Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ти се јави на каса како стручњак за србија, плус викаш ни ги почитувале песните, но во меѓувреме во спц си ги пејат како изворни српски.
Кои тоа песни ги пеат во СПЦ, Јовано јованке или На Струга дуќан да имам :pos: :pos: :pos: :pos:
Автоматски споено мислење:

Најголемото пиштење од страна на србендите беше кога СПЦ под притисок на РПЦ и го даде томосот на МПЦ. Тогаш им текна за стара Србија. Откако си го добија по муцки во Хрватска, БиХ и Косово одеднаш се сетија дека и Македонија била нивна.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.364
Поени од реакции
86.635
После подолго време, и СтефусРефус го пуштија од партија да гине на темава... да видиме дали ќе издржи кондиционо како ШарпШутерот или ќе падне за кратко време. Секако очајнички потег е СтефусРефус (поранешен закоравен патриот и љубител на делото на Груевски) да ги брани политиките на власта.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
После подолго време, и СтефусРефус го пуштија од партија да гине на темава... да видиме дали ќе издржи кондиционо како ШарпШутерот или ќе падне за кратко време. Секако очајнички потег е СтефусРефус (поранешен закоравен патриот и љубител на делото на Груевски) да ги брани политиките на власта.
Jas se mislam ve sska malce, ali se biva :cautious:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.231
Поени од реакции
36.458
Дефинитивно личи на завртување на фокусот кон тотално небитна работа. Србија во моментов е во толку внатрешно поделена што последна работа со која би се занимавала е Македонија. Косово полека им излегува и формално од раце, во Војводина се појако е движењето за отцепување, Санџак сака да се одвои, Прешево Медвеѓа и Бујановац исто така. А овој за Србија се засекирал. Искрено сите дежави се од политичарите отепани така што приказните за големи Србии Грции Бугарии и Албании се смешни.
Јас па викам до народот е.

Колку што знам во политичките партии членува народ од таа држава, политичарите ги бира народ, воспитувани се во семејства дел од тој народ, учени од даскали кои идат од тој народ, народот се заглавува со кредити за глупости и после мора да наведне глава и да се моли за место во државно, на народот не му се работи/не сака да си ја прифати реалноста и дава мито за да се пикне на позиција која не ја заслужуваат...и затоа имаме трул систем и никогаш нема да биде подобро.
 

Лаик

Фираун
Член од
4 август 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
3.227
Јас сум свесен што прават бугарите ама ти си слеп што прават србите.
Што прават србите живо ме занима,целиот сум претворен во уво?Можит нешто и ќе поднаучам од тебе,гарант располагаш со квалитетни информации..Да знам од утре да почнам да ги мразам и да не губам време..
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.264
Поени од реакции
37.027
...велат преставници од сдсм „...имало системски пропусти во Клиника за онкологија, но тоа се само за политички поени и предлог да се разреши Рахела претседателот на Анкетна комисијата за случајот Онкологија...“:pos:

...останав без зборови, односно немам зборови со кои можам да ги искажам навредите и анатема насочени кон овие кои сакаат да го заташкаат нелегалното и на црно продавање на биолошките лекови и наместо биолошки лек давање на физиолошки раствор само како терапија на тешко болни од канцер од Клиника за онкологија, а и ред други манипулации и прекршоци вкупно 36 по членови на Законот за здравствена заштита.

ice_screenshot_20231127-164113.jpeg

...Министерство за транспорт и врски т.е. Министерот Бочварски наместо да го доврши автопатот Кичево - Охрид, сега предизборни активности склучува Договори за „Набавка на услуги од Агенција за привремени вработувања“,


Стани Благоја да те видит автопатон Кичево-Охрид ❤
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
765
Поени од реакции
937
...велат преставници од сдсм „...имало системски пропусти во Клиника за онкологија, но тоа се само за политички поени и предлог да се разреши Рахела претседателот на Анкетна комисијата за случајот Онкологија...“:pos:

...останав без зборови, односно немам зборови со кои можам да ги искажам навредите и анатема насочени кон овие кои сакаат да го заташкаат нелегалното и на црно продавање на биолошките лекови и наместо биолошки лек давање на физиолошки раствор само како терапија на тешко болни од канцер од Клиника за онкологија, а и ред други манипулации и прекршоци вкупно 36 по членови на Законот за здравствена заштита.

Прегледај го приврзокот 399132

...Министерство за транспорт и врски т.е. Министерот Бочварски наместо да го доврши автопатот Кичево - Охрид, сега предизборни активности склучува Договори за „Набавка на услуги од Агенција за привремени вработувања“,


Стани Благоја да те видит автопатон Кичево-Охрид ❤
Sega snegot malku gi iznenadi, inace kje pustea asfalto do januari hahahaha
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.762
Поени од реакции
6.380
Колку што знам темава е за политичките случувања во Македонија а Косово не е дел од Македонија па да се вратиме на темава за Македонија.
Како не е? Ене на сликата убаво имаш дека е.

Што ќе се десеше наша војска да извади таков амблем со цела Македонија сосе краците?

Ај дипломатски ноти туку грциве одма вето ќе удреа, у секунда. Обсе уместо состанок за тоа ќе дискутираа два дена.

А Македончето ќе си преќути пак, ни нота ни курац.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
107
Поени од реакции
92
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Автоматски споено мислење:

Сузе лијем.. саме теку :pijani:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Сузе лијем.. саме теку :pijani:
Како не е? Ене на сликата убаво имаш дека е.

Што ќе се десеше наша војска да извади таков амблем со цела Македонија сосе краците?

Ај дипломатски ноти туку грциве одма вето ќе удреа, у секунда. Обсе уместо состанок за тоа ќе дискутираа два дена.

А Македончето ќе си преќути пак, ни нота ни курац.
Косово е помочан протекторат на САД и ова им е за таквите како тебе да се палат како тинејџерка на рок ѕвезда. Дали со овој амблем ќе се излечат сите случаи на леукамија во Косово.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Vi teknuva na vremeto ko ni objasnuvaa sarenite kurtoni( levicarite denesni) deka vakvite sliki nemaat vrska, odnopaku ja gledame, nepismeni ,vakvi takvi, tie kulturno se izdignale ( shiptаrite), nie glupi i nebanjati ostanavme.
Zaboravivte?
Nema problem, ke ve potsetam.
Screenshot_20231008-235452_Chrome.jpg

Sega citkam imaat druga retorika . Ne e povekje pecatna greska na maicata, odnopaku sme ja gledale itn itn .
Srcinja tie levicarski, kako macki se, sekogas na noze se docekuvaat, nemozi da gi prelazi covek, ocite vo glata im igrat :sneaky:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Vi teknuva na vremeto ko ni objasnuvaa sarenite kurtoni( levicarite denesni) deka vakvite sliki nemaat vrska, odnopaku ja gledame, nepismeni ,vakvi takvi, tie kulturno se izdignale ( shiptаrite), nie glupi i nebanjati ostanavme.
Zaboravivte?
Nema problem, ke ve potsetam.
Прегледај го приврзокот 399307

Sega citkam imaat druga retorika . Ne e povekje pecatna greska na maicata, odnopaku sme ja gledale itn itn .
Srcinja tie levicarski, kako macki se, sekogas na noze se docekuvaat, nemozi da gi prelazi covek, ocite vo glata im igrat :sneaky:
Интересно како не ти смета кога Мицика му седнува в скут те на Аљи , те на Таравари. Не ти сметаше кога ДПНЕ коалицираше на локалните избори со АА и Алијанса за после и од двете да го добие сечениот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom