Разликата во години

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.441
Поени од реакции
5.225
... поголема разлика од 3 години не трпи идеалниот брак, па што сака нека биде, тоа муабети, видливи среќни за околина, на други да кажат, генерациска разлика се слаже заедно да живеат може некоја недела, месец, повеќе нема шанса, флертот, швалерајот, караниците се присутни каде повеќе каде помалку, но сепак присутни.
Под услов ако имаат слични интереси и размислувања и физички изгледаат тука некаде во однос на генетиката а швалерајот го има и кај врсниците и кај оние со поголема разлика во години.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Голема разлика во години почнува да излегува на површина кога едниот е во 40 тите а другиот во 60тите, и те како тука има голем јаз, имам познаничка кога беше 45 нејзиниот сопруг беше 60, шо бидна го остави за нејзино годишен тип, кога нагоните ќе си го направат своето сите прикаски и бајки завршуваат. Затоа отворете очи коа бирате животен сопатник а не one night stand, or friends with benefits.
Големата разлика во години со себе носи и различен начин на размислување, различни интереси кои во текот почнуваат да сметаат во врската/бракот.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.394
Пишуваме бројка и после нагаѓате кој од кого е постар? 8.
Ај погоди кој од кого,па сигурно не сум јас од маж ми 7 години постара, не иде тоа. Да, имам пријателка што е постара од маж и 7 години точно и како мајка му е на сликине. Мислам немам ништо против, али неубаво ми изгледаат како пар.
Автоматски споено мислење:

Интересна шизофренија или овој е друг ?
Грешка тоа мислев да реплицирам
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Ај погоди кој од кого,па сигурно не сум јас од маж ми 7 години постара, не иде тоа. Да, имам пријателка што е постара од маж и 7 години точно и како мајка му е на сликине. Мислам немам ништо против, али неубаво ми изгледаат како пар.
Значи подобро е тебе маж ти да ти изгледа како татко на сликите?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.394
Значи подобро е тебе маж ти да ти изгледа како татко на сликите?
Мислам дека на темава не е дозволено реплицирање, можеш да си отвориш посебна тема,за разлика во години кај партнери и да поставуваш прашања. Ок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom