Најекономично греење (затоплување)

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.992
Поени од реакции
6.312
Za Hisense ovoj model mi kazaa deka filterot so aktiven jaglen pravel problem i duri nekade i zidovite potemnuvale..

Prijatele,
Toj shto ti go kazhal toa da mu recish deka e zrel za bardovci!

Zoshto,
Aktiven Jaglen ne Pushta cad i crnila pri filtriranje na vozduh!!!
Aktiven Jaglen e najdobrata rabota shto mozhish da ja koristish vo Doma.Go ima i vo Aspiratorite vo kunjite, vo Avtomobilite za cistenje na vozduhot....

Jas imam na Ceshmata za Voda staveno Aktiven Jaglen filter za da ja cisti vodata od raznorazni otrovi i slicni sranja!
Inace Aktiven Jaglen se preporacuva da go piesh kako Tableta ili rastvoren vo Sok (Pijalok) dokolku Imash maka so Stomak, creva , Zholcka.....
zatoa shto ti pravi Detoksizacija.Dodush 3-4 dena posle toa se v sholja ce bidi Crno ama zatoa ce osetish blagodet na dushata!

Se razbira deka ne se zema sekoj den i treba da se vnimava dokolku se zemaat redovno lekovi, ama toa e druga prikazna.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Dali nekoja druga klima bi preporacal za taa kvadratura na stanot sto imas iskustvo ...
Ti blagodaram
Ти бараш 5.5ка ,а и можеш во Гевгелија..
Што знам… од овие две што си ги ставил, Хајсенсот е класа за Греето! Плус мислам и еуровент си има…
За до кај 50 бона, па и немаш некој избор на 5.5ки!
Ете има еден член баш од Гевгелија што со еден Инвентор(грчка лепенка на грее амбер), затоплува цел спрат!
@Androit те бараат на рецепција…
 
Член од
16 април 2019
Мислења
374
Поени од реакции
524
Ти бараш 5.5ка ,а и можеш во Гевгелија..
Што знам… од овие две што си ги ставил, Хајсенсот е класа за Греето! Плус мислам и еуровент си има…
За до кај 50 бона, па и немаш некој избор на 5.5ки!
Ете има еден член баш од Гевгелија што со еден Инвентор(грчка лепенка на грее амбер), затоплува цел спрат!
@Androit те бараат на рецепција…

Jas ja kupiv klimata Inventor Nemesis 7kw od Ji Vi firmata od Gevgelija uvoznik od grcija no poveke go nema Nemesis neka otide neka provere
Inaku jas sum of Stip.

A vo grcia firmata Inventor Nemesis ima dosta dobro modeli bas pred nekoj den gledav no neznam civo proizvodstvo se.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Jas ja kupiv klimata Inventor Nemesis 7kw od Ji Vi firmata od Gevgelija uvoznik od grcija no poveke go nema Nemesis neka otide neka provere
Inaku jas sum of Stip.

A vo grcia firmata Inventor Nemesis ima dosta dobro modeli bas pred nekoj den gledav no neznam civo proizvodstvo se.
Извињавај.. сум се префрлил…
Знам имавме член и од Гевгелија…
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Zdravo na site.
Bi sakal da prasam
Vo dvoumenje sum pomegu dva klima uredi.
Nekoj sto ima poveke iskustvo da mi kaze sto e podobro od ovie dva uredi.
Prviot e :
Hisense ENERGY SE KA50BS0EG-KA50BS0EW

Za Hisense ovoj model mi kazaa deka filterot so aktiven jaglen pravel problem i duri nekade i zidovite potemnuvale..
Dali nekoj ima iskustvo so ovoj ured i da kaze
Vtoriot e
GREE Charmo Arctic Pro GWH18ATDXD-K6DNA1A


Stanot e 70m2 nova gradba pozicioniran sever/zapad na potkrovje vo Gevgelija.
Dnevniot prestoj e okolu 30m2.
Najmnogu mi treba za toj prostor da bide topol da ne raboti non stop klimata da odrzuva temperatura i po potreba da se zamlaci del od spalnata soba po potreba stom se otvori vratata od hodnikot.

Samo ke ve molam bez glupavi komentari i bez drugi nepotrebni raboti.
Pozdrav i vi blagodaram za sovetite.
Za Gevgelija nemas potreba od Charmo Arctic 18k, dovolno ti e Charmo Premium 18k za tie 30m2 plus hodnikot.
Vo odnos na Hisense, daleku polos ured od Gree. Hisense e firma poznata za televizori, ne za klimi.
Gree e No.1 za klimi vo svetot.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Zdravo na site.
Bi sakal da prasam
Vo dvoumenje sum pomegu dva klima uredi.
Nekoj sto ima poveke iskustvo da mi kaze sto e podobro od ovie dva uredi.
Prviot e :
Hisense ENERGY SE KA50BS0EG-KA50BS0EW

Za Hisense ovoj model mi kazaa deka filterot so aktiven jaglen pravel problem i duri nekade i zidovite potemnuvale..
Dali nekoj ima iskustvo so ovoj ured i da kaze
Vtoriot e
GREE Charmo Arctic Pro GWH18ATDXD-K6DNA1A


Stanot e 70m2 nova gradba pozicioniran sever/zapad na potkrovje vo Gevgelija.
Dnevniot prestoj e okolu 30m2.
Najmnogu mi treba za toj prostor da bide topol da ne raboti non stop klimata da odrzuva temperatura i po potreba da se zamlaci del od spalnata soba po potreba stom se otvori vratata od hodnikot.

Samo ke ve molam bez glupavi komentari i bez drugi nepotrebni raboti.
Pozdrav i vi blagodaram za sovetite.
Ја не би ставил 5.5 во нов стан, соба од 30 квадрата
3.5 е доволно а која да биде зависи од твојот буџет.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Vo odnos na Hisense, daleku polos ured od Gree. Hisense e firma poznata za televizori, ne za klimi.
Gree e No.1 za klimi vo svetot.
Ќе го образложиш ова.. или ќе се правиме мутави!?
Поткрепа дека икс е подобар од ипсилон? Статистика? Истражување?!

Второ… не му викам да си купи хајсенс, ама хајсенсот што го стави е авион за чармото! Или чангето.. или како и да се вика дното што го продаваате прескапо, а е во ранг на вивакс аеси..
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
Ќе го образложиш ова.. или ќе се правиме мутави!?
Поткрепа дека икс е подобар од ипсилон? Статистика? Истражување?!

Второ… не му викам да си купи хајсенс, ама хајсенсот што го стави е авион за чармото! Или чангето.. или како и да се вика дното што го продаваате прескапо, а е во ранг на вивакс аеси..
Ajde batali, daleku si za konsultacii i mislenja.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Edno prasanje:nov klima ured daikin sensira 2.5kv,na sekoi 20 min (tt namalena na 16 za preku nok),se uklucuva duva mlako pomalku od minuta ).drugite dve isto daikin ne pravat taka.po zvukot ne e defrost.?sovet plus e dobredojden.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Edno prasanje:nov klima ured daikin sensira 2.5kv,na sekoi 20 min (tt namalena na 16 za preku nok),se uklucuva duva mlako pomalku od minuta ).drugite dve isto daikin ne pravat taka.po zvukot ne e defrost.?sovet plus e dobredojden.
Температурата во собата е 16ц? Ги постигнува тие? И се гаси?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.297
Ti si strucnjakot…hahaha
You don’t want to go there! Trust me ;)

btw
Ќе му кажеш на ликот од Гевгелија дека климата што му ја препорачуваш има 27.5кг надворешна и 1000м3 издув?! За соба од 30 квадрата топ стручен совет… уште модулација НУЛА и има да се усреќи!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.675
You don’t want to go there! Trust me ;)

btw
Ќе му кажеш на ликот од Гевгелија дека климата што му ја препорачуваш има 27.5кг надворешна и 1000м3 издув?! За соба од 30 квадрата топ стручен совет… уште модулација НУЛА и има да се усреќи!
Prepracaj mu ja tvojata, na drva…hahaha
 

Kajgana Shop

На врв Bottom