Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Интересно како не ти смета кога Мицика му седнува в скут те на Аљи , те на Таравари. Не ти сметаше кога ДПНЕ коалицираше на локалните избори со АА и Алијанса за после и од двете да го добие сечениот.
Ne e muabetot dali mi smeta ili ne, tuku dali vie se guskavte na vremeto ili so tvojot recnik dali toj nekapeniot lider vas, bezgresniot i vie site komplet go zemavte do grlo na vremeto ko si igravte revolucija.
I go zemavte ili pu pu nevazi. Se znae li sto ?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ne e muabetot dali mi smeta ili ne, tuku dali vie se guskavte na vremeto ili so tvojot recnik dali toj nekapeniot lider vas, bezgresniot i vie site komplet go zemavte do grlo na vremeto ko si igravte revolucija.
I go zemavte ili pu pu nevazi. Se znae li sto ?
Баш муабетот е дали ти смета. Повели изјасни се ако ми ти држи газот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Баш муабетот е дали ти смета. Повели изјасни се ако ми ти држи газот.
A ne taka kurtonce levicarsko, prvo ke odgovoris toa sto si prasan posto vcera na udren se pravese, pa posle ke si postavuvas prasanje.
Si ima red tuka, ne odi toa tuku taka.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
A ne taka kurtonce levicarsko, prvo ke odgovoris toa sto si prasan posto vcera na udren se pravese, pa posle ke si postavuvas prasanje.
Si ima red tuka, ne odi toa tuku taka.
Значи не ти држи газето, а ропак? Некако оваа музика не ми ти се бендисува па сега ќе глумиме навредена девојка?
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Боки 13 е пуштен на слобода

:):aplauz::drk::oeoeoe:

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Значи не ти држи газето, а ропак? Некако оваа музика не ми ти се бендисува па сега ќе глумиме навредена девојка?
Nema problem, ke si pocekam jas da odgovoris , bez razlika kolku kako levicarska picka ke pokusavas da se pravis pameten i da izbegnuvas da odgovoris ( priznaes de, ali od tebe sakam da procitam deka priznavas ) kolku slasno im go zemavte na shiptаrite pred nekoja godina. I ne se ni krievte dodusa, toa javno gusnati, zagrleni, sploteni na barikadite koga turkavte rezim, si igravte revolucija.
Ete barase sliki, dobi i sliki. Sto e problemot sega. Bidi ednas maz a ne cel zivot da izigravas picka
kurtonsko levicarska, soberi hrabrost i mecka strav, tebe ne strav i odgovori.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Nema problem, ke si pocekam jas da odgovoris , bez razlika kolku kako levicarska picka ke pokusavas da se pravis pameten i da izbegnuvas da odgovoris ( priznaes de, ali od tebe sakam da procitam deka priznavas ) kolku slasno im go zemavte na shiptаrite pred nekoja godina. I ne se ni krievte dodusa, toa javno gusnati, zagrleni, sploteni na barikadite koga turkavte rezim, si igravte revolucija.
Ete barase sliki, dobi i sliki. Sto e problemot sega. Bidi ednas maz a ne cel zivot da izigravas picka
kurtonsko levicarska, soberi hrabrost i mecka strav, tebe ne strav i odgovori.
Значи уште еднаш да повториме: знаеш се што се случило пред 7 години ама некако амнезија те фаќа за работи кои се случија потоа. За 8те од ДПНЕ не ми ти се зборува, за попушувањето на Мицика од АА и Алтернатива не ми ти се зборува. За Коалицијата ДПНЕ/ДУИ/СДС на локално и централно ниво исто така не ми ти се зобрува. И за тоа Апасиев да не ти е виновен опарак еден исфрустриран. Извај ја малку главата од шупакот во кој си ја напикал и погледни што се случува околу тебе. Очигледно премногу ти се слатки лајната што ги јадеш.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093

Нели Левица беа против северна и против непотизам? Зошто овој директоров до грло му го зема на Ковачевски? И зошто баш жена му вработена во иста институција? Толку е најдобра?
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977

Нели Левица беа против северна и против непотизам? Зошто овој директоров до грло му го зема на Ковачевски? И зошто баш жена му вработена во иста институција? Толку е најдобра?

Жива вистина.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Значи уште еднаш да повториме: знаеш се што се случило пред 7 години ама некако амнезија те фаќа за работи кои се случија потоа. За 8те од ДПНЕ не ми ти се зборува, за попушувањето на Мицика од АА и Алтернатива не ми ти се зборува. За Коалицијата ДПНЕ/ДУИ/СДС на локално и централно ниво исто така не ми ти се зобрува. И за тоа Апасиев да не ти е виновен опарак еден исфрустриран. Извај ја малку главата од шупакот во кој си ја напикал и погледни што се случува околу тебе. Очигледно премногу ти се слатки лајната што ги јадеш.
Znaci da povtorime.
Prvo odgovori na prasanjeto pa posle ke gledame za sto imam ili nemam amnezija :sneaky: .
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.906
Поени од реакции
5.755
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781

Нели Левица беа против северна и против непотизам? Зошто овој директоров до грло му го зема на Ковачевски? И зошто баш жена му вработена во иста институција? Толку е најдобра?
Во продолжение одговор на музејот на град Скопје.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.873
Поени од реакции
7.129

Нели Левица беа против северна и против непотизам? Зошто овој директоров до грло му го зема на Ковачевски? И зошто баш жена му вработена во иста институција? Толку е најдобра?
Беа и уште се, но мораат пак името Северна да го користат, како што го користат во Собрание поради тоа што тие над нив се власт.

Еве објавија погоре дека малце поинаков бил проблемот.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.784
Поени од реакции
8.463
Не разбирам зошто се расправате со ботови, нема никаква поента. Игнорирањето има далеку поголем од ефект одколку одговарање.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Во продолжение одговор на музејот на град Скопје.
Беа и уште се, но мораат пак името Северна да го користат, како што го користат во Собрание поради тоа што тие над нив се власт.

Еве објавија погоре дека малце поинаков бил проблемот.
А зошто тој директорот од Левица му пишал на типот “Чекај да се смени власта, па ќе направиш ваков директен перформанс“? Што не му кажал тогаш за Сардинија?

Второ, во одговорот не пишува. Жена му веројатно е најдобра во свет во својата професија? Па мора да биде вработена во институција кај што маж и директорува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom