Фатени во расчекор

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Ne ama mnogu mi se smesni zenive kao u stilot: Odvratno e toa sto ni go pisuvaat, kurovi prakjaat. A vidi go instagramot na 90% od zhenite vo nego, od poznati pa se do maalskite devojcinja abe site do edna se so natrteni gzovi, minici, opnati na zurka pijani razgoleni so cickite rasprceni. Kako NPC lideri se be, strasna rabota kakov ist patern koristat. Od prva do posledna GENERALNO I NAJGOLEMIOT DEL instagramot im e takov kako sto opisav. Epa sto ocekuvate da vi pisat maskite, sigurno nema da vi napisat koja kniga posledna ja procitavte.

Iskreno God upon novive generacii na mashki.. devojcinjata za zhal stanuvaat se potupi, gubat sekakov interes za sport, politika, fizicka aktivnost (a toa da ne bide programa od ana stojanova za pogolem gz kaj sto sekako e nameneto da si go bilda egoto i za da se trti na mashki), umetnost, nauka, tehnologija, itn, itn...

Da bevte ponormalni, so normalen neprovokativen profil, rasprceni cicki i glavna okupacija da ne vi bea deckovcite, glupite trach muabeti i vasite sminki/fileri sekako deka mashkite ke vi pristapuvaa i pisuvaa kulturno. Ama toa e what you see is what you get.
Ова е точно, ако не провоцираш со разголени слики нема ниту да ти пишуваат, јас никогаш не сум имала разголени слики, ниту сум манекенка, просечна сум, а ете приметувам дека порано повеќе пишуваа, а зошто? Затоа што повеќето мажи и жени се веќе во врски и бракови, највеќе им пишуваат на или разголени тетки во поодминати години или на млади тинејџ ран факултет,сингл незафатени без деца без историја многу, или барем така што изгледаат, невино, мада ниедна од тие не е невина, без разлика на облека и како се носи. Ова е мое мислење, а точно е ако сака некоја женска да и пишуваат доволно е слика во деколте да избаци на профилна и ќе и пишуваат. Ама претежно за онадење некои накази или онака за провод.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.642
Поени од реакции
20.648
ja imam decko darling taka da ne mozam da bidam ogorcena ali da smetam deka golem procent od mazite se trash :гомце::icon_mrgr:
Знаја сам дека @Darling e лезбејка и е мушко у врску иако ти си тај што нема цицке. Хехехеххехе

Чекај нели ти смета што Дарлинг е цело време по манастири?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.335
Kako toa zakasnil a mrazish shvalerisuvsnje?

Ili misleshe : epa si zakasnil,imam i shvaler!
Море море ова пицериве швалеришта невидени...
Автоматски споено мислење:

Знаја сам дека @Darling e лезбејка и е мушко у врску иако ти си тај што нема цицке. Хехехеххехе

Чекај нели ти смета што Дарлинг е цело време по манастири?
Немој сеа @Ron Burgundy ќе ти реагира ќе ја напраите голема...
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Покушајте, исти подзнак рак и рак се привлекуваат, тоа се водени знаци, емотивни знаци, а после 30тата доминира подзнакот.

Ја знаеш Девица сум подзнак Јарец, кај мене материјалното доминира, земјени калкулативни знаци се и Девица и Јарец.

Арно ама Венера планетата на љубовта ми паѓа во Шкорпија, така да јас во љубовта се однесувам како Шкорпија ♏, боцкам, пуштам отров, доминантно,

љубоморно, веќе кога тргнавме по тароти и астрологија. Видете и Венера во кој знак ви паѓа.

Да се навратиме на темата, @Sussaro не те познавам не знам зошто така е како што велиш, но сеедно, за секое тенџерче има капаче, не се трудиш доволно да си најдеш сродна душа.
Женски што го темпираат своето однесување и компатибилност на партнер врз основа на хороскоп е огромен red flag.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Женски што го темпираат своето однесување и компатибилност на партнер врз основа на хороскоп е огромен red flag.
Употребата на терминот темпирање во склопов на реченицава, ти е тотално погрешен граматички, темпирање е нешто временски ограничено, не ми е јасно како јас го темпирам моето однесување. Да речеше го прилагодувам своето однесување ај некако ќе имаше логика, ама темпирање???
Пали патиките и бегај тогаш ако е црвено.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
452
Поени од реакции
1.582
Читајќи ги мислењава врзани со самодоверба ми текна на една ситуација сеа од пред два саата за самодоверба. Мислам дека е прашање на карактер, а не на пол. Чекам автобус а овде тие екраните што покажуваат кога кој автобус ќе дојде секогаш не работат па затоа на самата постојка има испечатен QR код преку којшто директно идеш на линкот на постојката па оттаму да видиш. Ама постојкава од транспарентна пластика или стакло веќе не обрнав внимание ама како прозор делува.

Зад постојкава има мини маркет и еден маж излегува баш кога пробувам да го отчитам QR кодот. Човеков доаѓа луѓе ми држи предавања како ова што сум го направила не е легално, дека може некој да ти се допаѓа ама не треба така, како он имал жена и бебе јас само го гледам и се чудам. Му викам ,, Да, господине, немам друга работа, не дека сум на постојка зашто чекам автобус таман работа, исклучиво вас да ве сликам, ама пусти QR код ми се вмеша во кадрото и му покажувам што има на екранот.

Овој го гледа екранот па мене така едно 7 8 секунди и избега молчешкум. Што да правам, вчера скоро 10 саати работев со само пола саат пауза. Ми го погоди кратки фитли денот инаку преферирам да сум Нимиц, дипломатски да изгладам, ама денес не беше ни денот ни состојбата на сообраќајот за тоа.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Употребата на терминот темпирање во склопов на реченицава, ти е тотално погрешен граматички, темпирање е нешто временски ограничено, не ми е јасно како јас го темпирам моето однесување. Да речеше го прилагодувам своето однесување ај некако ќе имаше логика, ама темпирање???
Пали патиките и бегај тогаш ако е црвено.
Види у хороскоп што ми следува јарец сум, дали ќе имам пари или не и која ми е компатибилна личност. Пошто хороскопот игра клучна улога во животот. Не е битно колку работиш за да заработиш, туку како ти е пишано според хороскоп нели. Има еден србин Милан тарот кој дупчи ликови како вас кои верувате во хороскопи, датуми, гледање на кафиња и остали срања и си прави огромна пара. Не се фаќај за мојата грешка, преиспитај си го мајндсетот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.782
Поени од реакции
24.070
Jas od pushtanje se pushtam samo na xvideos da mavnam edna desanka na brzina.

Автоматски споено мислење:

Женски што го темпираат своето однесување и компатибилност на партнер врз основа на хороскоп е огромен red flag.
Има некои што здраствени дијагнози одредуваат според хороскоп.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Види у хороскоп што ми следува јарец сум, дали ќе имам пари или не и која ми е компатибилна личност. Пошто хороскопот игра клучна улога во животот. Не е битно колку работиш за да заработиш, туку како ти е пишано според хороскоп нели. Има еден србин Милан тарот кој дупчи ликови како вас кои верувате во хороскопи, датуми, гледање на кафиња и остали срања и си прави огромна пара. Не се фаќај за мојата грешка, преиспитај си го мајндсетот.
Ја не постирав за хороскоп, само се надоврзав на претходните дискусии за хороскоп на темава. Колку работиш не е битно ако не знаеш да трошиш, и да уживаш,парите вбанка ти лежат и кога ќе си умреш друг ќе ти ги јаде и ужива, не е се во материјалното, и со средни приходи знаат да живеат, си појдеш на планинарење, на река, на езеро, во природа, кај пријатели софриче. Јарците се калкулативни и јас сум Јарец подзнак, а не е се во калкулативноста во материјалното, треба човек да научи да ужива и во малите работи. Не верувам јас во бајачи а тој Милан тарот е спрдња, си ме помешал со друга. Приметувам на сите теми си доста наапан и шириш лоша енергија, некултурна, покушаваш да увредиш. Не знам а и не ме интересира зошто си таков/таква, ова беше чиста констатација.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.675
Истрауматизирани биле од многу пораки од машки во инбокс. :pos:
Богами ваква смешна глупост ни Африм и Дрндрнјариња немаат кажано кога пробуваат да ги правдаат шиптaрите за нешто.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.494
Види у хороскоп што ми следува јарец сум, дали ќе имам пари или не и која ми е компатибилна личност. Пошто хороскопот игра клучна улога во животот. Не е битно колку работиш за да заработиш, туку како ти е пишано според хороскоп нели. Има еден србин Милан тарот кој дупчи ликови како вас кои верувате во хороскопи, датуми, гледање на кафиња и остали срања и си прави огромна пара. Не се фаќај за мојата грешка, преиспитај си го мајндсетот.
Не, туку со какви енергии вибрираш. Ако манифестираш пари и работиш на тоа на секој можен начин, ќе го добиеш тоа когаш тогаш. А не секој исто вибрира и има исти цели во живот.

Зашто да си го преиспита мајндсетот, еве ја сум навлечен на тарот карти едно 5 - 6 месеца, пред се ради тоа што ми е забавно и тепам време, а и доста работи ми се погодени. Тоа е ко да им отидам на оние во гејминг подфорумот или на членовите што по цел ден киснат во подфорум политика и да им речам ај преиспитај си го мајндсетот, си го губиш времето, а и не дека од тебе нешто зависи.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.417
Поени од реакции
2.400
Види у хороскоп што ми следува јарец сум, дали ќе имам пари или не и која ми е компатибилна личност. Пошто хороскопот игра клучна улога во животот. Не е битно колку работиш за да заработиш, туку како ти е пишано според хороскоп нели. Има еден србин Милан тарот кој дупчи ликови како вас кои верувате во хороскопи, датуми, гледање на кафиња и остали срања и си прави огромна пара. Не се фаќај за мојата грешка, преиспитај си го мајндсетот.
Ај вака еве кога ме влечеш за јазик да ти кажам два три збора.

Зошто ако нема вистина некоја, барем малку, има факултет по астрологија???? Да постои таков факултет и луѓе студираат со години и не!!! Не е едноставно да се изработи натална карта,ама добро да се изанализира, треба сите аспекти да се земат во предвид, не е знакот битен, знакот е само мал дел од мозаикот, од сложувалката, ти однадвор делуваш како Јарец ♑, но емоциите ти се диктирани од знакот во кој што ти паѓа месечината , а подзнакот како што реков е доминантен после 30 тата година, ова е само мал дел од сето тоа.

Еве и друго нешто необично, а ми се има мене лично случено. Бев кај еден човек, кај кого е многу гужва, видовит е човекот, едвај се доаѓа на ред, и едвај се закажува, доаѓаат од странство, доаѓаат од секаде! Само да им гледа, како тој човек го кажа името на мојот сегашен сопруг 10 години, пази 10 години пред да го запознаам??? и ми кажа и кој хороскопски знак е и дека ќе имаме дете и дека ќе ми понуди брак. Ај објасни го тоа? Штета што повеќе не гледа,заради короната се повлече неможев да закажам. Иако покушавав периодов, не се сите Милан тарот знаеш. Како ќе ја објасниш баба Ванѓа????
Мојата прабаба била кај неа и Ванѓа се и погодила, од исто Струмичко село се.
Тој човек ја предвиде смртта на 2 мои роднини како и нивната болест 8 години пред да се разболат од истата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom