Политички случувања во Израел

Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
.. а да си ти на место на Израел што би направил?
И зошто “муџине“ го напаѓаат Израел, имаш некое објаснување?
Автоматски споено мислење:

Како тргнале Хутиве-Јемен Израел ќе остане без бродови!
Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:

Ебаве тоа мороните, дркате на бомбардирање после квичите имало избеглици и европа се исламизирала.
Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:

Ебаве тоа мороните, дркате на бомбардирање после квичите имало избеглици и европа се исламизирала.
Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:

Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
Автоматски споено мислење:

Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:


Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:


Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:


Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
[/QUOT
Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:


Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
Ќутиш нешто шабане прост, ко ќе реплицираш нешто продолжи не се криј, знам дека форумов ти е се па се плашиш да не ти лупнат бан, коњ прост! 23000 мислења па имаш ли ти живот бе или само тука на форумов, ќе те замолам самоубиј се не се реплицирај!
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.194
Поени од реакции
41.557
Многу мразам ко ќе дискутирам со некој, падобранец да ми се уфрли во разговор, ама ај ќе вратам. Ја да бев на место на Израел ќе го правев истото што го прави сега, реално не ме интересира твое мислење и нема да те прашам и не ми реплицирај, ќе те замолам.
Автоматски споено мислење:


Да ти еба мајката глуп. Сечен мама ти да ја ебе албанец еден
Автоматски споено мислење:


Матер ти ебам глупав еден
Автоматски споено мислење:


Муџи дома се да ти ебат и тебе исто ти ебам семето
Автоматски споено мислење:





Ќутиш нешто шабане прост, ко ќе реплицираш нешто продолжи не се криј, знам дека форумов ти е се па се плашиш да не ти лупнат бан, коњ прост!
зошто да ми дадат бан. Ја само ти кажувам малце да го отвориш мозокот и да размислиш кои се последиците на тоа што го браниш. Али ти бираш да си глуп ко дибек и натака.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
зошто да ми дадат бан. Ја само ти кажувам малце да го отвориш мозокот и да размислиш кои се последиците на тоа што го браниш. Али ти бираш да си глуп ко дибек и натака.
Амебо ти немаш мозок глуп еден!Најди нешто излези занимавај се, не тука да кисниш 24 часа!
Автоматски споено мислење:

Амебо ти немаш мозок глуп еден!Најди нешто излези занимавај се, не тука да кисниш 24 часа!
Прво и прво никој со тебе не правеше муабет, така да кој е глуп прецени сам. Не ми се мешај во дискусии, не ме интересира твое мислење! Шипчо прост!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.749
Поени од реакции
32.809
Ти прибериси ги, ја сакам да ги нема
Возрасните зборуваат за реалност не за желби.
Желби се едно, реалноста е друго - реалност е дека муџите нема да снема туку Евреите ќе ти ги пратат прво во комшии а потоа и дома. Затоа ако макар и малку застанеш да размислиш - ќе разбереш дека треба да си исклучително глуп за да навиваш за таков исход.


2+2= 3 за тебе али јбг, ти поставив обично прашање чисто да дискутираме. Како би играл ти ако си на местото на Израел и дали ако дојде до мир која би им била гаранција дека нема пак муџи да упаднат и фиеста да прават таму? САД ако работеја против нас, после војната, после СФРЈ немаше да постоиме денес, да изиграа во конфликтот против нас, ама ако има конфликт пак нема да биде така верувај. Ко беше војната кај нас, на страна на УЧК муџи имаше, колку од нив беа Палестинци си се запрашал? Ако не планираш да одговориш на прво прашање директно без вртење како политичар не ми реплицирај!
Не!
Еве едно такво трик прашање: „Дома те знаат дека си педер, и зошто не?“

Ако ми одговориш у старт си се заебал... Или си педер (што значи дека буквално си заебан).
Да не ме разбереш само недоквакано дека ти кажувам дека ти си педер. Само со метафора ти илустрирам дека погрешно ти е прашањето (а пробав прво без метафори да ти објаснам). Ти во старт тргнуваш од сjeбана позиција: Чуму? Ниту си Евреј, ниту ќе бидеш. Ниту си под заштита на САД, ниту ќе бидеш. Зошто да се ставаш во еврејски колонизаторски чевли, кога не си колонизатор туку Шќиптарите те колонизираат тебе (под заштита на истите САД што Израел ги овозможуваат да колонизираат друг народ)... Повторно чуму ти како Македонец да се ставаш на местото на Евреите?

Ти си знаеш за тебе. А јас за мене знам дека со Евреите немам ништо, ниту па било што добро можам со нив да имам во било кое сценарио.
Ете, подобро не можам да ти објаснам па ни со боенка да нацртам... И не ме прашувај попусто колку е 2+2 кога очигледно си тапа во геополитика аритметика.
Автоматски споено мислење:

Шипчо прост!
Е и ова: Евреите уствари се УЧК таму во Палестина.
Размисли малку за тоа.
Автоматски споено мислење:

САД ако работеја против нас, после војната, после СФРЈ немаше да постоиме денес, да изиграа во конфликтот против нас, ама ако има конфликт пак нема да биде така верувај. Ко беше војната кај нас, на страна на УЧК муџи имаше, колку од нив беа Палестинци си се запрашал? Ако не планираш да одговориш на прво прашање директно без вртење како политичар не ми реплицирај!
Ова сум го пропуштил.

САД да не работоа против нас ни СФРЈ немаше да се распадне, ни Шќиптарите ќе дигнеа глава сега да ни бидат амерички сатрапи нам. Ниту УЧК ќе постоеа ниту муџи ќе идеа да се борат со УЧК... А тие муџи, исто така и УЧК, се директно контролирани, вооружени и поддржувани баш од САД.

Сето тоа се факти:
- САД ги поддржува, вооружува, и контролира УЧК
- САД ги оддржува ДУИ, политичкото крило на УЧК на власт во Македонија, и во соработка со домашните квислинзи името ни го сменија, историјата ни ја продадоа
- САД ја уништи СФРЈ на прво место, за потоа составните делови да си ги eбaт како што сакаат

Ете ти. Подиректно одговорено - здравје.
А некој ако смета може некој подобро да одговори, нека повели.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.348
Поени од реакции
11.193
Гледај на Бетмен велит шоуто имаше некој Евреин гостин, беше прав во едно нешто дека може да остани само еден таму.
Нормално веќе е касно за било што, колку и да не си радикален кога ке те иселат од дома, кога на гробиштата од предците ке подигнат куќи ке створиш таква омраза преку која не се поминува
Како и да е нападот беше дозволен и пуштија неколку илјади евреи по вода за да можат геноцид да вршат, секое друго верување е наивно значи ѕидови со сензори и чуда, морето ограничено им е, египќаните ги предупредиле дека овие нешто спремаат и оп ги фатија демек на спиење
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
Возрасните зборуваат за реалност не за желби.
Желби се едно, реалноста е друго - реалност е дека муџите нема да снема туку Евреите ќе ти ги пратат прво во комшии а потоа и дома. Затоа ако макар и малку застанеш да размислиш - ќе разбереш дека треба да си исклучително глуп за да навиваш за таков исход.



Не!
Еве едно такво трик прашање: „Дома те знаат дека си педер, и зошто не?“

Ако ми одговориш у старт си се заебал... Или си педер (што значи дека буквално си заебан).
Да не ме разбереш само недоквакано дека ти кажувам дека ти си педер. Само со метафора ти илустрирам дека погрешно ти е прашањето (а пробав прво без метафори да ти објаснам). Ти во старт тргнуваш од сjeбана позиција: Чуму? Ниту си Евреј, ниту ќе бидеш. Ниту си под заштита на САД, ниту ќе бидеш. Зошто да се ставаш во еврејски колонизаторски чевли, кога не си колонизатор туку Шќиптарите те колонизираат тебе (под заштита на истите САД што Израел ги овозможуваат да колонизираат друг народ)... Повторно чуму ти како Македонец да се ставаш на местото на Евреите?

Ти си знаеш за тебе. А јас за мене знам дека со Евреите немам ништо, ниту па било што добро можам со нив да имам во било кое сценарио.
Ете, подобро не можам да ти објаснам па ни со боенка да нацртам... И не ме прашувај попусто колку е 2+2 кога очигледно си тапа во геополитика аритметика.
Автоматски споено мислење:


Е и ова: Евреите уствари се УЧК таму во Палестина.
Размисли малку за тоа.
Автоматски споено мислење:


Ова сум го пропуштил.

САД да не работоа против нас ни СФРЈ немаше да се распадне, ни Шќиптарите ќе дигнеа глава сега да ни бидат амерички сатрапи нам. Ниту УЧК ќе постоеа ниту муџи ќе идеа да се борат со УЧК... А тие муџи, исто така и УЧК, се директно контролирани, вооружени и поддржувани баш од САД.

Сето тоа се факти:
- САД ги поддржува, вооружува, и контролира УЧК
- САД ги оддржува ДУИ, политичкото крило на УЧК на власт во Македонија, и во соработка со домашните квислинзи името ни го сменија, историјата ни ја продадоа
- САД ја уништи СФРЈ на прво место, за потоа составните делови да си ги eбaт како што сакаат

Ете ти. Подиректно одговорено - здравје.
А некој ако смета може некој подобро да одговори, нека повели.
Море чоече ние си имаме наши, КУР ме боли дали ќе се мачат у Германија или Франција нив мислиш ги боли кур за нас ( не ми ја терај после онаа со му умрела козата на комшијата). Дали знаеш сега 10% најмалку од тие милиони муџи што се таму се радикални? Дали мислиш дека и без Палестинците таму не е буре барут, ко што е и кај нас? Дали не разбра дека сакам сите да ги сотрат и ниеден да не иде? Дали не разбра дека сакам сите во светов да ги сотрат?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.749
Поени од реакции
32.809
Не ти прочитав пост оти е глуп ко тебе ме замара , брат иди ебни нешто стварно сите ги замараш во форумов преку кур си ми дојден со твоите глупави тези и пак не одговараш така да и ти ко Рон иди одјеби. Еве една стихотворба за глупи као теб
Чекај, а зошто прашуваш ако не читаш одговор. Што всушност бараш овде ако не си дојден за дискусија? И за што си уствари дојден?
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
Нормално веќе е касно за било што, колку и да не си радикален кога ке те иселат од дома, кога на гробиштата од предците ке подигнат куќи ке створиш таква омраза преку која не се поминува
Како и да е нападот беше дозволен и пуштија неколку илјади евреи по вода за да можат геноцид да вршат, секое друго верување е наивно значи ѕидови со сензори и чуда, морето ограничено им е, египќаните ги предупредиле дека овие нешто спремаат и оп ги фатија демек на спиење
10000% си во право ама зш мислиш дека и христијаните не не мразат исто ко Евреите таму, иди таму да видиш мислам дека жив нема да излезиш.
Автоматски споено мислење:

Чекај, а зошто прашуваш ако не читаш одговор. Што всушност бараш овде ако не си дојден за дискусија? И за што си уствари дојден?
Чоече едни исти едно исто милион пати замарате, па досадни сте бре. Како и тебе не ти здосади ти ги знам тезите те следам, ти пишам, има
3-4 руски ботој тука што дркаат на Путин и ако нешто каже некој одма ко пчелине во напад. Дискусија нема така да знаеш, да се вреѓаме е лесно, ја не живеам на форумов немам пишано 30000 слични коментари. Најди нешто друго иди ебни, едно исто милион пати како не ти здосади, да не има утакмица кој ќе издржи повише време тука
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.749
Поени од реакции
32.809
Чоече едни исти едно исто милион пати замарате, па досадни сте бре. Како и тебе не ти здосади ти ги знам тезите те следам, ти пишам, има
3-4 руски ботој тука што дркаат на Путин и ако нешто каже некој одма ко пчелине во напад. Дискусија нема така да знаеш, да се вреѓаме е лесно, ја не живеам на форумов немам пишано 30000 слични коментари. Најди нешто друго иди ебни, едно исто милион пати како не ти здосади, да не има утакмица кој ќе издржи повише време тука
Не разбирам... Сакаш да не пишувам мислења затоа што те замараат моите тези?
И чекај, ова овде е тема за геополитка или некоја таму тема за давање љубовни совети?
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
Не разбирам... Сакаш да не пишувам мислења затоа што те замараат моите тези?
И чекај, ова овде е тема за геополитка или некоја таму тема за давање љубовни совети?
Остави форум малку дај простор на другите, тоа сакам да кажам, ти ги знам мислењата
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.194
Поени од реакции
41.557
од фудбал дечките што улетуваат у геополитика ми се најинтересни :icon_lol: Иначе Чиеза, Сладоледџијата е понапредно ниво од тебе, може да ти дава некои типс да ги разбереш работите и сфатиш како функционира геополитика.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
172
Поени од реакции
180
од фудбал дечките што улетуваат у геополитика ми се најинтересни :icon_lol: Иначе Чиеза, Сладоледџијата е понапредно ниво од тебе, може да ти дава некои типс да ги разбереш работите и сфатиш како функционира геополитика.
Киеза не Чиеза неписмен, глуп, најглуп!!! Васко Ефтов ти ли си бре:angel:
Автоматски споено мислење:

Киеза не Чиеза неписмен, глуп, најглуп!!! Васко Ефтов ти ли си бре:angel:
Сака да каже нешто интересно и тој сиромавиот. Геополитичар бил тој:):) Ти си ГЕЈПОЛИТИЧАР море најглуп
Автоматски споено мислење:

Рон и геЈполитика,тој го разбирал светов, кретену оди скриј се
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.194
Поени од реакции
41.557
Киеза не Чиеза неписмен, глуп, најглуп!!! Васко Ефтов ти ли си бре:angel:
Автоматски споено мислење:


Сака да каже нешто интересно и тој сиромавиот. Геополитичар бил тој:):) Ти си ГЕЈПОЛИТИЧАР море најглуп
Автоматски споено мислење:

Рон и геЈполитика,тој го разбирал светов, кретену оди скриј се
да те ебе Чиеза ебате црепот :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom