NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
992
Поени од реакции
2.658
Што си направија Клиперси леле мори мајко,си ставија трн во здрава нога :facepalm:
Bones Hyland нема да добива минутажа и ќе му го спречат развитокот на сметка на Рас и Брадата.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.792
Поени од реакции
10.353
Што си направија Клиперси леле мори мајко,си ставија трн во здрава нога :facepalm:
Bones Hyland нема да добива минутажа и ќе му го спречат развитокот на сметка на Рас и Брадата.
Прав си.

Наместо да гледаат дефанзивно да го ојачаат тимот тие гледаа колку можат повеќе да најдат офанзивно (каква - таква) замена за Кави, пошто не му веруваат во однос на повреди.
Дури и лигата им го наприцка календарот back- to back натпревари и нели вадеа некои соопштенија као демек ќе има казни за лоад менаџмент на главни ѕвезди дрн дрн мубает...

Се заебаа.
Не е ова ГСВ па да го донесиш еден играч на залез од кариера - шо никогаш не стартувал од клупа и да му речиш бате фала шо дојде, еве ја сега клупата, ќе играш со втора екипа.

Тука, прво ќе пробале да уиграуваат, после ќе виделе како ќе оди.
Ќе оди, наместо да добиваат натпревари, ќе ги губат. Харден треба од клупа да ги стартува натпреварите и да биди 6-ти играч.
Во состојбата во која е сега, за повеќе не вреди.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
924
Поени од реакции
1.398
Go donesoa Taker za odbrana, a bradata ocigledno ne e vo forma treba da se adaptira, ke igra pojako.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.765
Поени од реакции
5.154
Go donesoa Taker za odbrana, a bradata ocigledno ne e vo forma treba da se adaptira, ke igra pojako.
Bradata e daleku od toa deka ke igra pojako,mu pominaa godinite za basket,fokusiran e na drugi raboti covekot,mozebi vo Kina sledna godina .Ednostavno Clippers ispadnaa teski paceri so nosenje na Harden sega ke si trpat.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
924
Поени од реакции
1.398
Bradata e daleku od toa deka ke igra pojako,mu pominaa godinite za basket,fokusiran e na drugi raboti covekot,mozebi vo Kina sledna godina .Ednostavno Clippers ispadnaa teski paceri so nosenje na Harden sega ke si trpat.
Abe drugar Klipersi bez Harden nikade nemase da stignat. Sea so Harden imaat sansi mn se pojaki.
Harden ne e slab igrac, ke vleze vo forma. Koj bese najdobar asistent vo ligata minatata sezona ? 21.5 pts i 10.7 asistencii prosek...
Vo polufinaleto na istokot koj mu ja zema na Seltiksi racno cetvrtata ili koja bese utakmica ?
Embiid kiksna nisto ne odigra cela serija da odigrase pojako Fila ke gi pominea na Boston.
Ke pravime muabet za brzo vreme ke se uigraat Klipersi...
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
105
Поени од реакции
369

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.584
Поени од реакции
20.389
Какфа бизонска кошарка.
Краудер, Лопез, Кумпо, Тарнер.
Мајлс Тарнер одувек ми е бија симпатичан за гледање, праф индијанац.

А тренер на Пејсерси нели ви личи на Џим Кери кд би имаја леукемију?
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
924
Поени од реакции
1.398
Antetokounmpo na poluvreme ima 26 poeni :vozbud:
Автоматски споено мислење:

LELELELELELELELELE JANIS ima 42 poeni na sredina od treta cetvrtina, za 5 minuti 16 poeni stavi auuuuuuuufffff
Автоматски споено мислење:

Da se znae koj e najakiot igrac.
Antetokounmpo e pojak od Jokic.
Minatata sezona Antetokoumpo se povredi vo PO, sezonata pred toa osvoi titula i finals MVP.
Автоматски споено мислење:

Na krajot ja zasra grkot
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2.533
Поени од реакции
3.580
Само повреда може да го спречи Јокара од трет МВП , според мене 4 по ред заслужи човекот , ама не му бега изедначување со Леброн по тоа прашање. Џордан во 90тите , Леброн 10тите , Јокара 20тите... Дончич се погоди во погрешна ера :cenzura:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom