе се повреди Надал и нема да игра цела сезона? Со што ме напатил Новак годинава жити се кога не ни играше против Рафа? М? Едино да, на РГ кога го стаив Алкараз на тикет, ама и за тогаш од кај да знам дека ќе се повреди...

Мене ко фан на Рафа ми е криво што сезонава не беше во можност да му се спротивстави на Новак, бар да го окончаа ривалството како што доликува.

П.с. Знам дека Новак кажа за 3цм ама ти беше овде докторот што го бранеше тој став и убедуваше како е можно тоа, нормално без аргументи. Јас кога ти пратив кратко видео од доктор, Австриец мислам беше, кај што наједноставно на парче месо од животно објасни што значи 3цм кинење и дека ни теоретски ни никако не постои шанса човек нормално да се движи со таква повреда, а не пак да игра ГС турнир. Ама џабе е се, сеа гарант ќе ми извртиш некоја реченица и ќе напраиш да си у право така да заеби.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.309
Поени од реакции
57.676
Ако добро ме пратиш ја пишав дека и со 1 ГС предност за Рафа Новак ќе си е гоат зашо го скина на РГ 2021, у неговиот двор.
Божем Надал до тој момент беше андиспјутет гоат па сеа Новак го тепал у Франција и ајде поради тоа ете, Новак ќе биде гоатот.

Со што ме напатил Новак годинава жити се кога не ни играше против Рафа? М?
Со милион титули освоени, со цементирање на рекорди, со тотално психофизичко понижување на новиот идол на надаловци, Карлитос Алкараз.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.024
Божем Надал до тој момент беше андиспјутет гоат па сеа Новак го тепал у Франција и ајде поради тоа ете, Новак ќе биде гоатот.


Со милион титули освоени, со цементирање на рекорди, со тотално психофизичко понижување на новиот идол на надаловци, Карлитос Алкараз.
Не бил, како да биде кога имаа исто титули, можда Рафа една плус ме мрзи да мозгам сеа, не е ни битно, битното е дека го сруши у неговиот двор, на домашен терен. Ваљда сфаќаш што сакам да кажам.

Јас лично никогаш нема да навивам за некој тенисер како што сум навивал за Рафа, ваљда и вие истото го мислите за периодот после пензијата на Новак, а тоа што симпатизирам помлади играчи не значи дека навивам против некого или дека сум напатен. Ок е вака да се пецкаме и заебаваме, знаеш дека сакам да го нервирам Урко. Јас сум ги симпатизирал и Ѕверев и Синер и уште некои други уште откако беа 15-16 години и копаа по Челенџерите, па верувам и не сум бил напатен и тогаш, нели. Од сите тие Ѕверев највеќе ме разочара зашо сметам дека има огромен потенцијал и не го искористи како што треба, се заглави со скандали за силување и си еба матер, а иначе има скроз ок кариера до сеа.

Така да не знам како тоа подјебавање и зезање ако изгуби Новак од некој, ете нека е Алкараз, е напатеност. На РГ Новак си цементираше ГОАТ статус и тоа е тоа, мене сеа сеедно ми е дали има 24 или 35 ГС, ГОАТ е секако, а знам дека Рафа не може да го стигне заради последнава повреда.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
Има паралела помеѓу фан базата на Новак и народот во Северна Кореа. Само што Новак нема да ги утепа и стави во самница.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Уствари овој пост најубаво ја опишува Новак фан базата, ти не глеаш дали тенисерот за кој навиваш е најдобар, најуспешен и слично, него гледаш да ги понижуваш другите и да демонстрираш као демек сила. Ако добро ме пратиш ја пишав дека и со 1 ГС предност за Рафа Новак ќе си е гоат зашо го скина на РГ 2021, у неговиот двор. Па дури и со 2 предност можеше да се прави муабет за тоа, ама нормално дека ко фан мозокот ќе ти оди накај тоа дека твојот играч е гоат со 2 слема предност. И што еве кога сум спамал 22>20?? Знаев јас дека ќе се повреди Надал и нема да игра цела сезона? Со што ме напатил Новак годинава жити се кога не ни играше против Рафа? М? Едино да, на РГ кога го стаив Алкараз на тикет, ама и за тогаш од кај да знам дека ќе се повреди...

Мене ко фан на Рафа ми е криво што сезонава не беше во можност да му се спротивстави на Новак, бар да го окончаа ривалството како што доликува.

П.с. Знам дека Новак кажа за 3цм ама ти беше овде докторот што го бранеше тој став и убедуваше како е можно тоа, нормално без аргументи. Јас кога ти пратив кратко видео од доктор, Австриец мислам беше, кај што наједноставно на парче месо од животно објасни што значи 3цм кинење и дека ни теоретски ни никако не постои шанса човек нормално да се движи со таква повреда, а не пак да игра ГС турнир. Ама џабе е се, сеа гарант ќе ми извртиш некоја реченица и ќе напраиш да си у право така да заеби.
Aаиаиаиаиаиаиасдфоиасдфисдоиаиаиаиаиаиа

Ти друже фамозната 2022, барем дел од неа, свесен ли си што правеше хаха, па у мојата глава едно 180 пати те имам убиено. Што све ние ко фанови на Новак истрпевме 2022 низ нетов од фан базата на Надал, да не се навраќам на тоа, преблаги сме моментално, го почитуваме твојот џентлменски код на кој во еден наврат повика на овој дел од форумот. :ROFLMAO:
Вака ако генерализираме, тогаш 2022 вие сте биле крајно фрустрирани со години па моментот кога Надал го помина Фед, си го покажавте правото лице, брзо забораваш изгледа како тогаш изгледаше нетот и како перфидно се провоцираше.


Али види бе што пишуваш сеа бе Стек, од една страна се праиш тениска експертиза од друга УБЕДУВАШ дека Алкараз ќе го добиел Новак на РГ откако му израмнил на 1-1 у сетови, ало, човек, за Новак правиш муабет, што е атлета од рангот на Коби, Џордан, Меси, Роналдо, Марадона, Пеле, дали си нормален тука да не убедуваш дека баш така ќе било покрај све што Новак направил во овој спорт, какви све нереални победи има, враќање од мртвите, ама ете од Карлос ќе изгубил бог да чува, против кого у моментов има позитивен скор патем.

Ова во најмала рака е глупо да го кажеш во моментов, тоа што го прави Новак ниеден тенисер у модерната ера на тенисот не го напраил, а истовремено ти тука се најде паметен да не убедуваш дека сигурно ќе го јадел на РГ, каааде бе, што очекуваш, сите да се согласиме тука и да ти речеме да така е? Ете имаа физички захтевен меч во Синсинати, и 1-0 имаше Карлос, и меч топки, што не победи таму, кој на крајот победи? Едвај на нозе стоеше Карлос таму у последен ТБ, ти тука убедуеш дека откако му израмнил 1-1 на слем, толку било од Новак, 100% ќе го јадел, секако ...

Е сега за повредата.

Што со тоа бе Стек, абе западњаците му се докопаа до медицински белешки од Србија и јавно ги објавуваа, зар толку си убеден дека на АО, јавно на прес ќе излезе и ќе каже каков тип на потврда има, и притоа исто да каже каде истата му е констатирана и притоа и дека има и потврда за истото од доктор со снимки со кур се тресе. Знаеш дека на слем не може било каде да се лечи така, не иде на приватен доктор и све држи у тајност, така? Знаеш дека многу лесно може некој да го демантира без никаков проблем исто, така? Ти веруваш дека он јавно лаже, ја не, просто е, ама истовремено се правиш доктор и ми кажуваш што било можно што не, што исто, во најмала рака е глупо, аамааа австриецот така рекол, тотално кур ме боли.

Гатузо на пример има завршено утакмица со скинати лигаменти, како е тоа можно, не знам, ама ете, биднало, австриецот сигурно и за ова ќе рекол не бе нема шанса, како така. Има очигледно разлика од кинење на мускул до кинење на мускул, зависи за кој дел од телото станува збор очигледно. Не гледам причина некој да лаже за ваква работа јавно, на прес, во ситуација кога знае дека новинарите се спремни у најситната интима да му влезат и после медиумски да го расчеречат, ко што обично и правеле со него и у многу наврати ја извртувале реалноста и лажеле, цели транскрипти од подкасти преведуваа како што им одговара за да го претстават на начинот на кој што сакаат да го претстават, ко негативец.

п.с.
The following December, Gattuso suffered a torn Anterior cruciate ligament early on in the 1–0 league win against Catania. Despite the injury, however, Gattuso played the entire 90 minutes before being diagnosed by the club doctors after the match.

п.п.с.Да, патиш, не ти е сеедно, после РГ вриеше, не дека изгуби пари, него едностанво дека Новак е шампион, дека го помина у слемови Надал, не може бе да ми кажеш дека ти било сеедно а притоа навиваш за Надал, тоа е невозможно, пола живот навиваш за него, конечно си дочекал да го помине Федерер, едвај си чекал тоа да го доживееш и после година дена од тој момент Новак на ебаниот РГ го поминуе Надал. Да не се лажеме сеа, ко канцер ве јадеше тој момент, тоа е нормален тек на настаните во навивачкиот свет, некад се курчиш и спамаш, некад патиш и се нервираш и не ти е сеедно, ко што и нас 2022 на навивачки план ни беше многу тешка.
Има паралела помеѓу фан базата на Новак и народот во Северна Кореа. Само што Новак нема да ги утепа и стави во самница.
Што кажа и жив остана. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.024
Ова не би го прочитал па макар животот ми висел на конец и читањето на постот би било услов за да преживеам. Само ќе ти кажам Урле во право си баба, се што кажа така е.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Ова не би го прочитал па макар животот ми висел на конец и читањето на постот би било услов за да преживеам. Само ќе ти кажам Урле во право си баба, се што кажа така е.
па у мојата глава едно 180 пати те имам убиено
181. :smirce:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.024
Ae be pa i ti ke go ubivas posto post ne ti procital.. jas samo da te dopolnam deka stekot najglasen bese za periodot na korona koga nole si se drzese do svojot stav i ne potklekna na satanistite
Не, ја бев гласен зашо проба да влезе со селска финта која му ја открија одма и го посрамотија пред цел свет. Иначе го поддржував што нејќе да се вакцинира, сепак тоа е личен избор.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.572
Не, ја бев гласен зашо проба да влезе со селска финта која му ја открија одма и го посрамотија пред цел свет. Иначе го поддржував што нејќе да се вакцинира, сепак тоа е личен избор.
Koja selska finta? Toa deka poseduva dokaz za prelezan kovid?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.550
Поени од реакции
110.024
Pa dobro de za toa si postoi paricna kazna (kaj nas bese 2.000e spored cl.206 od KZ) .. Toa ne znaci deka nemal prelezano..
Не сфаќаш али ок. Продаваше муда за бубрези демек нејќел да се вакцинира зашо природен имунитет ќе створел и не биле доволно испитани вакцините, што е ок, а од друга страна заразен шетал меѓу деца. Сфаќаш дека е јавна личност и дека за тоа ќе му се качија на глава? Он може да јаде парична казна у Србија за тоа, ама во Австралија им се намести на пенал да го депортираат зашо они тогаш имаа многу конзервативна политика во поглед на вакцинирањето и мислам дека имаа највисока стапка на вакцинирани у свет. И замисли сеа Австралијци што биле надвор од земјата не може година и кусур да се вратат дома пошо немаат вакцина а они го пуштаат Новак без вакцина притоа знаејќи дека шетал заразен меѓу малолетни лица... Затоа и го оценија демек како ризичен и го депортираа, искористија пенал и шутнаа паненка. Не дека он ќе заразеше некого али ете, сам е крив што уопште проба да влезе у земја кај што невакцинираните не беа добредојдени. Уште кога се објави таму во декември месец дека му одобриле виза почнаа да го серат по медиуми.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.146
Поени од реакции
85.489
Го гледам видеово на Рафа во кое најавува дека се враќа, што да видам...у фацата пропаднал ко 80 годишна цицка, фризура ала Антонио Конте 2000 година, душа нема во него. 3 меча му давам пред повторно да се повреди.
Време му е за пензија, нека не се мачи веќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom